Šiurpiausios Europos pilys

Europoje tiek daug gražių vietų. Vienos iš labiausiai lankomų – pilys. Daugybės amžių istorija, architektūra ir paslaptingi pasakojimai pasakojami ne tik apie pačius statinius, bet ir apie juose gyvenančius žmones. Vis daugėja įvairių mistinių istorijų apie vaiduoklius bei šiurpias ir baisias vietas. Kur daugiau ieškoti vaiduoklių, jei ne senosiose pilyse, kuriose dažnai nutikdavo nelaimingi atsitikimai, kurie žmonių dvasias įkalindavo amžiams klaidžioti po baugius požemius ir koridorius.

pilispilis3

Chillingham pilis

Šiaurės Anglijoje stovinti Chillingham pilis buvo pastatyta 12 a. Šiose apylinkėse vyko daugybė kruvinų mūšių. Šiuo metu Chillingham pilis pirmauja, kaip daugiausia nuotraukose vaiduoklių užfiksuojama vieta. Daugelį metų pilyje matomas Mėlynasis berniukas, kuris dažniausiai pasirodo naktimis. Manoma, kad jis yra pilies sienoje užmūryto berniuko vaiduoklis. Beje, vaiko griaučiai buvo rasti sienoje, restauracijos metu. Dar vienas žymus šios pilies vaiduoklis – Ledi Meri. Ji kartais pastebima šalia savo paveikslo.

Chillingham Castlechillingham-castle

Edinburgo pilis

Senovinė Edinburgo pilis stovi ant uolos esančios Škotijos sostinėje Edinburge. Vietiniai gyventojai pasakoja, kad po pilies kapines bėgioja šuns vaiduoklis, bet tai dar ne viskas. Čia klaidžioja kadaise požemių labirintus tyrinėjusio vyriškio vaiduoklis. O kuomet Edinburgo piliai gresia pavojus – požemiuose girdimas būgnų skambėjimas, kartais matomas ir pats būgnininkas. Tokiu būdu pilies gyventojai perspėjami apie gresiantį pavojų.

Edinburgh-Castle-4f0c8c84c265e_hiresedinburgh-castle-hdr

Bardi pilis

Bardi pilis stovi Italijoje, apie 60 kilometrų nuo Parma miesto. Istorinis statinys buvo pastatytas 900 metais. Turistus čia vilioja graži legenda apie meilę. Gražuolė Solestė laukė savo mylimojo kapitono ir kunigaikščio Moroelo, tačiau išvydus jūroje priešų vėliavą ant laivo, ji šoko nuo skardžio taip ir nesužinojusi, kad kapitonas grįžo su pergale. Moroelo sužinojęs, kas nutiko kaltino save ir pats nušoko nuo olos. Jo vaiduoklis vis dar klaidžioja Bardi pilies koridoriais ir neranda nusiraminimo.

Panoramica_castello_di_Bardi

Elco pilis

Viena įspūdingiausių Vokietijos Elco pilis stūkso Mozelio upės slėnyje. Nuo 12 amžiaus ji priklauso vieninteliai Elcų šeimai. Šiuo metu ją valdo jau 33 šios šeimos karta. Lankytojus pilis vilioja ne tik gražiu interjeru, bet ir pasakojimais apie vaiduoklius. Verta paminėti, kad Elco pilis nebuvo nė karto užpulta. Pasak pasakojimų, taip yra dėl to, kad ją saugoja čia gyvenusių riterių ir karių dvasios. Dažnai turistai grįžę namo tarp nuotraukų pamato ir keistus siluetus, kurie tikrai panašūs į vaiduoklius.

Elco pilisEltz0Castle

Dragsholm pilis

Danijoje esanti Dragsholm pilis laikoma viena iš šiurpiausių šios šalies vietų. Kukliais skaičiavimais vaiduoklių ekspertai teigia, kad čia gyvena apie 100 vaiduoklių. Dragsholm pilis šiuo metu viena iš lankomiausių visame pasaulyje. Garsiausi ir daugiausia matomi vaiduokliai: Baltoji ledi, kurią tėvas užmūrijo sienoje ir grafo, kuris mirė budėjimo metu. Pastarasis gąsdina pilies lankytojus imituodamas žirgo žviegimą.

draschomdanij8dragsholm castle

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x