Tongerenas

Tongerenas – šiaurės rytų Belgijos miestas. Jis labai gausiai lankomas turistų. Juk tai vienas iš seniausių šios nedidelės šalies miestų, kuris minimas dar nuo kovingųjų romėnų laikų. Šioje vietoje daugelį amžių buvo romėnų provincija, o dabar tai istorijos ir architektūros paminklų centras. Dabartinę išvaizdą miestas pradėjo formuoti 13 amžiuje, kuomet aplink prekybos vietos centrą pradėjo kurtis gyvenamieji rajonai.

21

Šv. Katerinos bažnyčia

Šv. Katerinos bažnyčia – viena iš seniausių šio miesto bažnyčių. Ji stovi centre daugybės siaurų gatvelių. Bažnyčia buvo pastatyta ankstyvojo gotikos stiliumi 1294 metais, nors per ilgą istoriją ji ne kartą buvo rekonstruoja ir taip įgavo naujų stilių elementų. Įžengus į vidų apima didingumo ir prabangos įspūdis. Čia ateina net tik tikintieji pasimelsti, bet ir turistai, kad pamatytų istorinį paminklą. 17 amžiaus paveikslai, raižyto medžio dirbiniai, skulptūros, 16 amžiaus freskos puošia Šv. Katerinos bažnyčią.

tongeren_liebfrauenbasilika_642-tongeren-curch-stained-glass-2-wm

Ambiorikso paminklas

Pats žinomiausias Tongereno miesto paminklas yra Ambioriksas. Čia vaizduojamas karingas barbaras su kirviu, kuris parodo nepaklusnumą romėnams. Jis buvo senovės eburonovų  genties vadas. Ambioriksas pasipriešino Cezariui ir jo kariuomenei. Nuo 19 amžiaus jis laikomas Belgijos herojumi. Štai kodėl šis paminklas toks svarbus gyventojams. Kasdien šalia jo būriuojasi minios turistų, kurie nori būtinai padaryti nuotraukas greta didingo kovotojo.

Ambiorix

Galų ir romėnų muziejus

Galų ir romėnų muziejus yra pagrindinis muziejus Tongereno mieste. Jo viduje saugoma daugiau, kaip 170 tūkstančių eksponatų. Čia lankytojai gali pamatyti tiek žmonių senovės gyventojų griaučius, tiek ir miesto sienų fragmentus. Juk Tongerenas vienas iš seniausių šalies miestų, tad ir eksponatų čia tikrai netrūksta. Žmonijos istorijai paskirta ekspozicija prasideda nuo priešistorinės eros ir baigiasi romėnų valdymo laikotarpiu. Be to, ši vieta iki šiol yra archeologinė zona, kurioje randami nauji radiniai iš praeities. Taigi, jei atvyksite į šį miestą, būtinai ateikite į Galų ir romėnų muziejų, kuriame pažinsite istoriją ir pamatysite daugybę įdomių eksponatų.

GalloRomanMuseum

Gallo-Roman Museum

Jeker upė

Jeker upė teka per dvi šalis – Belgiją ir Olandiją. Didžioji dalis teka Belgijoje. 54 kilometrai gražiosios ir garsiosios upės puošia šios šalies kraštovaizdį. Ant jos kranto įkurtas ir senasis Belgijos miestas Tongerenas. Tai graži rekreacinė zona, kurioje ypatingai daug lankytojų pavasarį, kuomet bunda gamta.

jeker

Šv. Dievo motinos bazilika

Pirmą kartą Šv. Dievo motinos bazilika buvo paminėta 964 metais. Ji lankomiausias miesto objektas, nes yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Gotikinis stilius primena senovę ir žavi lankytojus. 19 amžiuje ji buvo restauruojama. Pats vertingiausias kūrinys jos viduje stovintys vargonai, kurie buvo sukurti 18 amžiuje. Ne tik jie, bet ir kiti meno kūriniai yra labai vertingi ir šiai šventovei suteikia didingos atmosferos įvaizdį.

P2213732

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x