Velsas

Ant Trauno upės kranto įkurtas Velsas yra antrasis pagal dydį aukštutinės Austrijos miestas. Gausiai turistų lankomas miestas daugeliui puikiai žinomas dėka čia rengiamų Velso mugių. Jos vyksta kas dvejus metus. Taip pat miesto svečiai Velse atranda daug įdomių vietų, kurios atspindi istorijos, įvykius, architektūros stilių pokyčius bei susipažįsta su miesto kultūra ir tradicijomis.

2

3Ledererturm bokštas

Ledererturm bokštas yra vienas iš keturių viduramžiais statytų gynybinės tvoros komplekso bokštų. 13 amžiuje pastatyti gynybiniai vartai buvo pavadinti Ledertor, Trauntor, Fischertor ir Schmidttor. Vėliau buvo suteikti pavadinimai ir šalia esantiems bokštams. Ledererturm bokštas ypatingas tuo, kad yra vienintelis išlikęs iki mūsų dienų. Likusieji 19 amžiuje buvo sugriauti. 1610 metais šis statinys buvo puolimo metu apgriautas, tačiau pavyko jį atstatyti ir šiuo metu visi gali pamanyti šį architektūros paminklą, kuris puošia Velsą.

Ledererturm

Ledererturm2Velso pilis

Pirmą kartą Velso pilis buvo paminėta 776 metais. Tuo metu jis buvo pastatytas iš medienos ir tik 12–13 amžiuje jam buvo atlikta rekonstrukcija ir jis tapo akmeniniu. Vėliau keitėsi jo stiliai ir interjeras. 1514 metais atliktos rekonstrukcijos metu pilis įgavo vėlyvosios gotikos stilių. 20 amžiuje Velso miesto valdžia įsigijo šį architektūros paminklą ir atnaujino jį. Dabar Velso pilis yra miesto kultūros centras. Turistams siūlomos ekskursijos, kurių metu sužinomi įdomiausi pilies įvykiai ir pamatomos gražiausios vietos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velso pilis1Welios mokslo centras ir muziejus

Welios mokslo centras ir muziejus kasmet sutraukia daugybę lankytojų. Mokslo centre tiriami penki energijos šaltiniai, o visi eksponatai yra veikiantys modeliai, kurie suteikia galimybę pažinti fizikos, chemijos, geografijos ir biologijos dėsnius. Čia mielai lankosi tiek suaugusieji, tiek ir vaikai. Kiekvienas lankytojas turi galimybę pats išsiaiškinti kaip atsiranda tam tikra energija. Kai kurie modeliai skirti ir pojūčiams sukelti. Jų pagalba galime patys pajusti kaip veikia tam tikri dėsniai. Greta šiuolaikinio architektūros pastato, kuriame įkurtas Welios mokslo centras ir muziejus, yra gražus parkas. Iš čia galima grožėtis iš metalo konstrukcijų pastatytu pastatu.

Welios-Science-Center-Wels-Archinauten-Dworschak-Muhlbachler-Zt-Gmbh-7

Welios_Exponate-2___2spTrauno upė

Dešinysis Dunojaus intakas yra Trauno upė, kuri teka per aukštutinę Austriją. Upės ilgis siekia 150 kilometrų. Miesto gyventojams labai svarbus Traunas, nes ji kartu su miestu sudaro vieningą kraštovaizdį. Jos pakrantėse įrengti pasivaikščiojimų takai labai mėgstami vietinių gyventojų. Čia kasdien susirenka daugybė žmonių, kuriems patinka vaikščioti grožintis vietine Velso gamta.

Wels_trodatsteg

Wels_Traun_24_4_09_1aTiergarten zoologijos sodas

Gražusis Tiergarten zoologijos sodas yra seniausias aukštutinės Austrijos zoologijos sodas. Jis buvo įkurtas 1930 metais. Zoologijos sodo plotas užima 3 hektarus žemės ploto. Lankytojai čia ras įvairiausių medžių, krūmų ir gėlių rūšis bei daugiau kaip 100 veislių gyvūnų. Darbuotojai čia stengiasi gyvūnams sukurti kuo natūralesnes gyvenimo sąlygas.  Tiergarten zoologijos sodas suskirstytas į šias zonas: vandens, miško, stepių ir naminių gyvūnų.Tiergarten1

Tiergarten

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x