Strasbūras

Rytų Prancūzijoje šalia Vokietijos sienos ir Reino upės įkurtas Strasbūro miestas yra Elzaso regiono sostinė. Tai verslo ir kultūros centras visame pasaulyje garsus dėl jame esančio Europos Žmogaus Teisių Teismo, kuris dažnai yra vadinamas tiesiog Strasbūro teismu. Šis miestas dažnai minimas kaip Europos demokratinė sostinė.

strasbourg-30strasbourg_

Strasbūro Grande Ile istorinis centras

Strasbūro Grande Ile istorinis centras nuo 1988 metų įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šioje srityje galima susipažinti su senovinio miesto kvartalo architektūra. Istorinis Strasbūro centras puikiai atspindi centrinės Europos urbanistinį stilių, kuriame galima įžvelgti Prancūzijos ir Vokietijos kultūrų įtaka bei politinius ir religinius pokyčius. Svarbiausi Strasbūro Grande Ile istorinio centro statiniai: Strasbūro katedra su šalia įsikūrusiu Oeuvre Notre Dame muziejumi, Rohano rūmai ir keturios senosios bažnyčios – Šv. Tomo, Šv. Pierre e Jeune, Šv. Pierre le Vieux ir Šv. Etienne. Tai puikus viduramžių Strasbūro miesto pavyzdys.

Grande__le-

Strasbūro katedra

Viena gražiausių gotikinių katedrų visoje Europoje stovi Strasbūre. Tai garsioji Strasbūro katedra, kuri yra miesto simbolis. Pastato fasadą puošia statulos, kurios vaizduoja pranašus, išminčius, dorybes ir ydas. Nuostabaus grožio 12–14 amžiaus vitražiniai langai, Šv. Pancrace altorius ir astronominis laikrodis traukia smalsius turistus. Strasbūro katedra padarė didžiulę įtaką Stendalui, Goetje ir Viktorui Hugo.

strasbourg_cathedralStatues_on_Strasbourg_Cathedral

Šv. Tomo bažnyčia

Strasbūre esanti Šv. Tomo bažnyčia yra istorinis paminklas. Tai vienintelis tokio tipo bažnyčių architektūros pavyzdys visame Elzaso regione. Jos viduje galima grožėtis freskomis, vitražiniais langais ir dekoruotais sarkofagais. Dauguma meno kūrinių yra sukurti nuo 1130 metų. Be to, ji yra seniausia ir unikalios architektūros protestantų bažnyčia, kurioje kadaise vargonais grojo muzikos genijus Volfgangas Amadėjus Mocartas. Šie ypatingi vargonai, kurie buvo pastatyti 1741 metais yra žinomi visame pasaulyje.

st.thom223005691_7

Elzaso muziejus

Apsilankius Elzaso muziejuje lankytojai turi išskirtinę galimybę leistis į kelionę po Strasbūro senus namus, kurie tarpusavyje yra sujungti laiptais ir mediniais koridoriais. Tai meno ir liaudies tradicijų muziejus, kuriame yra apie 1000 eksponatų. Čia galima susipažinti su Elzaso 18–19 amžiaus kaimo gyvenimu. Tarp eksponatų yra kostiumai, baldai, keramikos dirbiniai, žaislai, religiniai paveikslai ir kita.

elzass museum

Strasbūro Oranžerijos parkas ir paviljonas

Strasbūro Oranžerijos parkas ir paviljonas džiugina miesto gyventojus nuo 1804 metų. Jis buvo sukurtas Napoleono žmonai Džozefinai. Kruopščiai prižiūrimas 2600 hektarų ploto parkas yra didžiausias ir seniausias parkas Strasbūro mieste. Tai populiariausia vieta, kurioje galima grožėtis įvairių rūšių augalais, gėlėmis ir krioklio vandens tėkme. Taip pat parko teritorijoje yra įkurtas Zoologijos sodas. Oranžerijos parke yra veikiantis nuo 17 amžiaus restoranas. Ypatingas valgiaraštis traukia ne tik miesto gyventojus, bet ir svečius. Siūloma paragauti „Schniederspaetle“– varlių šlaunelių su garnyru arba veršienos su skrebučiais.

Strasbourg-LacParcOrangerie-RemiLEBLOND

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x