Štirijos gamta

Austrijoje esanti Štirijos žemė – puiki vieta turizmui. Tai antra pagal dydį šalies žemė. Jos sostinė Gracas yra viena iš lankomiausių vietų. Štirijos žemė garsėja gražiais kraštovaizdžiais. Beveik visas jos plotas kalnuotas. Žymiausia dalis – Alpės. Taip pat yra lygumų, kurios taip pat atrodo įspūdingai. Daug lankytinų vietų yra šioje Austrijos dalyje, kurias verta aplankyti.

11_news_artikel_life_reise_2012_hotel_tiscover_16187748771_637248c971_z

Rettenwand urvas

Vykstant į šiaurės rytus nuo Kapfenbergo randamas Rettenwand urvas. Pirmą kartą jis buvo paminėtas 1918 metais. Tuomet prasidėjo įvairūs tyrinėjimai, jų metų rasti radiniai saugomi Kultūros centre Kapfenbergo mieste. Čia prie įėjimo į urvą buvo rastos bronzinė adatos, kurios buvo naudojamos 2600 m. pr. m. e., o kiti radiniai siekia akmens amžių. Šiuo metu visi norintys pamatyti urvo vidų, gali čia apsilankyti. Leistis į įdomią ekskursiją galima su gidu, kuris papasakos įdomių faktų apie šią vietą. Ne, jei ir nesidomite urvų istorijomis, tai bent pasigrožėti įspūdingu požeminiu pasauliu reikia bet kuriam.

138446_362x212cave_07

Žaliasis ežeras

Štirijos žemėje labai daug ežerų. Vienas iš pačių gražiausių ir lankomiausių – Žaliasis ežeras. Jis taip pavadintas dėl jo gražiosios žalios spalvos. Vanduo čia skaidrus ir galima matyti visą povandeninį pasaulį ir jo gyventojus. Greta augantys miško medžiai ir kalnai sukuria kerintį kraštovaizdį. Didžiausias ežero gylis 12 metrų. Tiesa, vanduo ganėtinai vėsus, nes jis susidaro iš kalnų tirpsmo vandens. Turistai čia atvyksta ne tik pasigrožėti ežero ir kalnų panorama, bet ir pramogauti. Pati populiariausia – nardymas.

Grüner Seelake3

Tauerno nacionalinis parkas

Tauerno nacionalinis parkas – viena iš gražiausių Štirijos žemės gamtos kampelių. 110 kvadratinių kilometrų teritorija akylai saugoma. Verta paminėti, kad pagal dydį jis užima trečiąją vietą Austrijoje. Ateityje planuojama dar padidinti parko teritoriją. Turistai labai pamėgo šią vietą ir mielai lankosi ne po vieną kartą. Tauerno nacionalinis parkas yra pats jauniausias visoje šalyje. Jis buvo įkurtas 2002 metais. Vaikščiojant vingiuotais takeliais galima sutikti retų gyvūnų ir pasigrožėti gražiais augalais. Tarp gamtos vertybių galima išvysti ir architektūrines. Viena iš žymiausių – Admonto vienuolynas, kuris čia stovi nuo 1074 metų.

Tauern_Nazionalnij_-Parknationalpark-hohe-tauern1

Frauenmauerhoehle urvas

Frauenmauerhoehle urvas esantis Štirijoje išvertus reiškia „moteriška siena“. Į urvą galima patekti tik einant su gidu, tad pasirūpinti tuo reikia iš anksto. Urvas įdomus tuo, kad yra nedidelis, jo ilgis tik 644 metrai ir jis yra pereinamas. Nors tai nebuvo garantija to, kad pasiklysti neįmanoma. Būtent dėl tokio atvejo, kuomet teko ieškoti turisto, dabar čia nebegalima eiti vieniems. Ekskursijos rengiamos vasaromis. Patyrę gidai garantuoja įdomų laiką, kurį praleisite paslaptingame urve.

 93f8e7b25e8b53efnCLuq

Tūkstančio metų ąžuolas

Netoliese nuo Furstenfeldo auga Tūkstančio metų ąžuolas. Kuo jis toks ypatingas? Šis medis yra seniausias ne tik Austrijoje, bet ir visoje Europoje. Jis užaugo iki 30 metrų aukščio ir siekia net apie 9 metrus pločio. Septyni suaugę vyrai gali apglėbti jį. 1970 metais žaibas pataikė į ąžuolą ir stipriai pakenkė. Buvo nuspręsta padaryti atramą iš betono ir taip išlaikyti medį, tačiau jis pradėjo pūti, o tuomet buvo sukurtas specialus drenažas. Šiuo metu Tūkstančio metų ąžuolas labai lankomas turistų.

 759b2581-8e67-4b2e-b3a5-993feae6bac7

Repolust urvas

Repolust urvas yra netoliese nuo Peggau miesto. Mokslininkai nustatė, kad jam šiuo metu yra apie 300 tūkstančių metų. Būtent čia buvo aptikti pirmųjų Austrijoje gyvenusių žmonių pėdsakai. Tyrinėjimų metu rasti radiniai pakerėjo net ir labai patyrusius tyrinėtojus. Nuo 1948 metų pradėti tyrinėjimai davė puikius rezultatus. Čia buvo rasta apie 5 tūkstančiai įvairių gyvūnų kaulai, dalis iš jų buvo atkurti ir galima pamatyti, kaip atrodė tuometiniai laukiniai katinai, lokiai, barsukai ir daugelis kitų gyvūnų. Dar daugiau radinių saugoma Miesto muziejuje.

15451

Breitach upė

Breitach upė teka per gražiąją Štirijos žemę. Ji teka ne tik Austrijoje, bet ir Vokietijoje. Kalnų upė labai graži ir čia kasmet atvyksta daugybė keliautojų pasigrožėti ja. Juk ji prateka per Alpių kalnus. Čia kraštovaizdis iš tiesų yra įspūdingas. Tam, kad pamatyti gražiausias upės vietas, galima užsakyti pažintinę ekskursiją su gidu. Net ir pėsčiųjų žygiai greta šios upės labai mėgstami.

 Breitach_Mittelberggrande-20121001133518-riviere

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x