Štirija

Pietryčių Austrijoje esanti Štirija garsėja tyru oru ir nuostabia kalnuota gamta. Visoje teritorijoje stovi daugybė senovinių pilių, tvirtovių ir jų liekanų. Vienuolynai, istoriniai paminklai ir kultūros centrai traukia lankytojus ištisus metus. Turistai čia atvyksta pasigrožėti gražia gamta ir turiningai praleisti laiką kalnuose. Puikūs kurortai ir viešbučiai, kavinės ir restoranai bei lankytinos vietos sukuria draugiškos vietovės įvaizdį ir svetingai pasitinka turistus.

5571975-torre-dell-39-orologio-vecchio-a-graz-in-stiria-austriaMINOLTA DIGITAL CAMERA

Riegersburg tvirtovė

Riegersburg tvirtovė yra viena didžiausių Štirijoje. Kopiant laiptais į kalną, ant kurio stūkso tvirtovė pajusite didingą istorinę dvasią ir grožėsitės puikiais vaizdais, o pakilus į viršų prieš akis atsivers dar nuostabesnė panorama. Tiksli pastatymo data nėra iki šiol žinoma, bet pirmą kartą ji buvo paminėta 1138 metais. Gražiausia tvirtovės vieta – Karališkoji salė su trimis dviejų auštų mediniais portalais ir nuostabiomis medinėmis lubomis. Pirmajame Riegersburg tvirtovės aukšte ir rūsyje yra įkurtas Raganų muziejus. Svarbiausias jo eksponatas – raganų skraidymo maršrutas išraižytas ant medinės lentos.

CastleRiegersburg

Sky Walk apžvalgos aikštelė

Sky Walk apžvalgos aikštelė yra pati geriausia vieta, iš kurios atsiveria nuostabiosios Alpės. Ji įkurta vienoje iš aukščiausių apylinkių kalnų viršūnės. Aikštelė yra ant beveik 300 metrų aukščio skardžio ir siekia 2700 metrų aukštį virš jūros lygio. Viskas suprojektuota taip, kad kiekvienas į ją pakilęs lankytojas turi galimybę grožėtis visomis keturiomis apylinkių pusėmis. Sky Walk apžvalgos aikštelė ypatinga tuo, kad iš čia matosi net Slovakijos ir Čekijos valstybės.

dachstein_ice_palace_austria_gqvjxSkywalkSliderIMG_2

Lurgrotte urvas

Lurgrotte urvas – viena iš svarbiausių Štirijos lankytinų vietų. Jis randasi 25 kilometrus nuo Graco miesto. 1894 metais tyrintojų ekspedicija rado urvą, kuris buvo pavadintas Lurgrotte. Daugiausia turstų dėmesio sulaukia Ovalioji salė. Tai 100 metrų ilgio ir 28 metrų aukščio erdvė urve. Joje įspūdingos sienos, kurios padengtos įvairiais kristalais, spalvotomis dalelėmis. Taip pat labai gražu Vilties galerijos vardu pavadintoje urvo dalyje. Čia galima grožėtis auksinėmis kaskadomis, kurios sukuria nepakartojamo grožio akmeninius altorius.

350px-Katerloch1Lurgrotte_Semriach

Turracher ežeras

Turracher ežeras yra ties Karantijos ir Štirijos sienos riba. Beveik 20 hektarų žemės ploto užimantis vandens telkinys yra mėgstama vietinių gyventojų poilsio vieta. Tai nuostabios gamtos prieglobstis. Nors ežero vanduo labai vėsus, tačiau turistams pietinėje dalyje yra atskirta 250 kvadratinių metrų ežero dalis, kurioje vanduo maudynėms sušyla iki 30 laipsnių šilumos.

1327323515-steiermark-005326-large

Herberstein pilis

Herberstein pilis yra viena iš populiariausių visos Austrijos pilių. Kelis amžius statytas architektūrinis paminklas turi tiek gotikos, tiek ir baroko bei renesanso elementų. Didžiulis pilies kompleksas išdėstytas virš 422 metrų jūros aukščio, todėl visų čia apsilankiusių laukia puikūs vaizdai. Šalia pilies yra nuostabaus grožio parkas ir zoologijos sodas. Tai labai populiari vieta, kurioje organizuojamos įvairios šventės ir renginiai.

slika_1schloss-herberstein-florentinerhof--gartenschloss-herberstein--d_1160635

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x