Saragosa

Penktas pagal dydį Ispanijos miestas Saragosa yra Aragono regiono sostinė. Ji žymi savo architektūriniais paminklais, kurie priklauso Mauritanijos laikotarpiui. Tai vieninteliai pavyzdžiai šiaurės Ispanijoje. Taip pat nepaprasto grožio gamtovaizdis, kuriame dominuoja miškai, kalnai, pievos. Gražiame istoriniame mieste daug jaukių parkų, įdomių muziejų, skanius patiekalus siūlančių kavinių bei restoranų.

zaragoza-124906637073_44e95a5877_z

Akmens tiltas

Akmens tiltą buvo bandyta pastatyti pastatytas 12 amžiuje, tačiau tai padaryti pavyko tik po 3 amžių. Gaila, bet tikrąjį istorinio tilto vaizdą galima susidaryti tik iš garsiojo „Saragosos vaizdas“ paveikslo, nes 1643 metais potvynio metu buvo sunaikintos dvi centrinės statinio dalys. Vėliau jis buvo atstatytas ir praplėstos dalys, kad nenutiktų panaši nelaimė.

12540_603x354img-8084-jpg

Nuestra Senora del Pilar aikštė

Nuestra Senora del Pilar aikštė dar dėl joje esančių Šv. Pilar ir Gelbėtojo katedros soborų vadinama katedros aikšte. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose ji paminėta 16 amžiuje, o kelis amžius prieš tai šioje vietoje buvo Saragosos kapinės.  Dabar atvykę į Nuestra Senora del Pilar aikštę pamatysite garsųjį Ispanijos fontaną – krioklį ir Pranciškaus de Goie paminklą. Dabartinę išvaizdą aikštė įgavo po 1939 metais vykdytos restauracijos.

Plaza de Nuestra Señora del Pilar

Piedra vienuolynas

Piedra vienuolynas buvo įkurtas 12 amžiuje. Kryžiaus formos kompleksas buvo pastatytas senoje pilyje. Architektūroje persipynė gotikos, klasikos ir renesanso stilių elementai. Šalia vienuolyno komplekso teka Piedros upė ir Akmens tiltas. Kartu šios miesto lankytinos vietos sukuria nepakartojamą panoramą. Ypatingai čia gražu vakarais, kuomet blausus apšvietimas atsispindi upės vandenyje. Šiuo metu pagrindiniame Piedra vienuolyno korpuse yra įkurtas ramus viešbutis turistams.

de la piedra

Real de Olite rūmai

Real de Olite rūmai pastatyti 13–14 amžiuje ant senovės antikos tvirtovės. Tai buvo karaliaus rezidencija, kuri dabartinę išvaizdą įgavo 20 amžiuje. Įžengus į vidų Jus apsups prabanga, o pats gražiausias rūmų kampelis – Skraidančių šikšnosparnių salė. Šiuo metu Real de Olite rūmuose įrengtas viešbutis, o pagrindinis lankytinas objektas yra Naujieji rūmai. Prieš juos yra puikus ir labai gražus sodas.

Castillo_de_Olite,_Navarra_Spain_

Ispanijos fontanas – krioklys

Amerikos žemyno atradimo 500 – osioms metinėms paminėti Siragosoje 1991 metais buvo pastatytas Ispanijos fontanas – krioklys. Vandens srovė krenta į ertmę, kuri simbolizuoja Lotynų Ameriką. Šalia stovi Žemės gaublio statula. Ispanijos fontanas – krioklys labai mėgstama turistų vieta, kurioje nuolat šurmuliuoja smalsūs lankytojai.

Zaragoza_pano_3

Aljaferia rūmai

Saragosos širdyje stovi Aljaferia rūmai. Tai Ispanijos kultūros perlas ir islamo paveldas. Aljaferia rūmai yra vienintelis 11 amžiaus islamo architektūros paminklas šalyje, kuris idealiai išsilaikė. Aljaferia rūmai yra kartu ir tvirtovė, kurios viduje už tvirtų sienų slepiamas visas jos grožis: vidinis kiemelis, Aukso salė, balto marmuro kolonos. Gynybinę funkciją tvirtovė atliko puikiai dėka gerai išplanuotos erdvės ir tvirtumo. Savo forma ji yra taisyklingas keturkampis.

THE-AL~1Zaragoza-Aljaferia-islamic-palace-1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x