Turinas

Turinas – šiaurės vakarų Italijos Turino ir Pjemonto regiono sostinė. Tai didelis kultūros centras. Taip pat jis žinomas kaip Fiat automobilių gamybos miestas. Turine saugoma garsioji drobė, į kuria manoma buvo įvyniotas Kristaus kūnas. Daugybė turistų apsilankę čia, miestą vadina ypatingu, nes čia sklando magiška dvasia. Taip pat išskirtinis ir Turino gatvių grožis – išilgai namų pastatų driekiasi eilė arkų.

turin__italyOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Turino karališkieji rūmai

Turino karališkieji rūmai buvo pastatyti 1660 metais. Žymiausi to laikotarpio architektai ir skulptoriai dirbo ir kūrė įspūdingą architektūros paminklą. Verta paminėti, kad Turino karališkieji rūmai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat vienoje jų dalyje 2012 metais buvo atidaryta Turino paveikslų galerija. Vaikščiojant rūmų koridoriais būtinai sustokite pasigrožėti Kinų kabinetu, puošnia Karaliaus sale ir įspūdingais laiptais.

The Royal Palace Reggia di VenariaTurino karališkieji rūmai

Statuto aikštė

Turino centre esanti Statuto aikštė yra viena iš pagrindinių ir svarbiausių miesto vietų. Tai pagrindinė vieta, kurioje mėgsta skirti pasimatymus ir susitikimus miesto gyventojai. Pačiame aikštės centre stovi memorialinis paminklas – fontanas. Jis skirtas atminti geležinkelio tunelio Frejus statyboms 1871 metais. Verta žinoti, kad Statuto aikštė yra žinoma ne kaip istorinė vieta, o ezoterinė. Teigiama, kad būtent čia yra įėjimas į pragarą, o virš garsiojo fontano esantis angelas yra ne kas kitas, kaip Liuciferis.

Statuto aikštėpiazza-statuto

Romos teatras

Romos teatras – istorinis ir architektūrinis paminklas menantis imperatoriaus Augusto valdymo laikotarpį. 1899 metais šiaurės vakarų Turine, Karališkųjų rūmų aikštėje, buvo atrasti šio statinio griuvėsiai. Nuo tada jie tapo svarbia Via XX Settembre archeologijos parko dalimi. Romos teatras buvo pastatytas 13 mūsų eros metais. Šiuo metu tai svarbus turistų lankytinas objektas.

Romos teatrasRomos teatras1

Subalpina galerija

Subalpina galerija yra pati gražiausia ir pati žinomiausia komercinė galerija Turine. 1874 metais, pačiame miesto centre, pastatyta galerija, šiuo metu yra prestižinis prekybos centras, kuris jungia Castello ir Alberto aikštes. Galerijos pavadinimas kilo nuo daugiausia lėšų paskyrusio komercinio banko pavadinimo. Įžengus į vidų tarsi patenkama į muziejų ar rūmus: renesanso ir baroko stiliaus elementai puošia erdvę. Aukštos stiklo lubos sukuria papildomos erdvės įspūdį. Užėję į Subalpina galeriją būtinai apsilankykite čia esančioje Barati kavinėje, kuri garsėja pačiu skaniausiu šokoladu.

galleria_subalpinaGalleria_Subalpina_Torino

Naujojo kalėjimo muziejus

Iki pat 2004 metų Naujojo kalėjimo muziejaus patalpose buvo kalėjimas, o dabar neįprastas muziejus. Čia labai mėgsta atvykti turistų grupės. Čia rasite 648 atskiras kameras ir kitas kalėjimui reikalingas patalpas. Išvysite patalpas, kuriose buvo kankinami kaliniai ir išgaunami prisipažinimai. Taip pat čia buvusiose mirtininkų kamerose ant sienų išlikę užrašai pasakoja jų liūdnas gyvenimo istorijas. Slogios atmosferos vieta patiks naujų įspūdžių ištroškusiems Turino lankytojams.

untitled

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x