Sankt Peterburgas

Sankt Peterburgas – Šiaurės vakarų Rusijoje esantis miestas priklauso Leningrado sričiai. Tai antrasis pagal dydį šalies miestas, kuris ypatingai mėgstamas turistų. Čia galima pajusti Rusijos kultūros dvasią, susipažinti su tradicijomis ir apžiūrėti istorinius bei architektūrinius paminklus. Gražiausiai miestas atrodo per baltąsias naktis, kuomet dangus nakties metu nesutemsta.

Sankt-PeterburgCatherine_Palace_St__Petersburg_Russia

Ermitažas

Sankt Peterburge esantis Ermitažas yra vienas didžiausių ir seniausių muziejų pasaulyje. Prabanga tviskantis Ermitažas yra UNESCO Pasaulio kultūros paminklinių vertybių sąraše. Jo kompleksas išsidėstęs per 10 pastatų, iš kurių net 7 priskiriami 18 ir 19 amžiui. Rekomenduojama 1 dieną paskirti tik Ermitažo lankymui. Tai Rusijos kultūros paminklas, kurio fondus sudaro apie 3 milijonai eksponatų. Pagrindinės muziejaus ekspozicijos salės užima net 365 patalpas, iš kurių svarbiausi yra Žiemos rūmai, kuriuose kadaise buvo įsikūrę didieji Rusijos valdovai.

ermitazh_bigermitage

Rūmų tiltas

Sankt Peterburge virš Nevos upės esantis Rūmų tiltas buvo pastatytas 20 amžiuje. Tai yra vienas iš lankomiausių turistinių objektų mieste. Vykstant šiuo tiltu galima patekti į Vasilevskiy Ostrov salą, kurioje įsikūręs garsusis Žiemos sodas, Paveldo muziejus ir daugelis kitų lankytinų objektų. Kasdien per jį pervažiuoja per 30 tūkstančių, bet nepaisant didelio eismo jį pamatyti būtina.

palace-bridge-in-st-petersburg

Šv. Petro ir Povilo soboras

Sankt Peterburge esantis Šv. Petro ir Povilo soboras savo istoriją pradėjo 1704 metais. Jis yra seniausias ir antras pagal aukštį statinys mieste, po televizijos bokšto. Pastate yra palaidota didžioji dalis Romanovų dinastijos valdovų.

220px-Peter_and_Paul_Cathedral

Vasaros sodas

Ten, kur Fontankos upė išteka iš Nevos upės, 1704 metais, pagal Petro Didžiojo įsakymą, įkurtas Vasaros sodas. Jis išdėstytas pagal griežtus geometrinius principus. Vaikščiojant rasite daug fontanų, marmurinių statulų, retų gėlių ir augalų. Vasaros sode stovi Kavos ir Arbatos namai. Taip pat pamatysite didžiojo Rusijos pasakėčių rašytojo Ilja Krylovo statulą, kurios pagrindą puošia šių pasakėčių temomis puoštos dekoracijos.

43282summer_garden_2

Nacionalinis Puškino muziejus

Moikos upės krantinėje Nacionalinis Puškino muziejus buvo atidarytas 20 amžiuje. Jame saugomi garsiojo rašytojo Aleksandro Puškino asmeniniai daiktai bei darbo kambarys, kuris yra atkurtas lygiai toks, kokį autorius paliko mirdamas. Taip pat čia rasite Puškino rinktų knygų biblioteką, kurią sudaro daugiau nei 4500 knygų tomų, parašytų 14 skirtingomis Europos ir Rytų kalbomis. Nacionalinis Puškino muziejus Rusijoje yra vienas seniausių literatūros muziejų šalyje. Taip pat verta žinoti, kad tai yra pirmasis didžiausias nacionalinis muziejus, skirtas šiam garsiam rašytojui.

arts-square

Aničkovo rūmai

Nevskio gatvės ir Fontankos susikirtime nuo 1754 metų stovi Aničkovo rūmai, kurie anksčiau buvo Karališkaisiais rūmais. Jūsų laukia prabangus vidaus interjeras ir įdomi ekskursija ne tik apžiūrint rūmų kambarius, sales ir kabinetus, bet ir čia įkurtame muziejuje. Šalia Aničkovo rūmų yra gražus parkas, kuriame miesto gyventojai mėgsta ilsėtis.

anichkov-palace-in-saint-petersburg

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fina
Fina
8 years ago

Sankt-Peterburgas- tikrai labai suzavi. Pries aplankima S- Peterburgo reikia gerai susipazinti su sio miesto istorija. Lenkiu galva kad taip sauniai issaugotas ir sutvarkytas istorinis centras.

Fina.

1
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x