Sankt Peltenas

Žemutinėje Austrijos žemėje esantis Sankt Peltenas yra jos sostinė. Nuo Vienos jis nutolęs apie 65 kilometrus, tad atvykusieji į šalies sostinę, dažnai atvyksta ir į čia. Mieste gausu gražių vietų, tarp kurių išskirtinio dėmesio sulaukia architektūra. Sankt Peltenas pirmą kartą buvo paminėtas 771 metais ir tik po 388 metų gavo miesto teises.

sankt-polten-12

SanktPoelten1

Radioplatz gatvė

Sankt Peltene yra Radioplatz gatvė, kuri populiari tarp turistų. Iš abiejų jos pusių yra daug įvairių pastatų: aukšti, žemi, klasikiniai, šiuolaikiški. Vienoje pusėje stovi labai aukštas kelių korpusų pastatas. Jame gali apsilankyti kiekvienas turistas, juk tai Niederosterreich Werbung GmbH – turistų informacijos centras. Čia yra ir golfo klubas. Radioplatz gatvėje yra puikiai išvystytas susisiekimas, todėl ją galima lengvai pasiekti iš bet kurio miesto rajono. Žaliosios zonos skirtos poilsiui ir pasivaikščiojimui gėrintis architektūra. Netoliese nuo gatvės yra Radio Niederosterreich – radijo bokštas.

3953338823_c580b2ec18

Sankt Pelteno centrinė geležinkelio stotis

Ar žinote kodėl tarp lankytinų objektų yra įtraukta ir Sankt Pelteno centrinė geležinkelio stotis? Tai ne dėl to, kad čia stovi senoviniai traukiniai, o dėl architektūros. Ši geležinkelio stotis buvo vienas iš pirmųjų architektūros statinių šiame viename iš seniausių Austrijos miestų. Ją galima rasti centrinėje miesto dalyje netoliese nuo kitų pagrindinių lankytinų objektų. Taigi viskas pakeliui. Sankt Pelteno centrinė geležinkelio stotis yra klasikinio stiliaus, kas suteikia išskirtinumo įspūdį, nes skiriasi nuo mieste vyraujančios baroko stiliaus architektūros. Centrinė stoties dalis turi kupolą su laikrodžiu.

BAHNHO~1

Rotušės aikštė

Rotušės aikštė – pagrindinė Sankt Pelteno vieta. Jos dėmesio centre yra Rotušė, kuri – miesto simbolis. Ji čia stovi nuo 14 amžiaus. Aikštės centre stovi Šv. Trejybės kolona. Šis architektūros paminklas buvo pastatytas 1782 metais. Turistai pasakoja, kad jos grožis sužavi taip, kad čia norisi vis sugrįžti ir sugrįžti. Rotušės aikštė yra labai populiari ne tik tarp miesto gyventojų, bet ir tarp turistų. Ypatingai čia daug žmonių vakarais. Be to, įvairios šventės sutraukia dar daugiau lankytojų.

13-04-13-st-poelten-pathausplatz-714Rathausplatz-St-Poelten-1

Pottenbrunn pilis

Pottenbrunn pilis stovi Sankt Pelteno rajone. Tai puikus renesanso architektūros pavyzdys, kuris buvo pastatytas 1268 metais. Pilį iš visų pusių supa vandens kanalai, kurie iki šiol kupini vandens, kaip ir senaisiais laikais, kuomet jie tarnavo, kaip gynybos būdas. Į vidų galima patekti tik per nedidelį tiltelį. Šiuo metu pilies kompleksas susideda iš Senosios pilies ir Gyvenamojo pastato. 20 amžiuje Pottenbrunn pilį įsigijo Trauttmansofų šeima, kuri iki šiol valdo ją. Gaila, kad turistai gali ja grožėtis tik iš išorės, nes savininkai į vidų neįleidžia.

Pottenbrunn-castle

Promenade prekybos centras

Aplink Promenade prekybos centrą puikiai išvystyta infrastruktūra. Netoliese yra parkas ir krantinė. Viešuoju transportu į čia atvykti galima greitai ir patogiai. Tai atnešė didžiulę sėkmę ir populiarumą prekybos centrui. Kasdien jame apsilanko daugybė pirkėjų. Be daugybės parduotuvių čia galima rasti gerus restoranus ir kavines. Patiekalai užsitarnavo gero vardo ir tarp turistų. Promenade prekybos centras – puiki vieta ne tik skaniai pavalgyti, bet ir puikiai apsipirkti bei įsigyti lauktuvių namiškiams.

csm_EKZ_Promenade_16-9_26304e54c7

Valstybinis Žemutinės Austrijos muziejus

Valstybinis Žemutinės Austrijos muziejus Sankt Peltene yra vienas iš svarbiausių muziejų apylinkėse. Jis buvo įkurtas 1902 metais. Šiuolaikinė architektūra išsiskiria iš aplinkinių statinių. Nuolat rekonstruojamas pastatas traukia ir architektūros gerbėjus pažinti jo konstrukcijas. Ekspozicijoje perteikiama didelė patirtis gamtos, mokslo, meno ir istorijos srityse. Valstybiniame Žemutinės Austrijos muziejuje nuolat rengiamos parodos bei organizuojami renginiai skirti supažindinti lankytojus su Žemutinės Austrijos istorija, gamta ir mokslu bei menu.

original_0F26FD6B194FE6771CD7196EF75C13BD

Fridau pilis

Fridau pilis randama pavažiavus nuo Sankt Pelteno apie 5 kilometrus į Ober Grafendorfą. Daugiau, kaip 7 šimtmečiai istorijos traukia turistus. Per šį laikotarpį keitėsi ne tik savininkai, bet ir pilies architektūra bei interjeras. Altschloss yra seniausias statinys pilies komplekse. Ji buvo pastatyta 13 amžiuje. Taip pat čia stovi Neischloss – naujasis pastatas, kuris buvo statomas 18 amžiaus viduryje. Šiuo metu jame priimami svečiai ir lankytojai. Būtent čia randama pokylių salė, biblioteka, bažnyčia. Vėliausiai iškilo Kanzleigebaude. Tai administracinis pastatas, kuris buvo pastatytas 20 amžiuje. Būtent čia gyvena dabartiniai pilies savininkai.

60872_LON130027_IMG_01_0000_max_620x414

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x