Stokholmas

Švedijos sostinė Stokholmas yra viena iš gražiausių visos Europos sostinių. Ji išsiskiria tuo, kad pastatyta ant 14 salų, kurias tarpusavyje jungia 50 tiltų. Ne tik architektūra, muziejai ir pramogų gausa žavi miesto svečius, bet ir nuostabi gamta. Sakoma, kad vieną kartą apsilankius Stokholme, norisi vėl į jį sugrįžti.

StockholmSergelsTorgNightstockholm

Stokholmo senamiestis

Stokholmo senamiestis yra vienas didžiausių senamiesčių visoje Europoje. Jame yra draudžiamas automobilių eismas, todėl viduramžių gatvelėmis galima ramiai pasivaikščioti ir apžiūrėti žymius objektus: Karališkieji rūmai, Didžioji bažnyčia (Gamla Stan – Storkyrkan) ir Stokholmo katedra. Senamiestis oficialiai sudarytas iš Riddarholmen, Stadsholmen ir Helgeandsholmen salų. Tai nuostabaus grožio vieta, ne veltui Švedijos sostinės senamiestis laikomas vienu mažiausiai nukentėjusių nuo įvairių gamtos ar žmogaus sukeltų nelaimių.

 stockholm-old-townold town

Karališkieji rūmai

Stokholmo Karališkieji rūmai – didžiausi pasaulyje pagal paskirtį naudojami rūmai. Švedijos valstybės karalius Karlas XVI Gustavas šiuo metu juose gyvena. Verta paminėti, kad šis nuostabus architektūros statinys yra vienas įspūdingiausių Šiaurės Europoje. Karališkuose rūmuose veikia muziejai, kuriuose organizuojamos įdomios ekskursijos.

Königsschloß mit Deutscher Kirche und Riddarholmenkirche, Stockholm, Schweden

karaliskieji rumai

Vasa muziejus

Nuo 1990 metų dirbantis Vasa muziejus visame pasaulyje žinomas dėl įspūdingo eksponato – karo laivo. Jis buvo pastatytas 1626–1628 metais. Per pirmąjį savo reisą netoli nuo kranto jis paskendo. 1961 metais laivas buvo iškeltas, o dabar jį galima pamatyti ekspozicijoje. Taip pat muziejuje eksponuojami kiti įdomūs su laivyba susiję eksponatai.

Vasamuseet

Šv. Gertrūdos bažnyčia

Stokholmo senamiestyje stūksanti Šv. Gertrūdos bažnyčia yra aukščiausias pastatas. Ji žinoma ne tik dėl savo aukščio, bet ir dėl nuostabaus eksterjero ir interjero. Šv. Gertrūdos bažnyčia garsėja renesanso ir baroko stiliaus Karaliaus galerija, kuri yra papuošta daugybe paauksuotų ornamentų ir mažomis skulptūromis. O po marmurinėmis grindimis yra išlikę originalūs gildijos pastato senieji vyno rūsiai.

st.gertrude ch

Karaliaus sodai

Karaliaus sodai yra seniausias parkas Stokholme. Jame vasarą atgaivina esantis fontanas. Vaikščiojant takeliais ir grožintis gamta pamatysite Karolio XII statulą, o prie parko yra Karališkosios operos rūmai. Karaliaus sodai populiari susitikimų vieta, kurioje nuolat organizuojami įvairūs koncertai ir festivaliai po atviru dangumi.

VREN_2~1

Drotningholmo rūmai

1600 metais pastatyti Drotningholmo rūmai yra įtraukti į UNSECO pasaulio paveldo sąrašą. Ji yra geriausiai išsaugota karališkoji pilis Švedijoje. Šiuo metu Drotningholmo rūmuose gyvena dabartinė Karališkoji šeima. Rūmus supa nuostabaus grožio seniausias sodas, kuris buvo įkurtas tais pačiais metais, kaip ir statomi rūmai. Sodas atspindi baroko stilių. Jis ribojasi su pastatu, kuris yra apsuptas keturiomis žaliųjų citrinų medžių alėjomis. Lankytojai gali lankytis visose rūmų dalyse, išskyrus pietinę, kurioje apsistoja Karališkosios šeimos nariai.

Drottningholms slott

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x