Sevilija

Pietų Ispanijos miestas Sevilija yra Andalūzijos regiono administracinis centras. Tai svarbi turizmo vieta, kuri garsėja kaip miestas, iš kurio iškeliavo Kristupas Kolumbas ir Vasko de Gamo. Dauguma čia esančių lankytinų objektų atspindi viduramžius. Siauros vingiuotos gatvelės kviečia pasivaikščioti ir pažinti šią nuostabią vietą. Neabejotinai, Sevilija sužavės architektūros, istorijos ir ispanų kultūros gerbėjus.

sevillaseville-city01

Ispanijos aikštė

Sevilijoje yra nuostabi apvalios formos Ispanijos aikštė. Ji papuošta mozaikomis, kurios pagerbia visas 54 Ispanijos sritis. Mėgstamiausia miesto vieta traukia lankytojus. Čia jie ras gražius pastatus, kurie apsupa aikštę ir suteikia jai senovinio miesto įvaizdį. Greta jos galima pamatyti gražiųjų Andalūzijos baltųjų žirgų kinkinius, kurie siūlo pasivažinėti ir apžiūrėti lankomiausius aikštės objektus. Centre dėmesį traukia fontanas. Visa Ispanijos aikštė primena „Tūkstantis ir viena naktis“ pasakų motyvus. Vietinių muzikantų dainos ir gitarų skambesys pakelia nuotaiką, o čia esančiose suvenyrų parduotuvėlėse galite įsigyti įdomių daiktų.

Ispanijos aikštė1

Sevilijos katedra

Sevilijos katedra – pati didžiausia bažnyčia visoje Ispanijoje, o pasaulyje – trečia pagal dydį krikščioniškoji bažnyčia. Ne veltui, čia atvyksta milijonai pasaulio tikintinčiųjų. 1401 metais, pačios didžiausios mečetės vietoje, prasidėjo didingos šventovės statybos. Sevilijos katedra atspindi neogotikos stilių. Jos aukštis siekia 116 metrų, o plotis 76 metrus. Vidus dar labiau pakeri lankytojus. Didingumas ir prabanga matoma kiekviename kampelyje. Be to, joje palaidoti keliautojo Kristupo Kolumbo palaikai.

sevilla-catedral

„Maestranza“ koridos arena

Sevilijos „Maestranza“ koridos arena – vienas iš lankomiausių miesto objektų. Ji žymi tuo, kad yra seniausia Ispanijos bulių kautynų arena. Ryški, graži ir garsi vieta masiškai traukia turistus pažinti jos istoriją. Būtent čia pirmą kartą matadoras nusileido nuo žirgo ir pravedė tikrą koridą. 1761 metais prasidėjo šios vietos istorija. Didelė arena iškart pakerėjo visus čia besilankančius. Be to, greta „Maestranza“ koridos arenos yra įkurtas muziejus, kuriame surinkti įvairūs vertingi eksponatai. Tarp jų rasite ir garsiojo Pablo Pikaso paveikslą su autentišku autografu.

Plaza_de_Toros_de_la_MaestranzaPlaza de Toros de la Maestranza

Sevilijos pilis

10 amžiuje pastatyta Sevilijos pilis atspindi arabų valdymo laikotarpį. Vietiniai gyventojai ją dažnai vadina „amžinojo prieglobsčio pavasariu“. Daugelį amžių šis rūmų kompleksas buvo karališkųjų šeimų namai. Sevilijos pilis – gražus senovės architektūros statinys. Lankytojams čia siūloma susipažinti su pilies vidaus eksponatais. Ypatingo dėmesio sulaukia salės kupolas, kuris sukurtas iš aukso ir sukuria pusiau sferinį kupolą.

pilis

San Telmo rūmai

Neoklasikinio stiliaus San Telmo rūmai buvo pastatyti 17 amžiuje. Nuo pat rūmų atidarymo čia buvo mokykla, o vėliau tapo hercogo Montpenser rezidencija, kuris tuo metu pretendavo į Ispanijos sostą. San Telmo rūmai tapo visuomenės dėmesio centras. Čia buvo rengiami svarbūs susirinkimai, posėdžiai ir prabangūs pokyliai. Šiuo metu gražieji San Telmo rūmai yra Andalūzijos valdžios nuosavybė.

Palacio_de_San_Telmo_(1681-1796)telmo

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x