Skopjė architektūra

Makedonijos sostinė Skopjė yra ir didžiausias šalies miestas. Čia gausu gražių vietų, kurias lanko daugybė keliautojų. Makedonija daugeliui atrodo tarsi naujai atrasta vieta turizmui. Apsilankius šios gražios šalies sostinėje verta atkreipti dėmesį į jo nuostabiąją architektūrą. Čia gausu vertingų paminklų, kurie garsina miestą.

SKOPJE06skopje07

Skopjė tvirtovė

Skopjė tvirtovė yra Makedonijos pasididžiavimas. Ji čia stūkso nuo 4 amžiaus. Tai ilgas laikotarpis ir nors per jį buvo įvairių situacijų galinčių ją sunaikinti, tačiau ji iki šiol puikiai išsilaikė. Čia buvo ir kalėjimas, ir kareivinės. Kai tik ji būdavo puolimų metu apgriaunama, atsiradus galimybėms, vėl būdavo atstatoma. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų. Juos sužavi ne tik architektūros didingumas, bet ir ilga bei įdomi jos istorija. Taip apsižvalgius aplink galima išvysti nuostabius vaizdus.

 kale

Skopjė akvedukas

Dar vienas žymus architektūros paminklas – Skopjė akvedukas. Deja, bet iki šiol nėra rasti įrodymai, kurie leistų nustatyti tikslią jo statybų datą. Šiuo metu galima išgirsti sklandančias teorijas apie tai, kad šis statinys galėjo būti pastatytas labai senai – romėnų valdymo metu. Kiti istorikai svarsto, kad akvedukas gali būti bizantiečių ar turkų palikimas. Visai nesvarbu, kas ir kada jį pastatė, nes atvykus prie jo juntama senovės dvasia, o vaizdas išties stulbinamas. Skopjė akvedukas yra didingas statinys iš plytų ir akmens. Jis primena arkų tiltą. Šiuo metu yra nustatyta, kad jo ilgis siekia 386 metrus. Verta paminėti, kad Skopjė akvedukas yra vienintelis tokio tipo statinys visoje šalyje.

aquaduct-skopje-archs

Skopjė triumfo arka

Kaip ir daugelis pasaulio šalių sostinių, taip ir Makedonijos Skopjė gali pasididžiuoti turinti triumfo arką. Ji stovi greta Pella aikštės. Triumfo arka siekia 21 metrą aukščio. Daugelis architektūros paminklų yra kažkam paskirti. Ne išimtis ir šis. Triumfo arka buvo skirta Makedonijos 20 metų nepriklausomybei paminėti. Tai gražus statinys, kurio išorė padengta marmuru. Ant jo pavaizduotos scenos iš šalies istorijos. Lankytojai gali užeiti ir į arkos vidų. Čia įkurta suvenyrų parduotuvėlė. Ant stogo planuojama įrengti tuoktuvių ceremonijai skirtą vietą, kuri kaip manoma, sulauktų didelio populiarumo jaunavedžių tarpe.

Skopje205

Nacionalinė Filipo II arena

Nacionalinė Filipo II arena yra šiuolaikinis architektūros statinys. Tai daugiafunkcinis stadionas, kuris duris atvėrė 1947 metais. Vėliau jis buvo rekonstruotas ir dabar atrodo išskirtiniu Skopjė statiniu. Tuomet čia galėjo sėdėti apie 36400 žmonių, o šiuo metu jame vienu metu gali lankytis iki 36400 žiūrovų. Čia rasite tiek atviras, tiek ir uždaras tribūnas. Arenoje dažnai rengiamos futbolo rungtynės bei muzikiniai koncertai. Tai puiki vieta turiningai praleisti laiką. Sporto gerbėjai žino, kad čia treniruojasi „Vardar“ ir „Rabotnicki“ futbolo klubai.

 2570023441_1_3_JdS0wYXe2570023441_1_5_zhsgDEpI

Ristic rūmai

Skopjė stovintys Ristic rūmai visuomet traukė turistus. Tai išskirtinis architektūros statinys, kuris čia stovi nuo 1926 metų. Nors tai neilgas laikotarpis, tačiau jis per šį trumpą laiką jau spėjo užsitarnauti lankomo objekto statusą, kuris svarbus miesto architektūrai. Jį pastatė garsus vaistininkas V. Ristikas, kurio vardu ir buvo pavadintas statinys. Pirmame aukšte buvo darbo ofisas, o kituose aukštuose buvo įsikūrusi Ristiko šeima. Šiuo metu šiame pastate, kuris vadinamas rūmais, yra įkurti ofisai. Tiesa, jie aukštesniuose aukštuose, o pirmame yra parduotuvės, tad visi norintys gali užsukti į jas.

800px-Risticpalace-night

Akmens tiltas

Akmens tiltas yra vienas iš gražiausių Makedonijos sostinės tiltų. Jis architektūrai suteikia išskirtinumo. Tiltas žymus tuo, kad jis jungia šio miesto senąją dalį su naująją. Kasdien ant jo ir šalia jo galima išvysti daugybę lankytojų. Tai puiki vieta, kurioje atsiveria gražus Skopjė vaizdas. Tiksli tilto statybų data nėra žinoma iki šiol, tačiau nepaisant to, jis puikiai papildo miesto architektūrą. Kai kurie istorikai mano, kad jis buvo pastatytas valdant Osmanų imperijai. Statinys buvo statomas iš akmens blokų ir kolonų, kurios prilaiko tiltą. Patį statinį puošia įvairūs islamo tikėjimo architektūros elementai. Tai suteikia jam išskirtinumo. Vienoje Akmens tilto pusėje vaizduojamas Makedonijos herojus kovojęs už nepriklausomybę, o kitoje – paminklai Kirilui ir Mefodijui. Viduryje lankytojai gali pamatyti memorialinį akmenį. Jis skirtas pagerbti karo lyderio garbei.

stone_bridge

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x