Svarbiausi Barselonos paminklai

Barselonoje yra daugybė gražių ir svarbių paminklų. Šalia kai kurių nusidriekia eilės turistų, kurie nori ne tik apžiūrėti, bet ir prisiliesti prie jų bei nusifotografuoti. Visame mieste galima atrasti įdomių vietų, kuriose stūkso žinomi istoriniai, architektūriniai ar meno paminklai. Būtinai pamatykite tuos, kurie įtraukti į visus turistinius lankytinų objektų sąrašus.

barcbarcelona-christopher-columbus-statue-wallpapers-1920x1200

Triumfo arka

Triumfo arka – vienas iš Barselonos simbolių, todėl čia nuolat būriuojasi daugybė smalsių turistų. Tiesa, ji šiek tiek skiriasi nuo garsiųjų Paryžiaus ar Maskvos triumfo arkų. Pirmasis ryškus skirtumas – raudonos plytos, kurios tapo pagrindine statybine medžiaga. Ji puošia įėjimą į Citadel parką ir Luis Companus bei San Joan bulvarus. Triumfo arka buvo pastatyta 1888 metais. Virš arkos yra Ispanijos provincijos herbai. Taip pat čia yra istorinių skulptūrų, kurios puošia statinį.

Triomf_(Barcelona)triomf-detail-barcelona

Gaudi driežo skulptūra

Tokia ryški Gaudi driežo skulptūra yra populiariausia visame mieste. Spalvota mozaika puošia Guelio parką. Ją sukūrė garsus ispanų architektas Antonio Gaudi, kurio darbuose dominuoja modernizmas. Ne išimtis ir Gaudi driežo skulptūra. Ji puošia fontano laiptus šalia įėjimo į parką. Tai populiariausia vieta nuotraukoms, tad būtinai ateikite ir pasigrožėkite ja.

Gaudi-Parc-Guell-Lizard-Barcelona

Kolumbo paminklas

Didingas Kolumbo paminklas skirtas pagerbti garsųjį keliautoją Kristupą Kolumbą. Būtent jis į Barseloną atplaukė po to, kai atrado Amerikos žemyną. Čia jis visiems pasakojo apie savo nuotykių kupiną kelionę. Garsiausi menininkai dirbo ties šiuo projektu ir dabar matome jų puikų rezultatą. Kolumbo paminklas šioje vietoje iškilo 1888 metais. Kolona siekia 60 metrų aukštį ir dar 7 metrus bronzinė Kolumbo statula. Kairėje rankoje jis laiko žemėlapį, o dešine rodo į vakarus. Apžiūrėjus paminklą galima pakilti liftu, kuris įrengtas jo viduje, į apžvalgos aikštelę. Iš čia atsivers gražus vaizdas į miestą.

columbcolumbus monument

Ravalo katės paminklas

Raval gatvėje stovi įdomus paminklas. Tai Ravalo katė. Garsus skulptorius F. Botero sukūrė tikrą šedevrą, kuris masiškai traukia smalsuolius. 1987 metais čia buvo pastatytas Ravalo katės paminklas. Tai vienas iš gražiausių ir įdomiausių paminklų, kuris skirtas katėms. Ne paslaptis, kad šalia jo nori nusifotografuoti kiekvienas kačių mylėtojas ir augintojas. Šis paminklas sveria 2 tonas. Be to, jo ir dydis įspūdingas. Katino ilgis siekia 7 metrus, o aukštis – 2,5 metrų.

rambla_del_raval

„Barselonos galva“

Paminklas „Barselonos galva“ yra viena iš svarbiausių lankytinų miesto vietų. Tai siurrealizmo stilius, kuris čia puikiai tinka. Bendras paminklo aukštis siekia 25 metrus. „Barselonos galva“ buvo pastatyta 1992 metais ir skirta Olimpinėms žaidynėms.  Tai iš daugybės mozaikos elementų sukurta visuma, kuri vaizduoja didžiulę galvą. Kad būtų sukurtas šis meno kūrinys prireikė kelerių metų. Geriausios nuotraukos gaunasi tuomet, kai fotografuojama iš krantinės pusės.

„Barselonos galva“

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x