Segovija

Segovija – tarsi neatrastas senovinis miestas, kurio istorija prasidėjo 80 m. pr. m. e. Nuo 1985 metų ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Atvykę į Segoviją atrasite daug gražių ir įdomių vietų. Čia Jus apsups architektūriniai ir istoriniai paminklai, galėsite lankytis muziejuose ir didinguose rūmuose. Turizmas klesti šiame mieste, todėl čia galima vykti į nepamirštamas ekskursijas, gauti puikias apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas.

segovia_c_jpg_1306973099segovia Copia de img4597zv7[1]

Segovijos katedra

Segovijos katedra buvo pradėta statyti 1525 metais, karaliaus Karolio V įsakymu, tačiau baigta tik 1768 metais. Ji ypatinga tuo, kad yra paskutinioji Ispanijos katedra pastatyta gotikos stiliumi. Štai kodėl ji taip traukia turistus! Segovijos katedra įspūdingas architektūros šedevras, kurio pagrindinis nefas turi 105 metrus, o aukštis – 50. Langai papuošti vitražais, vartai – Šv. Mergelės atvaizdu. Viduje taip pat žavi įspūdingi meno kūriniais ir vidaus interjeras. Svarbiausias meno kūrinys – „Gulinčio Jėzaus Kristaus“ skulptūra.

Segovia 971px-Catedral_de_Catedral_de_Segovia_-_Interior

Merced parkas

Merced parkas yra pirmasis viešasis Segovijos parkas, kuris buvo įkurtas miesto viduje priešais gynybinę sieną. Kadaise čia stovėjo senovinis vienuolynas. Tai vienintelė tokia ypatinga gamtos vieta šioje vietovėje. Čia labai gražu ir ramu. Merced parką puošia daugybė retų ir gražių gėlių, krūmų ir medžių. Jo pagrindinė puošmena – fontanas.

DSC00359merced-1

Casa de los Picos

Segovijos mieste galima pamatyti neįprastą Casa de los Picos kolekciją, kuris dar vadinamas Deimantų namais. Čia gausybė neįprastų architektūrinių statinių, kurie priklauso vieningam kompleksui: bažnyčios, rūmai, pokylių salės. Visa tai atsispindi meno kūriniuose, kurie yra šiame pastate. Casa de los Picos buvo pastatytas 15 amžiuje. Per daugelį metų čia buvo tarsi meno amatų buveinė. Šiuo metu Deimantų namas yra aukštoji meno ir dizaino mokykla.

Segovia_-_Casa_de_los_Picos_2

Romos akvedukas

Romos akvedukas – Segovijos miesto simbolis. Tai neatskiriama istorijos ir architektūros dalis, kuri patenka į svarbiausius lankomų objektų sąrašus. Romos akvedukas buvo pastatytas 2–1 a. pr. m. e. ir iki šiol išsilaikė bei džiugina turistus. Tai didžiulės senovinės vandens sistemos dalis. Kadaise juo buvo tiekiamas vanduo miesto gyventojams. Romos akvedukas siekia 728 metrus ilgio ir 28 metrus aukščio. Tai iš granito blokų pastatytas akvedukas. Mokslininkus stebina tai, kad jie tarpusavyje niekaip nesutvirtinti ir sugebėjo taip gerai atlaikyti metų išbandymus. Jo centre esanti arka sutampa su Segovijos miesto centru ir sudaro tarsi Triumfo arką.

Aqueduct Segovia_aqueduct

Alcazar sodai

Gražieji Alcazar sodai yra antikos katedros ir vyskupo rūmų vietoje. 1750 metais buvo nuspręsta šioje vietoje įkurti įspūdingą gamtos oazę. Sodas buvo skirtas Filipo II ir Anos vestuvių progai paminėti. Nelaimingo atsitikimo metu augmenija buvo nuniokota gaisro metu, tačiau 1862 metais pavyko Alcazar sodą atsodinti. Šiuo metu tai labai populiari vieta pasivaikščiojimams.

alcazasJardin_Alcazar_Segovia_4

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x