Taragona

Ant Viduržemio jūros kranto, Katalonijos regione, įkurta Taragona yra Taragonos provincijos centras. 2000 metais miestas buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Didelis jūrų uostas, senovės romėnų statiniai, pramogų parkai, muziejai ir kitos įdomios lankytinos vietos sužavi turistus.

Tarragona2tarragona_5

Romėnų amfiteatras

Romėnų amfiteatras stovi gražaus kraštovaizdžio parke. Elipsės formos statinys pasižymi gerai išsilaikiusiomis sėdėjimo vietomis, scena ir pagrindiniai vartai vedantys į areną. 2 amžiuje pastatytas Romėnų amfiteatras buvo atrastas tik 1952 metais. Kadaise, kur vyko kruvinos gladiatorių kautynės, galėjo patekti apie 15 tūkstančių žiūrovų.

tarragona-amphitheatre

Taragonos katedra

Taragonos katedra yra vienas iš svarbiausių architektūros paminklų šiame mieste. Buvusioje Jupiterio šventyklos vietoje 1171 metais buvo pradėtos šios nuostabios šventovės statybos. Kylant didingais laiptais prieinama katedra, kuri gausiai puošta įvairiomis detalėmis simbolizuojančiomis Paskutinio teismo scenas. Vakarinėje dalyje yra įkurtas Vyskupijos muziejus, kuriame saugomos reikšmingos ir vertingos relikvijos.

Tarragona-2

Romos siena

Romos siena yra geriausiai išsilaikęs seniausias Romos laikotarpio karinis paveldas ne tik Ispanijoje, bet visame Pirėnų pusiasalyje. 2000 metais ji buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tvirtovės sienos įeina į Taragonos archeologijos kompleksą. Romos siena buvo pastatyta 2 a. pr. m. e. Ji siekė 3500 metrų ilgio, o dabar yra likę 1100 metrų. Tai vienas iš lankomiausių Taragonos objektų.

Roman-wallE5327-Tarragona-26239010

„Viduržemio jūros balkonas“

Viena iš populiariausių vietų Taragonoje – „Viduržemio jūros balkonas“. Tai nuostabi apžvalgos aikštelė, kurioje yra įrengta kavinė ir suoleliai poilsiui. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į jūrą, senovės Romėnų amfiteatrą ir namelius. Nepraeikite pro šalį ir būtinai palieskite apsaugos tvorelę. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad palietus ją būtinai pasiseka gyvenime.

65905_603x354

Archeologijos prospektas

Archeologijos prospektas – vieta, kurios nevalia praleisti atvykus į senovės Taragonos miestą. Pasivaikščiojimo metu pamatysite istorinę miesto dalį, kelis bokštus, romėnų vartus ir kolonas, kelis fontanus, paminklus ir kitus įdomius objektus. Nemanykite, kad tai bus nuobodus maršrutas. Visos kelionės metu Jus sups žaliuojantys kiparisai, palmės ir įvairiaspalvės gėlės. Akimirkomis galima pasijusti tarsi būtumėte persikėlę į senovės miestą. Archeologijos prospektas driekiasi 600 metrų.

archaeological_walk_tarragona_3_largeArchaeologocal avenue

Romos cirkas

Romos cirkas buvo pastatytas 1 amžiuje. Tai paskutinis Flavijų epochos statinys išlikęs iki mūsų dienų. Cirkas patenka į archeologijos kompleksą ir yra laikomas vienu iš geriausiai išsilaikiusių senovės cirkų ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje. 2000 metais jis buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Atėję į Romos cirką pamatysite stebėjimo tribūnų runas, požeminius koridorius ir likusius paminklus. Galite pakilti į viduramžių bokštą, kuriame yra dvi nuostabios salės, o vienoje iš jų saugomas Ipolito sarkofagas. Taip pat čia yra apžvalgos aikštelė iš kurios atsiveria nuostabi Romos cirko ir Taragonos panorama.

roman circusancient-roman-circus-tunnel-1-tarragona

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x