Taso sala

Šiaurinėje Egėjo jūros dalyje yra nuostabi Taso sala. Ji laikoma daugiausia žalios augmenijos turinčia sala šioje jūros dalyje. Graikijai priklausantis rojaus kampelis itin mėgstamas turistų iš įvairių šalių. Nepakartojamas kraštovaizdis sudarytas iš uolų, krioklių, įvairių rūšių augalų ir Egėjo jūros. Tai viena iš geriausių vietų ramiam poilsiui romantikos išsiilgusioms poroms, šeimoms su vaikais ar tiesiog norintiems gerai praleisti laiką ir ramiai atsikvėpti nuo rūpesčių.

big_Saliara_Beach__Thassos_Island__Greecehotel_1223710662_0

Limenas

Limenas yra Taso salos sostinė, kuri įkurta ant antikos Tasos miesto. Miesto svečiams siūloma pažintį su Limenu pradėti nuo senųjų miesto sienų. Jos tęsiasi daugiau kaip 2 kilometrus ilgio. Verta paminėti, kad kai kuriose vietose siena puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Miesto centre yra Agoros aikštė. Ji žinoma visoje Graikijoje, nes patenka į pirmaujančias pozicijas geriausiai išsilaikiusių senovės architektūros paminklų sąrašą.  Taip pat Limene rasite ne tik šventyklas, senovės statinių runas, bet ir įdomias šiuolaikines vietas.

limenaslimenas20wall

Teologo miestelis

Taso salos rytuose esančiuose kalnuose įkurtas Teologo miestelis kadaise buvo jos sostinė. Šiuo metu jame veikia Etnografijos muziejus, o vasara rengiama puiki šventė – Graikiškos vestuvės. Šventės metu susirenka daug turistų ir galima stebėti linksmybes, kurių metu svečiai vaišinami išskirtiniais patiekalais iš ožkų mėsos keptos ant iešmelių. Teologo miestelio centras išsiskiria tradicine rodiečių architektūra: aukšti pastatai ir siauros gatvelės. Jeigu eisite į paplūdimį, tai būkite atidūs, nes jūra čia labai nerami.

Theologos_Village_in_Thassos_Island_Greece__1theologos11

Ipsario kalnas

Ipsario kalnas kyla virš uolų ir smėlėto Aamudia paplūdimio. Turistai čia vyksta bet kuriuo metų laiku. Ir ne veltui, nes tai aukščiausia Taso salos vieta, kuri laikoma pačia gražiausia ir labiausiai lankoma. Jis siekia per 1200 metrų virš jūros lygio. Visas kalnas apaugęs žaliuojančiais augalais, o nuo viršaus atsiveria žavus vaizdas į apylinkes ir jūrą.

ipsario

Aliviki kaimas

Aliviki kaimas žinomas turistams ne kaip ramaus poilsio vieta, o architektūros ir istorijos mėgėjų kampelis. Čia galima apžiūrėti net 7 a. pr. m. e. statinius. Senovės paminklai mena daugelio amžių įvykius. Aliviki kaimas vadinamas – Runų perlu. Čia rasite antikinę šventyklą, kurios tik dalis likusi, tačiau galima pamatyti puikiai išsilaikiusius užrašus ant marmuro. Čia yra kelios svarbios religinės vietos. Viena iš jų – Mykolo arkangelo moterų vienuolynas, kuriame saugomas Jėzaus Kristaus kryžiaus dalis, o šv. Panteleimono vienuolynas kelis šimtmečius padeda visiems besimeldžiantiems išpildyti jų prašymus.

aliki-village-our-favoritealiviki

Marmuro paplūdimys

Marmuro paplūdimys yra vienas iš gražiausių Taso salos paplūdimių. Vakarinėje salos dalyje pakrantė padengta ne mums įprastu smėliu, o marmuro dalelėmis. Tai atrodo labai įspūdingai. Marmuro paplūdimys puikiai pritaikytas poilsiui. Visi čia atvykę ras visus paplūdimiui reikalingus patogumus.

6008985288_435295235a_zmarble-beach

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x