Top 5 gražiausios Europos pilys

Europoje nuo senų laikų statomos įvairios pilys, kurios buvo skirtos tiek prabangiam gyvenimui, tiek ir gynybai nuo baisių priešų. Jų didingumas ir grožis žavėjo daugelį keliautojų. Šiuo metu jos taip pat nepraranda savo populiarumo ir žavesio. Gražiausios Europos pilys daugeliui lankytojų atviros ir jų grožį galima įvertinti patiems.

pilis1Ruins of Dunluce Castle, Antrim, Northern Ireland, UK

Noišvanšteino pilis

Vokietijoje, Bavarijoje, stovinti Noišvanšteino pilis iš tiesų yra pasakiško grožio. Ji dažnai taip ir vadinama „Pasakų pilis“. Dėka puikios vietos, kuomet dažnai susidaro rūkas, atrodo, kad pilis stovi tiesiog debesyse. Liudviko II, kuris buvo nepataisomas romantikas, įsakymu 19 amžiuje buvo pastatyta prabangi pilis. Ne tik iš išorės, bet ir viduje lankytojus apsups prabanga: kilimai, užuolaidos, baldai, meno kūriniai. Šiuo metu Noišvanšteino pilyje yra įkurtas muziejus, todėl kiekvienas norintis gali apsilankyti ir susipažinti su pasakų pilimi ir jos istorija.

NeuschwansteinNeuschwanstein1

Šenonso pilis

Prancūzijos Šenonso pilis stovi Luaros slėnyje. 1513 metais ji buvo pastatyta vietoje senosios gynybinės tvirtovės. Senosios medžių alėjos supa istorines sienas. Pilį daugiausia prižiūrėjo ir valdė moterys, todėl ji kartais dar vadinama „Damų pilimi“. Grožis ir interjeras atspindi moteriškumą, rafinuotumą ir romantiškumą. Šenonso pilis buvo atstatyta ir šiuo metu joje yra Vaško figūrų muziejus. Jame galima pamatyti kiekvienos iš pilies valdovių figūras, kurios prisidėjo prie pilies grožio įnešdamos kažką savito.

CHTEAU~1Château de Chenonceau

Prahos pilis

Čekijos sostinėje ant aukščiausios miesto kalvos stovi Prahos pilis. Ji buvo įkurta 9 amžiuje, tačiau neatspindi klasikinės pilies bruožų. Jis statyta įvairiais laikotarpiais, todėl galima įžvelgti daugybę stilių ir architektūros elementų. Taip pat pilis nestatoma, kaip įprasta į aukštį, o ji plėtėsi horizontalia kryptimi. Prahos pilis yra viena iš gražiausių rytų Europos pilių. Be to, ji laikoma pačia didžiausia pasaulyje. Jos viduje saugomos Čekijos Respublikos karališkosios brangenybės.

prague-castle

Peles pilis

Paslaptingoje Rumunijoje stūkso viena iš gražiausių Europos pilių – Peles pilis. Ant Karpatų kalnų stovinti pilis pasitinka lankytojus Karolio I, kuris buvo Rumunijos karalius, paminklu. Išorinis fasadas atspindi neo renesanso stilių, o interjere dominuoja vokiškasis renesanso stilius. Vidaus prabanga ir grožis pakeri net ir visko mačiusius: marmuras, medžio raižiniai, meno kūriniai, baldai ir veidrodžiai. Visa tai sudėtinga net žodžiais apibūdinti. Verta žinoti, kad Peles pilis buvo pirmoji, kurioje buvo gaminama elektra. Šiuo metu tai istorinis paminklas.

Peles-Castle-Sinaia-Romaniapeles castle

Glamis pilis

Netoli nuo Škotijos sostinės Edinburgo stovi legendomis apgaubta Glamis pilis. Ji garsėja vaiduokliais. Sakoma, kad tai vieta, kurioje yra daugiausia vaiduoklių. Taigi, Glamis pilis yra daugiausia viename kvadratiniame centimetre turinti vaiduoklių vieta. Nepaisant mistinių pasakojimų, pilis kartu su aplink ja esančiu kraštovaizdžių laikoma viena iš gražiausių Europos žemyne. Aplink esantys sodai ir parkai sukuria vieningą kraštovaizdį. Glamis pilis nėra klasikinė Škotijos pilis, turbūt tuo ji ir žavi turistus.

Glamis-Castle-editedglamis

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x