Valensija

Rytų Ispanijoje Viduržemio jūra skalauja Valensijos miesto krantus. Nuostabūs paplūdimiai, architektūra ir nesibaigiančios pramogos. Štai tokį miestą mato atvykę turistai. Jis garsėja čia rengiamomis Las Fallas šventėmis – tarptautinė turizmo šventė, kuri sutraukia minias turistų iš viso pasaulio. Ypatingo dėmesio verta ispanų virtuvė, o Valensija garsėja paela patiekalu, kuris gaminamas iš ryžių ir vištienos arba triušienos.

valencia2valencia4

Bulių kautynių arena

Neoklasikinio stiliaus Bulių kautynių arena primena senovės romėnų amfiteatrą.  12 884 žmones talpinanti arena buvo pastatyta 1850–1860 metais. Korida – bulių kautynės Valensijos mieste yra populiari pramoga, kuri turi gilias tradicijas. Plaza de Toros arenoje vyksta ne tik matadorų šou, bet ir cirko pasirodymai, koncertai, kongregacijos ir kiti renginiai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAplaza-tores-valencia

Turijos sodai

Turijos sodai – nuostabaus grožio Valensijos sodai, kuriuose galite pamatyti ne tik įvairių rūšių augalų, bet ir 12 zonų, kuriose yra vaikų žaidimų aikštelės, sporto bei kultūros ir laisvalaikio kompleksai. Prie Turijos sodų įkurtas Valensijos bioparkas, okeanografijos parkas po atviru dangumi, Albuferos gamtinis parkas ir puikūs paplūdimiai.

parque-jardin-del-turia-valenciaf42

Mokslo ir meno miestas

Valensijoje pastatytas didžiulis futuristinio stiliaus kompleksas nukelia į ateitį. Jį suprojektavo ispanų architektas Santiago Calatrva. Mokslo ir meno mieste yra 5 pastatų kompleksas, kuriame įkurtas planetariumas, mokslo muziejus, okeanografijos parkas, kino teatras, operos teatras bei augalų galerija.  Vertas dėmesio Palau de les Arts Reina Sofia operos teatras, kuris dėl puikios akustikos yra įrašytas į geriausių Europos operos teatrų sąrašą. Čia vyksta įvairūs muzikiniai pasirodymai.

rge_0

Valensijos okeanografijos parkas

Didžiausias akvariumas visoje Europoje įsikūręs Valensijoje Mokslo ir meno miestelio gale. Tai Valensijos okeanografijos parkas, kuris supažindina su viso pasaulio jūrine ekosistema. Jame galima pamatyti apie 45 tūkst. rūšių vandens gyvūnų ir augalų. Čia yra išsidėsčiusios pramogų zonos, jūrinių žinduolių ir vėžlių baseinai, centrinis tvenkinys, restoranai ir mokomasis pastatas.

ocean-museum1oceanogrficvalencia

Torres de Serranos vartai

Valensijos miesto El Carmen rajone stovi Torres de Serranos vartai, kurie yra vieni žymiausių Valensijos lankytinų objektų. Jie buvo pastatyti 14 amžiuje ir atliko miesto gynybinės sienos paskirtį. Šiuo metu galima pamatyti vienus iš geriausių gotikinės karinės architektūros pavyzdžių Europoje išlikusius fragmentus.

Valencia_Torres_de_Serranos

Valensijos katedra

Plaza de la Reina rajono centre stovi 13 amžiuje pradėta statyti Valensijos katedra – svarbiausias miesto krikščionių religijos centras. Jos architektūroje įžvelgiamos trijų stilių detalės: gotikinio, barokinio ir neoklasikinio. Valensijos katedra garsėja visame pasaulyje tuo, kad joje saugoma Santo Caliz taurė, kitaip dar vadinama Šventuoju Graliu.

Cathedral-of-Valenciacatedra valencia1

Terra Mitica parkas

Terra Mitica parkas – garsiausias Ispanijos teminis parkas, kuriame visa teritorija padalinta į 5 senovės Viduržemio jūros civilizacijų zonas: Egiptas, Graikija, Roma, Iberija ir salos. Jame siūlomos įvairios pramogos įvairaus amžiaus lankytojams.

terra-miticaterra_mitica1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zy
Zy
8 years ago

Terra Mitica parkas yra Benidorme, tai yra 150km nuo Valencijos.

1
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x