Skopjė

Skopjė – Makedonijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, kuris įsikūręs prie gražiosios Vardaro upės. Tai nuostabus miestas, kuris dažnai pasirenkamas turistų. Jie čia puikiai praleidžia savo viešnagę, juk mieste gausu įdomių ir gražių lankytinų vietų. Kiekvienas atras kažką, kas sudomins ir paliks neišdildomus įspūdžius iš šios pažinties.

12

Skopjė senamiestis

Pažintį su Makedonijos sostine vertėtų pradėti nuo pasivaikščiojimo senamiesčiu, kuris garsėja kaip populiariausia turistų lankoma vieta. Tai senasis rajonas. Skopjė senamiestis garsėja išlikusiais 12 amžiaus senaisiais namais, kurie iki šiol džiugina architektūros ir istorijos mėgėjus. Tai labai vaizdingas rajonas, kuriame tiek dieną, tiek ir naktį šurmuliuoja minios lankytojų. Čia visuomet rasite jaukias kavines, parduotuvėles, kuriose galima įsigyti ne tik suvenyrų bei pamatyti puikius viešbučius. Kiekvienas apsilankęs Skopjė su nostalgija prisimena senamiestį.

old town skpjestara_carsija_skopje_380_1

Feodalų bokštas

Skopjė garsėja istoriniais ir architektūros paminklais. Vienas iš svarbiausių – Feodalų bokštas. Nuo pat pradžių šis statinys buvo skirtas miesto gynybai, tačiau vėliau jo paskirtis keitėsi. Šiuo metu Feodalų bokštas yra skirtas visuomeninei veiklai. Čia vyksta suvenyrų mugės, kurių metu vietiniai gamintojai parduoda rankų darbo dirbinius. Pats pastatas nėra didelis, tai tik trijų aukštų statinys, kurį puošia raudonos spalvos stogas. Jis tarsi orientyras netoli esantiems žmonėms.

feudal-tower-in-Skopje-

Skopjė miesto muziejus

Skopjė miesto muziejus – lankomiausias iš visų esančių šalies sostinėje. Jis įkurtas naujojoje miesto dalyje, ant senosios stoties. Didžiulė artefaktų kolekcija kviečia visus čia apsilankyti ir pamatyti vertingiausius radinius. Tarp jų viena iš įdomiausių – senovės laikų papuošalai. Skopjė miesto muziejus buvo įkurtas 1938 metais ir iki šiol sulaukia didžiulio lankytojų susidomėjimo. Kiekviena ekspozicijos salė pateikia savo geriausius radinius, kurie buvo rasti ne tik sostinėje, bet ir jos apylinkėse. Čia lankytojai turi išskirtinę galimybę susipažinti su miesto istorija, kuri labai turtinga.

IMG_0601-1024x768

Senasis Skopjė turgus

Kiekvienas atvykėlis svečiame mieste noriai eina apsipirkti. Viena iš geriausių vietų tai padaryti lankantis Makedonijos sostinėje – Senasis Skopjė turgus. Tai bus puiki ekskursija ir pažintis su vietinių gyventojų pirkimo ypatumais. Turgus randamas senojoje miesto dalyje tarp upės ir akmens tilto. Dar senaisiais laikais viešpataujant Osmanų imperijai šioje vietoje buvo senovinis turgus. Šiuo metu ši vieta pilna lankytojų. Čia galima įsigyti tiek smulkius suvenyrus, tiek ir svarbius gaminius ar meno kūrinius. Kadaise Senasis Skopjė turgus buvo ekonomikos centras. Taigi, apsilankymas senajame turguje bus nepamirštamas įvykis.

584621_638_365Untitled

Kurshumli Han viešbutis

Apsilankius Skopjė verta pamatyti ir garsųjį makedonietišką Kurshumli Han viešbutį. Jis savo istoriją pradeda nuo 15 amžiaus. Iš pat pradžių čia buvo prekybos viešbutis. Taip buvo viešpataujant Osmanų imperijai. Vėliau jos statusas pasikeitė ir 1878 metais įkurtas kalėjimas. Šiuo metu miesto gyventojai turi kuo didžiuotis, nes Kurshumli Han viešbutis vėl veikia. Čia ir vėl gali apsistoti visi norintieji. Viešbutyje vienu metu gali būti 60 svečių. Kiekvieną sužavės ne tik eksterjeras ar ilga istorija. Vidinis kiemas puikiai tiks ramiems pasisėdėjimams. Visa teritorija labai gražiai sutvarkyta, todėl senovės dvasia alsuojantis viešbutis sužavės daugelį.

PA225603PA225604

Daut Pasha Hamam pirtis

Sakoma, kad atvykus į Skopjė ir nepamačius nė vienos pirties yra neatleistina klaida šio miesto svečiams. Senojoje miesto dalyje yra Daut Pasha Hamam pirtis. Ji svarbi, kaip istorinis paminklas. Pirtis čia stovi nuo 15 amžiaus. Galima pastebėti nuostabią išlikusią architektūrą. Lankytojus žavi trylika kupolų, kurie išsiskiria tuo, kad yra išdėstyti nesimetriškai. Šiuo metu pirtis yra rekonstruota. Istoriniame pastate yra Nacionalinė meno galerija. Čia vyksta svarbios parodos ir kiti kultūriniai renginiai.

hamam-daut--pasha-skopjehamam-daut--pasha-skopje-gallery-01

Mustafa Pasha mečetė

Skopjė mieste yra daug mečečių. Turistai gali rinktis kurias iš jų pamatyti, tačiau verta išskirti Mustafa Pasha. Ji yra greta strateginio objekto, kuris svarbus miestui. Tai Senasis Skopjė turgus. Verta paminėti, kad Mustafa Pasha mečetė yra gražiausias Makedonijos islamo paminklas. Nenuostabu, kodėl ji tokia populiari. Statinys šioje vietoje iškilo 1492 metais ir iki šiol traukia praeivių žvilgsnius. Mustafa Pasha mečetė puikiai išsilaikė, todėl visi norintys gali pasigrožėti akmens statinio didingumu. Daug meno ir religinių kūrinių saugoma šioje vietoje.

1b6 Mustafa Pasha

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x