Sardinijos sala

Sardinija – nuostabaus grožio sala, kurią iš visų pusių skalauja Viduržemio jūra. Skanus maistas, daugelį amžių siekianti istorija, poilsiui skirti geriausi pasaulio paplūdimiai (Cala Gonone,  Li Coggi) ir pramogos. Ne veltui tai yra viena iš populiariausių vietų atostogoms. Saulėti ir šilti orai laikosi beveik ištisus metus.

Sardinia-SummerKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Kaljaris

Kaljaris ant septynių kalvų įkurtas Sardinijos centras ir populiariausias kurortas. Pramogos naktiniuose klubuose ir baruose, pasivaikščiojimai senuoju senamiesčiu ir geriausi paplūdimiai. Senoviniame mieste galima susipažinti su puikia sardiniečių virtuve. Seniausioje miesto dalyje – Castello yra kalva ant kurios įrengta Bastione San Remy apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama į Viduržemio jūrą.

 cagliariCagliari-plamenak

Nuraghi

Nuraghi – nuo bronzos amžiaus išlikę akmeniniai aviliai. Tokius senuosius statinius galite pamatyti tik šioje Sardinijos saloje. Iki šiol tikroji akmeninės struktūros paskirtis nėra žinoma. Manoma, kad jie buvo skirti atlikti šventyklos paskirtį. Garsiausias Nuraghe yra Nuraxi su Barumini. Jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio ir kultūros paveldo sąrašą. Šį istorinį statinį rasite važiuodami apie 60 kilometrų į šiaurę nuo Sardinijos sostinės Kaljario.

Nuraghe-

Della Maddalena nacionalinis parkas

Sardinijos šiaurėje esantis Della Maddalena nacionalinis parkas (Parco Nazionale Arcipelago Della Maddalena) garsėja natūralia ir žmogaus nepaliesta gamta. Septynių salų salynas – puiki vieta pažinti laukinę gamtą. Į daugelį jo salelių galima patekti tik valtimi. Visus čia apsilankiusius pakeri nuostabūs gamtos vaizdai.

Maddalena-2

Neptūno grota

Šiaurės vakarų pakrantės įlankoje esančiame Kačijos kyšulyje yra Neptūno grota (Grotta di Nettuno). Tai beveik 4 kilometrų ilgio vingiuotas urvas su daugybe besijungiančių erdvių. Visi norintys gali leistis į nepamirštamą ekskursiją valtimi po urvo vidų. Į Neptūno grotą galima patekti pro siaurą uolos pakrašty, kuriame yra 600 metrų ilgio „ožkos laiptais“ vadinamas takelis. Urvo pavadinimas kilo iš vandenų dievo Neptūno vardo.

GrottaNettuno

Kaukių muziejus

Sardinijos salos Mamoiada miestelyje yra Kaukių muziejus, kuriame saugoma karnavalinių kaukių kolekcija. Karnavaliniai kostiumai yra salos simbolis. Sardijojoje vykstantis Mamoiada karnavalas yra viena įdomiausių tradicinių švenčių. Jos metu vyksta kova tarp Mamuthones – užkariautojai saracėnai ir Issohadores – vietiniai valstiečiai.

sardinijos_k

Smaragdinė pakrantė

Smaragdinė pakrantę (Costa Smeralda) skalaujantis Viduržemio jūros vanduo iš tiesų yra smaragdo spalvos. Tai nepakartojamas vaizdas. Sardinijos salos Smaragdinė pakrantė traukia ne tik smalsius turistus ir gamtos mylėtojus, bet ir pasaulio turtuolius. Čia pamatysite jų prabangias jachtas.

costa smeralda

Taroso archeologinė vietovė

Vakarų Sardinijoje, netoli Oristano, yra išlikusi archeologinė Taroso vietovė. Čia XII a.pr.Kr. buvo įkurtas istorinis miestas. Šiuo metu viso pasaulio turistai atvyksta pamatyti tai kas iš jo liko. Taroso miestas klestėjo romėnų laikais, todėl čia išvysite šiai kultūrai būdingą architektūrą: šventyklas, gatves, pirtis ir gyvenamuosius namus.

Colonne_a_tharros

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x