Somerseto architektūros paminklai

Kalvotoje Somerseto grafystėje ne tik gamta žavi keliautojus. Čia stovi ir didingi istoriniai architektūros paminklai. Daugybė lankytinų vietų, kurias siūloma aplankyti čia atvykusiems turistams, puikiai prižiūrimos ir sutvarkytos. Somerseto grafystė tinka ne tik poilsinėms atostogoms, bet ir aktyviam poilsiui.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA2

Cadbury pilis

Cadbury pilis – didžiausia viduramžių tvirtovė esanti Somerseto grafystėje. Manoma, kad ji čia stovi ant senųjų tvirtovės pamatų, kurie buvo pastatyti I–ame amžiuje. Ant to paties pavadinimo kalno esanti pilis traukia lankytojus. Daugybė paslapčių ir legendų sklando apie ją. Be to, akmenys, iš kurių ji pastatyta, yra iš senovės Romos laikotarpio. Šiuo metu Cadbury kalnas kartu su pilimi labai populiarūs tarp turistų objektai. Čia organizuojama labai daug ekskursijų.

cadbury castle

Glastonbury miestas

Senovės Glastonbury miestas yra muziejus po atviru dangumi. Tai vienas iš seniausių Anglijos miestų. Archeologinių kasinėjimų metu buvo rasti buvusios gyvenvietės pėdsakai. Ji čia buvo dar prieš Romos imperijos klestėjimą. Šiuo metu Glastonbury miesto runos primena apie svarbius istorinius įvykius. Tai vienas iš populiariausių lankytinų objektų Somerseto grafystėje. Ne tik istorinės ir architektūrinės vertybės vilioja lankytojus. Kasmet čia rengiami puikūs muzikos festivaliai, į kuriuos atvyksta geriausi pasaulio atlikėjai bei klausytojai.

GLASTO~1 - Copy (1)GLASTO~1

Wellso katedra

Somerseto grafystės pasididžiavimas – Wellso katedra buvo statoma 1175–1490 metais. Iš pradžių šiam kompleksui priklausė vyskupo rūmai, mokykla, gimnazija ligoninė ir koplytėlė. Didžioji dalis statinių yra ankstyvosios gotikos stiliaus. Išlikę originalūs mozaikų langai buvo neįprasti tuo laikotarpiu šioje šalyje, o dabar jie tapo ypatinga meno vertybe. Daugybė skulptūrų puošia interjerą. Kadaise jų buvo apie 500, o dabar išliko 300. Labai įdomios arkos, kurios apverstos ir primena smėlio laikrodį. Nepaisant amžiaus Wellso katedra yra puikus architektūros paminklas.

Wells-Cathedral

Dunster pilis

Dunster pilis stovi netoliese gražaus gamtos draustinio. Tai nuostabi gamtos ir architektūros sąjunga, kuri traukte traukia turistus. Pilis stovi ant Toro kalvos, o čia augantys medžiai ją paslepia nuo priešų. Aplink pilies kompleksą yra įkurtas 6 hektarų žemės ploto parkas. Tai puiki vieta pasivaikščioti po ekskursijos pilies viduje. Didžioji dalis pilies yra gotikos stiliaus, o šiaurinėje dalyje galima rasti daug gražių skulptūrų. Dunster pilis yra pati romantiškiausia Somerseto grafystėje.

Dunster-castle-village-8-by-10_edited-11P1010180

Karaliaus Alfredo bokštas

Vienas iš populiariausių objektų Somerseto grafystės teritorijoje – Karaliaus Alfredo bokštas. Jo statybas 1762 metais inicijavo bankininkas G. Horas II. Pagal projektą bokštas turėjo priminti venecijietišką Šv. Marko bokštą, tačiau statybų eigoje pakito kai kurios detalės ir jis netapo kopija. Šiuo metu daugybė turistų atvyksta pamatyti 49 metrų aukščio Karaliaus Alfredo bokšto. Pakilus 205 laipteliais į viršų atsivers nuostabi panorama. Taip pat ant stogo esančioje apžvalgos aikštelėje stovi karaliaus Alfredo paminklas.

King Alfred's TowerKing_Alfred's_Tower_view_from_west

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x