Turino pilys ir rūmai

Gražusis Italijos šiaurės vakarų miestas Turinas yra didelis kultūros centras. Jame yra daug nuostabių architektūros statinių tarp, kurių išvysite ir nuostabiąsias pilis bei rūmus. Daugelio šimtmečių istorija pakeri miesto svečius ir jie dar ilgai negali pamiršti jos. Turino pilys ir rūmai yra lankomiausi miesto objektai.

13

Madama rūmai

Madama rūmai stovi istorinėje Castello aikštėje. Šioje vietoje 13 amžiuje iškilo tvirtovė. Vėliau 17–18 amžiuje rūmuose buvo karališkoji rezidencija. Praėjus daugeliui metų statinio fasadas sugriuvo ir teko daryti rekonstrukciją. 1721 metais rūmai įgavo šiaurės Italijos baroko stilių. Šiuo metu gražieji Madama rūmai yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir juose įkurtas Antikos muziejus. Rečiausi eksponatai ir rūmų interjeras sužavės visus čia apsilankiusius. Vertingi paveikslai, senovės freskos, gobelenai, antikvariniai baldai ir dar daugiau laukia visų lankytojų.

Madama1_Torino_-_Palazzo_madama_torino_piano_nobile_08

Carpano rūmai

1864 metais pastatyti Carpano rūmai žavus architektūros statinys Turino mieste. Vėliau pastatas buvo plečiamas ir gražinamas. Baroko stiliaus rūmai labiausiai lankytojus traukia nuostabiai gražiu vidiniu kiemeliu. Įėjimas primena apvalią salę, pro kurią žengiama į rūmų vidų. Gražiosios kolonos remiasi į dar gražesnes lubas, kurios tarsi meno kūrinys. Ne veltui tik įžengus lankytojai sustingsta akimirkai ir žvelgia aukštai pakėlę galvas. Rūmų vidų puošia meninės skulptūros. Šiuo metu rūmų viduje įkurta garsiojo vermuto kompanija „Carpano“, kuris buvo išgautas 1786 metais A. B. Carpano.

carpano_int

Valentino pilis

Istorinė Valentino pilis pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėta 1275 metais. Pavadinta dėka netoliese stovėjusios Šv. Valentino bažnyčios. Dabartinę išvaizdą pilis įgavo tik 17 amžiaus viduryje. Tuo metu buvo nuspręsta daryti rekonstrukciją ir pakeisti kai kurias vietas. Tokiu būdu pilis įgavo prancūzų baroko stilių. Keturi bokštai supa visą pilies ansamblį. Labiausiai dėmesį traukia centrinė dalis, kurioje yra arkados ir Savojos dinastijos herbas. Vidinis kiemas puoštas marmuru. Šiuo metu Valentino pilis yra Politechnikos universitetas, o kieme rasite Botanikos sodą.

Valentino_castle

Stupinigi pilis

Nuostabioji Stupinigi pilis, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą priklausė Savojos dinastijai. Tai originalus medžioklės pilies projektas, kuris atitiko visus aukščiausius tuometinius reikalavimus. Pagal planą pastatas atitinka kryžiaus formą. Didžioji jo salė turi didžiulį kupolą, ant kurio yra elnias, kuris simbolizuoja medžioklę. Pilies dekoras atliktas geriausių Venecijos menininkų, todėl čia ypatingai gražu. Šalia esantis nuostabaus grožio parkas tinkamas ramiems pasivaikščiojimams.

Stupinigi-Palazzo-Hunting-Lodge-Turin-Torino-Italy-Professor-Barry-GoldsmithThe Hunting Residence of Stupinigi

Carignano rūmai

Carignano rūmai buvo pastatyti 1679 metais. Tai laikomas vienu iš originaliausių pastatų, kurie turi du skirtingus eksterjerus. Reljefas puoštas daugybe gražių elementų. Prie pagrindinio įėjimo stovi balta arka su raižytomis kolonomis, o pažvelgus į viršų pastebimas gražus balkonas su baliustradomis. Daug gražių statulų puošia rūmus. Lankytojus sužavi ir vidaus interjeras su puikiais baldais, paveikslais ir įvairiais kitais meno kūriniais.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x