Segovijos architektūra

Ilgą istoriją menantis Segovijos miestas ir jo apylinkės svetingai pasitinka visus atvykėlius. Iš nuostabos šiose vietose galima netekti žado. Ne veltui į UNESCO pasaulio paveldą įrašyta Segovija. Tarp gražios šių apylinkių gamtos galima pamatyti nuostabią architektūrą, kuri žavi ne tik istorikus ir mokslininkus, bet ir turistus.

segovia

segovia-111-2-cathedral-view-from-alcazar-castle

Alcazar tvirtovė

Alcazar tvirtovė – įspūdingas Segovijos architektūros perlas. Ji buvo pastatyta 9 amžiuje ant kalno ir iki šiol stebina savo puikiai išsilaikiusia architektūra. Kadaise čia buvo karaliaus rūmai, kalėjimas ir kareivinės, o šiuo metu muziejus. Daugybė turistų šią tvirtovę įtraukia į lankomiausių objektų sąrašą šiose apylinkėse. Čia veikiančiame muziejuje surinkta vertinga baldų, ginklų ir meno kūrinių kolekcija. Alcazar tvirtovėje esanti karalių salė labiausia dominanti vieta, juk ji buvo pati prabangiausia tvirtovės dalis.

ALCZAR~ALCZAR~1

Cuellar pilis

11 amžiuje pastatyta Cuellar pilis yra romantiška vieta apipinta legendomis. Verta paminėti, kad per daugelį amžių ji nė karto nenukentėjo karinių konfliktų metu. Iki pat 19 amžiaus karai ir užpuolimai vykdavo už jos ribų. Vieno užpuolimo metu buvo pavogti vertingi papuošalai, meno kūriniai. Dėka tokios likimo kloties Cuellar pilis puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Ji netgi įtraukta į Ispanijos istorinio paveldo sąrašą. Iki 1965 metų čia buvo kalėjimas, o dabar ji atvira lankytojams norintiems pažinti jos istoriją.

Cuellar Castle

Segovijos gynybinė siena

Segovijos gynybinė siena – lankomiausias miesto objektas. Ji čia stovėjo dar tuo metu, kai Kastilijos gyventojai ją perėmė iš arabų. Kadaise siena tęsėsi 3 kilometrus ir turėjo net 80 bokštų bei 5 vartus iš, kurių išliko Šv. Sebriano, Santjago ir Šv. Andreso. Pastarieji veda į žydų kvartalą palei Klamoreso upę, o Šv. Santjago žymus modeharo stiliumi ir viduje esančia Šv. Mergelės statula. Šv. Sebriano vartai esantys pačioje seniausioje gynybinės sienos dalyje driekiasi prie Eresma upės. Iš granito akmens pastatyta konstrukcija turi senovinių plytų, kurios buvo naudojamos senovės romėnų nekropoliui.

Las Murallas de Segoviamurallas-de-segovia-desde-puerta-de-san-andres-a-la-casa-del-sol

Coca pilis

15 amažiuje pastatyta Coca pilis žavi visus čia apsilankiusius. Tai įstabaus grožio architektūros statinys, kuris pastatytas mudeharo stiliumi. Segovijos provincijoje stovinti Coca pilis atrodo tarsi iš pasakų motyvų. Ji apsaugota galinga 2,5 metrų pločio gynybine siena. Pilies teritorijoje stovi daugiakampiai bokštai su vartais. Daugelį metų ji priklausė Alba dinastijai, tačiau šiuo metu čia yra įkurta mokykla bei organizuojamos ekskursijos turistams.

castillo_de_coca_t4000500_jpg_1306973099

Iglesia de San Millan bažnyčia

Iglesia de San Millan bažnyčia Segovijoje buvo pastatyta 12 amžiuje. Ji laikoma pačiu geriausiu romanų stiliaus pavyzdžiu. Viduje galima pamatyti mudeharo stilių, kuriam įtakos turėjo arabų stilius. Ypatingo dėmesio sulaukia vitrina su sieninėmis skulptūromis ir sienų tapyba, kurią sukūrė garsus skulptorius D. A. Marinas. Iglesia de San Millan bažnyčia yra viena iš lankomiausių visame mieste.

iglesia-de-san-millan_1d3cc3bcf3ab8f17df4a716699971778a0855747DSC03172 san millan

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x