Veronos architektūra

Alpių papėdėje įkurta Verona žavi savo istorija ir architektūra. Šiaurės Italija pasižymi senovės romėnų palikimu. Daug istorinių ir architektūrinių paminklų, ir statinių žada nepamirštamą pažintį su gražiausiais šio miesto kampeliais. Būtinai užsukite pasivaikščioti po senamiestį. Juk čia tiek daug gražių pastatų. Verona – miestas, kuris traukia turistus, o vieną kartą apsilankius jame, norisi sugrįžti.

verona-29203845-1377620593-ImageGalleryLightboxVerona_-_Piazza_Bra

Romos teatras

Senovinis Romos teatras manoma buvo pastatytas I amžiuje. Jį galima rasti Šv. Petro kalno papėdėje. Antikinė architektūra žavi turistus ir istorijos gerbėjus. Puikiai išsilaikiusios runos suteikia daug žinių apie senuosius laikus ir jų architektūrą. Šiuo metu galima pamatyti šias išlikusias dalis: amfiteatrą su sėdimomis vietomis, arkadas, laiptus. Iš scenos liko tik nedidelė dalis statinio. Be to, Romos teatras yra geriausiai išsilaikęs visoje šiaurės Italijoje, todėl čia taip plūsta turistai.

roman_theatre_in_veronaRomanoDalMuseo

Borsari vartai

Gynybiniai Borsari vartai Veronoje stovi nuo senovės Romos imperijos valdymo laikotarpio. Juos rasite šiaurinėje Veronos pusėje. I amžiaus statinys iš akmens buvo pavadintas Romos muitininkų vardu, kurie ėmė mokesčius iš prekybininkų, kurie atvykdavo į miestą. Vartai turi dvigubą arką. Pro vieną jos dalį galima buvo išvykti, o pro kitą atvykti į Veroną. Šiuo metu Borsari vartai yra labai populiarus lankytinas objektas. Šalia šio architektūrinio paminklo noriai fotografuojasi turistai.

vartai veronos

Capitanio rūmai

Capitanio rūmai stovi Signori aikštėje. Jie puikiai dera su aikšėje esančia architektūra. Rūmai buvo skirti gubernatoriams, kurie į Veroną buvo atsiųsti 16 amžiuje tam, kad valdytų miestą. Per daugelį metų pastatas daug kartų keitė savo išvaizdą. Šiuo metu Capitanio rūmai yra populiari vieta. Čia mielai renkasi smalsūs lankytojai, kurie nori pažinti jų istoriją bei architektūrą.

Capitano-Gallery

Veronos fontanas

Erbe aikštėje stovintis Veronos fontanas yra žinomiausias miesto architektūros paminklas. Jis buvo pastatytas 1368 metais. Turistai šią vietą būtinai aplanko kelionės metu į Veroną. Pasak vietinių gyventojų būtina įmesti monetą į fontaną tiems, kurie nori pasisekimo versle. Madonos skulptūra, kuri puošia fontaną buvo paimta kaip pavyzdys 380 metų senovės Romos skulptūros. Veronos fontanas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

verona_piazza_delle_erbe_023

Scaliger arkos

Scaliger arkos – iš penkių gotikinių statinių sukurtas paminklas Scaliger šeimai, kuri nuo 13 iki 14 amžiaus valdė Veroną. Šie paminklai puikus architektūros palikimas. Iš daugybės nedidelių arkų sukurtas paminklas labai lankoma vieta.

Scaliger Tombs

Romeo namas

Gotikos stiliaus Romeo namas buvo pastatytas 14 amžiuje. Aplink pastatas saugomas tvora už kurios vidinis kiemas su arkomis. Miesto valdžia ketino jame įkurti V. Šekspyro muziejų, tačiau savininkai nesutiko jo parduoti. Šiuo metu greta jo minios turistų, kurie ateina čia pasigėrėti romantiška vieta ir mintimis nusikelti į tragiškos meilės istoriją apie Romeo ir Džuljetą.

2835735005_b5b901d9e7

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x