Vachau slėnio įdomiausios vietos

Vachau slėnis yra Žemutinės Austrijos žemėje. Jį suformavo Dunojaus upė. Gražusis slėnis tęsiasi nuo Melko ir Kremso miestų. Žmonės čia apsigyveno dar priešistoriniais laikais. Vachau slėnis garsėja ne tik gražia gamta, bet ir tuo, kad yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl savo istorinės ir architektūrinės reikšmės. Tai nuostabi vieta, kurią labai mėgsta lankyti keliautojai atvykę į Austriją.

tumblr_ldfpr8BLHG1qfnxd7o1_5002468466

Durnstein tvirtovė

Durnstein tvirtovė sužavės savo istorija ir paslaptimi. Ji yra pačiame Vachau slėnio centre, ant gražiosios Dunojaus upės kranto. Ji čia stovi nuo 1130–1140 metų. Jei domitės istorija, tai bus įdomus tas faktas, kad būtent Durnstein tvirtovėje buvo laikomas karalius Ričardas Liūtaširdis. 1330 metais Klaros ordinas pastatė bažnytėlę ir nuo to laiko pradėjo čia kurtis žmonės, statyti įvairius statinius ir susiformavo Durnsteino miestas. Šiuo metu jis yra vienas iš populiariausių šios šalies miestų. Durnstein tvirtovės sienos iki šiol žavi turistus. Pilies teritorijoje yra ir Augustiniečių vienuolynas, kuris taip pat gausiai lankomas turistų.

img_4820

Veissenkircheno kaimas

Vyno gamybos Veissenkircheno kaimas vienas iš lankomiausių Žemutinės Austrijos vietovių. Juk slėnis, kuriame jis įsikūręs, galima pamatyti tiek daug gražių ir įdomių vietų. Apie pora tūkstančių gyventojų turintis kaimas kasmet sulaukia keliasdešimt tūkstančių turistų. Čia yra įkurtas Vachau muziejus, kuriame ne tik paveikslais galima pasigėrėti, bet ir dalyvauti kasmet rengiamose šventėse. Veissenkircheno kaime galima aktyviai ilsėtis žvejojant, leidžiantis į pėsčiųjų žygius, žaidžiant tenisą ar golfą.

weissenkirchen-in-der-wachau

Gustavo Klimto kelias

Garsus austrų dailininkas Gustavas Klimtas daugeliui keliautojų asocijuojasi ne tik su kūryba, bet ir turistiniu maršrutu. Gražiausi gamtos kampeliai pamatomi jo metu. Gustavo Klimto kelias yra labai populiarus maršrutas, kurio metu ne tik grožimasi gamta, bet ir pamatomos tos vietos, kuriose tapė dailininkas. Visos kelionės metu bus informaciniai stendai, kuriuose pateikiama informacija. Gustavo Klimto keliu galima eiti tiek vieniems, tieks su gidu.

filename-img-0520-1-jpgfilename-img-0122-1-jpg

Gottweig vienuolynas

Kalnuotoje ir miškingoje vietoje, vos apie 5 kilometrus nutolęs nuo Kremso miestelio, stovintis Gottweig vienuolynas yra architektūros perlas. Donojaus upės krantinė ir Vachau slėnis puikiai papildo architektūros paminklą. Vienuolynas iškilo 422 metrus virš jūros lygio. Iš čia atsiveria nuostabus apylinkių vaizdas. Gottweig vienuolynas buvo pastatytas 11 amžiuje ir pirmieji vienuoliai priklauso augustiniečių ordinui. Prabanga ir meno kūriniai pakeri lankytojus. Viduje baroko stilius ir freskos atrodo įspūdingai, tačiau neprilygsta laiptams. Jie yra vieni iš didžiausių ir gražiausių ne tik Austrijoje, bet ir Europoje. Visa tai išliko iki mūsų dienų ir vienuolynas yra atviras lankytojams. 2001 metais Gottweig vienuolynas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

BENEDI~1Göttweig Abbey library, Austria

Oberranna pilis

Vachau slėnio viršuje miškingoje vietovėje iškilusi paslaptinga Oberranna pilis. Unikali ji tuo, kad statinys yra sujungtas bažnyčia – tvirtove su pilimi. Tai buvo papildomas būdas apsaugoti pilį nuo priešų. Pirmą kartą ji buvo paminėta 1070 metais, kai ją nupirko graikai. Vėlesnė istorija tapo paslaptimi, nes iki pat 1901 metų nėra jokių duomenų apie ją. Ją tuomet įsigijo baronas Gammeršteinas. Štai tokia paslaptinga pilies istorija domina vis daugiau ne tik istorikus, bet ir turistus. Juk tai didingas statinys, kurio nepastebėti neįmanoma. Prie pagrindinio įėjimo esančios freskos atitinka renesanso stilių, manoma, kad ir visas kiemas kadaise buvo jomis išpuoštas. Bažnyčia buvo pastatyta pačiame aukščiausiame taške. Šiuo metu Oberranna pilis yra viešbutis, kuriame yra 12 numerių.

sommer_23?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Spiez miestas

Spiez miestas – tai nedidelė ir negausiai apgyvendinta vieta. Vachau slėnyje jo istorija prasidėjo 830 metais. Tuo metu jis pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose, o kas vyko iki tol lieka paslaptimi. Graži komuna turi ir daug lankytinų objektų. Turistai čia atranda viduramžių Šv. Mavrikijos bažnyčią ir Žemutinę pilį. Išlikusios Hinterhaus pilies runos primena apie jo istoriją. Gamtos mylėtojai būtinai pakylą į Tausendeimerbergo kalvą nuo, kurios atsiveria nuostabi panorama į Vachau slėnį. Ji žymi ir tuo, kad čia yra vienas iš didžiausių vynuogynų Žemutinėje Austrijos dalyje. Tad čia apsilanko ir vyno mėgėjai norėdami pamatyti kur ir kaip auga vynuogės skirtos vyno gamybai.

1258828397_card_o_spiezLuftbild_Spiez

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x