Valeta

Maltos šiaurės rytuose esanti Valeta yra šalies sostinė. Tai nuostabios gamtos kraštas. Miestą skalauja Viduržemio jūros bangos, o kur tik pažvelgsite matysite uolas. Nuostabioji Valeta yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia puikiai išvystytas turizmas, todėl lankytojų mieste netrūksta. Architektūriniai ir istoriniai paminklai, muziejai ir pramogų vietos vilioja turistus iš įvairiausių pasaulio kampelių.

vallettavalletta_1024x768

Aukštutiniai ir žemutiniai Barrakka sodai

Nuo 1755 metų Valetos aukštutiniai ir žemutiniai Barrakka sodai iš pradžių buvo asmeninis italų riterių parkas. Šiuo metu tai gražiausias šalies parkas. Iš Aukštutinio Barrakka sodo terasos atsiveria panoraminiai vaizdai į didingą didįjį uostą ir senovinius Senglea ir Vittoriosa miestus, taip pat matosi laivų statykla. Tai yra aukščiausias taškas mieste.  Žemutiniai Barrakka sodai yra įsikūrę ant bastiono krašto. Iš čia matosi didžiojo uosto, Ricasoli forto, Bighi rūmų, šv. Angelo forto ir Vittoriosa bei Kalkara įlankų panorama. Tai puikiai prižiūrima teritorija, kurioje gausu skulptūrų ir gražių augalų.

4151930981_e8d6925260Start-of-the-31st-Rolex-Middle-Sea-Race-from-the-Upper-Barrakka-Gardens-Photo-credit-Rolex-Kurt-Arrigo

Šv. Jono katedra

Šv. Jono katedra Valetoje stovi nuo 16 amžiaus. Tai aštuonių koplyčių kompleksas, iš kurių kiekviena yra paskirta svarbiausiam šventajam. Nors iš išorės katedra primena karinę tvirtovę, tačiau vos įžengus į katedrą būsite nustebinTi didžiule erdve itin puošniu vidaus interjeru, kuris dekoruotas baroko stiliumi. Įspūdingai atrodo lenktos akmeninių sienų arkos ir lubos puoštos tapytomis scenomis iš Šv. Jono gyvenimo. Svarbu paminėti, kad Šv. Jono katedra yra garsi visame pasaulyje būtent šiomis tapytomis lubomis. Joje vaizduojamos figūros atrodo lyg trimatės skulptūros.

20070330mt0720070330mt06

Valdžios rūmai

Pačiame miesto centre stovi istoriniai Valdžios rūmai. Šiuo metu tai yra oficiali Maltos prezidento rezidencija. Valdžios rūmai buvo vienas iš pirmųjų pastatų Valetos mieste. Jie buvo pastatyti 1571 metais. Nepraleiskite progos apsilankyti rūmų viduje ir pasigrožėti vidaus interjeru. Rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti. Eidami į statinio vidų nepamirškite sustoti vidaus kiemelyje, kuriame stovi didinga Neptūno skulptūra.

4558293636_5a3fab43da_zcorridor

Kino teatras Malta 5D

Norintiems ne tik pažinti Valetos istoriją bei architektūrą siūloma puiki pramoga – Kino teatras Malta 5D. Tai yra viena iš įdomiausių ir šauniausių pramogų Maltos sostinėje. 5D – tai penkių dimensijų naujos kartos kinas. Kiekvienas žiūrovas gali itin tikroviškai pajusti ir išgyventi filmo scenas. Užsidėję 3D akinius ir įsitaisę specialioje kėdėje pajusite efektus, pavyzdžiui, purškiamą vandenį ar stipraus šalto vėjo gūsį. Tai sukuria įspūdingą tikrovišką atmosferą, kuri leidžia patiems tapti kino filmo dalyviais.

5 D valletta

Povandeninis safaris

Povandeninis safaris dar viena nuostabi pramoga Valetos lankytojams. Tai nepakartojama kelionė į jūros dugną specialiu Captain Morgan laivu. Sėdėdami laivo žemutinėje dalyje pro langus pamatysite nuostabius vaizdus: jūros augalai, ryškiaspalvės ir įvairių rūšių žuvys. Tai nuostabi kelionė į nepažintą povandeninį pasaulį.

captain-morgan-above-below

seabelow

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x