Sofija

Bulgarijos sostinė Sofija yra didžiausias miestas ir viena seniausių gyvenviečių visoje šalyje. Taip pat ji yra viena iš pačių seniausių Europos miestų, todėl nenuostabu, jog jame yra daug įdomių lankytinų objektų, kurie nuolat traukia turistus. Pagal senumą Bulgarijos sostinė Europoje užima antrąją vietą. Sofija – miestas su nuostabia architektūra, istorija irM2050-654 Balkanų pusiasalio gamta. Daugelis turistų šią šalį pamėgo ir dėlM2060-237 Juodosios jūros grožio. Jos žavesiui sunku atsispirti, o aspilankius vieną kartą – norisi vėl sugrįžti.

Sofia_Bulgaria

Nacionalinis gamtotyros istorinis muziejus

Bulgarijos sostinėje yra Nacionalinis gamtotyros istorinis muziejus, kuris žinomas visoje Europoje. Kasmet jame aspilanko įvairių šalių gyventojai. Tai seniausias ir daugiausia eksponatų turintis Balkanų pusiasalio muziejus. Jis lankytojus priima nuo 1907 metų ir iki šių dienų surinko vertingiausią kolekciją, kurią verta pamatyti atvykus į Sofiją. Eksponatų salėse pamatysite įvairią augmeniją ir gyvūniją. Tai labai įdomi pažintis su gamtos mokslu.

muziejus

Šv. Georgo rotonda

Šv. Georgo rotonda – viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Sofijoje. Tai yra pati seniausia Rytų Europoje ortodoksų bažnyčia, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Neveltui ji garsėja visame pasaulyje. Šv. Georgo rotonda yra mažas raudonų plytų apvalus statinys. Šį istorinį statinį rasite Bulgarijos Prezidentūros kiemelyje.

rotonda

rotond

Sofijos sinagoga

Vienas iš gražiausių architektūros paminklų Bulgarijoje yra Sofijos sinagoga. Ji pati didžiausia žydų sinagoga pietryčių Europoje. Tai tikras architektūros stebuklas, kuris saugo daugelio metų paslaptingą istoriją. Tiek išorės fasadas, tiek ir vidaus interjeras sužavės savo prabanga. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas dvi tonas sveriančiam sietynui, kuris yra nepakartojamo grožio.

sinag

Sofijos Universiteto botanikos sodas

Sofijos centre įkurtas Sofijos Universiteto botanikos sodas atspindi Bulgarijos gamtos grožį. Daugelį amžių sklando pasakojimai apie Bulgarijos gamtos stebuklus. Čia auga apie 1500 įvairiausių ir rečiausių augalų. Ypatingas dėmesys yra skiriamas nykstantiems augalams. Sofijos Universiteto botanikos sode žvilgsnius traukia atviri ir uždari sodai, kuriuose auga palmės, kaktusai, įvairiaspalvės gėlės ir krūmai.

botanikos

Šv. Aleksandro Nevskio katedra

Vaikščiojant Sofijos gatvėmis praeivių žvilgsnius traukianti Šv. Aleksandro Nevskio katedra yra nuostabus istorijos ir architektūros stebuklas. Tai Bulgarijos sostinės Sofijos simbolis, kurį privalo pamatyti kiekvienas apsilankęs šioje šalyje. Šv. Aleksandro Nevskio katedra yra viena iš didžiausių stačiatikių katedrų pasaulyje. Didinga šventykla saugo paslaptingą istoriją ir paslaptis. Ikonų ir freskų grožis ir gausa žavi meno gerbėjus.

nevski

Nacionalinis Politechnikos muziejus

Sofijoje esantis Nacionalinis Politechnikos muziejus yra vienas iš seniausių muziejų šalyje, kuris garsėja visame Europos žemyne. Tarp eksponatų pamatysite daugybę įvairių automobilių, mašinų, techninių įrengimų ir senovinių aparatų. Nacionalinis Politechnikos muziejus saugo kultūros paveldą technologijų srityje.

polit

Daktaro sodo parkas

Daktaro sodo parkas Sofijoje yra vienas iš populiariausių gamtos kampelių. Tai puikus ramybės prieglobstis visiems norintiems pailsėti nuo miesto triukšmo ir pasigrožėti gamta. Šiame parko centre stovi paminklas gydytojų atminimui. Vaikščiojant vingiuotais takais pamatysite įvairių skulptūrų, gėlių ir medžių.

 sodas

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x