Sautamptonas

Sautamptonas – pietų Anglijoje esantis miestas. Jis įkurtas gražioje vietoje prie La Manšo sąsiaurio. Daugeliui šis žavus miestas gerai žinomas, kaip uostas, iš kurio į paskutinę kelionę buvo išlydėtas garsusis „Titanikas“. Sautamptone jis buvo pastatytas. Miestas patiks keliautojams, kurie vertina ramybę, grožį ir harmoniją.

3Cunard QE

Bargate vartai

Bargate vartai yra pačiame Sautamptono centre. Jie buvo pastatyti 12 amžiuje kaip pagrindiniai miesto vartai. Šis senovinis statinys pasižymi sudėtinga akmens konstrukcija. Bargate vartai yra unikalus Sautamptono architektūros ir istorijos paminklas. Tai vienas iš lankomiausių turistinių objektų šiose apylinkėse. 2005 metais čia buvo atlikta rekonstrukcija po kurios įsteigta nedidelė meno galerija. Pakilus į viršų šiaurinėje dalyje galima rasti apžvalgos aikštelę. Šiaurės rytų pusėje galima apžiūrėti varpinę, kurioje esantis varpas pranešdavo gyventojams apie gresiantį pavojų.

southampton20bargate

Miesto rotušė

1937 metais Sautamptone iškilo dviejų aukštų Miesto rotušė. Gražus romanų stilius su baroko ir renesanso stiliaus detalėmis. Šešios masyvios kolonos puošia pagrindinį įėjimą. Šiuo metu Miesto rotušė skirta įvairiems kultūriniams renginiams rengti. Tai labai populiari vieta, kuri yra viena iš lankomiausių Sautamptono lankytinų vietų. Taip pat čia galima rasti meno galeriją ir koncertų salę. Miesto rotušė stovi kultūriniame rajone, todėl šalia jos randami puikūs restoranai, galerijos, parduotuvės.

Night_exterior_Southampton_guildhall

Šv. Marijos bažnyčia

Šv. Marijos bažnyčia buvo įkurta 1884 metais. Tai pati didžiausia miesto bažnyčia. Antrojo pasaulinio karo metais ji stipriai nukentėjo, tačiau buvo rekonstruota ir šiuo metu priima tikinčiuosius. Šv. Marijos bažnyčia turi 20 nefų. Tai masyvus statinys, kurio neįmanoma praeiti nepastebėjus. Rytinėje dalyje į dangų stiebiasi aukštas bokštas, kuris yra labai lankytinas turistų. Viduje didingumo suteikia didžiuliai langai su vitražais. Čia esantys vargonai laikomi vienais iš didžiausių šioje Anglijos dalyje. Šv. Marijos bažnyčia yra Sautamptono istorinis objektas.

Šv. Marijos bažnyčiaStMarysChurch-JBKSArchitectsLtd530x355

WestQuay prekybos centras

Sautamptono centre yra įkurtas WestQuay prekybos centras. Tai didžiulis kompleksas, kuris čia iškilo 2000 metais. Šiuolaikiška architektūra traukia apsilankyti jame. Šešių aukštų pastate pastatytame iš metalo ir stiklo yra daug parduotuvių, kavinių, restoranų. Prekių asortimentas nustebins net ir išrankius pirkėjus, kuriems siūlomi ne tik daugeliui žinomi prekės ženklai, bet ir išskirtinės, ir labai prabangios parduotuvės. WestQuay prekybos centre rasite SPA centrą, kuriame galima atsikvėpti nuo miesto šurmulio ar apsipirkimo.

westquaywestquay-2

Solent Sky muziejus

Solent Sky muziejus yra aviacijos temai paskirta ekspozicija. Daugiausia dėmesio sulaukia Sautamptono mieste gaminami lėktuvų modeliai. Čia jų yra net 26. Tai legendiniai lėktuvai, kurių istorija prasidėjo šiame mieste. Lankytojams pristatomi ir interaktyvūs eksponatai bei mokymosi galimybės. Taigi kiekvienas, norintis pajusti ką reiškia valdyti lėktuvą, gali sėsti už lėktuvo modelio vairo ir patirti kvapą gniaužiančius įspūdžius. Solent Sky muziejus patiks visiems.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x