Salonikai

Šalia Egėjo jūros įkurtas Salonikų miestas yra svarbus jūrų uostas. Jame puikiai išvystyta pramonė ir turizmas. Miesto gyventojams ir svečiams kasmet rengiamos tarptautinės mugės ir parodos. Gamta, istorija ir architektūra vilioja atostogas praleisti Salonikuose.

saloniki tours_excur_1307705289_1_blpi5042_12

Aristotelio aikštė

Pačiame Salonikų centre yra pagrindinė miesto aikštė – Aristotelio aikštė, kurioje susikerta visi pagrindiniai miesto keliai. Tai Salonikų širdis, gyventojų ir svečių mėgiama vieta. Šioje vietoje nuolat organizuojami įvairūs renginiai ir šventės. Apsidairius aplink aikštę pamatysite įvairius svarbius objektus.

arsistotel saristotel sq

Šv. Demetrijaus cerkvė

Miesto globėjo Demetrijaus garbei Aristotelio aikštėje stovi šventojo Demetrijaus cerkvė. Tai penkių navų bažnyčia, kuri buvo įkurta 5 amžiuje. Šiuo metu atvykę į Salonikų miesto centrą pamatysite atstatytą senąją Šv. Demetrijaus cerkvę. Šalia jos yra nedidelis, bet labai jaukus švento Demetrijaus sodelis.

f450x450px-7f20862ccf98d0114fa87ca96c74bcb4

Romėnų forumas

Romėnų forumas dar vadinamas Romėnų agora yra kadaise buvusi romėnų turgaus aikštė ir nedidelis amfiteatras, kuriuose vykdavo visas viešasis Romėnų gyvenimas. Šiuo metu čia vasarą rengiami vaidinimai ir koncertai, o šalia įsikūrusio muziejaus eksponatų atvyksta apžiūrėti turistai. Romėnų forumo griuvėsiai pačiame Salonikų centre, netoli garsiosios Aristotelio aikštės, užima beveik 2 hektarus žemės ploto.

--1246~1thessaloniki-forum-agora

Modiano turgus

Didžiausias ir žinomiausias Salonikų Modiano turgus miesto gyventojams atviras nuo 1922 metų. Jis išsidėstęs tiek pastate, tiek po atviru dangumi. Modiano turguje galima rasti beveik visko – maisto, gėrimų, prieskonių, drabužių, suvenyrų ir įvairių buičiai būtinų smulkmenų. Nors pasitaiko ir importuotų prekių, bet dauguma yra vietinės gamybos. Turistai šią vietą pamėgo dėl galimybės įsigyti vienetinių rankų darbo suvenyrų.

2417551940925440

Salonikų akropolis

Salonikų akropolis yra pastatytas aukščiausioje miesto vietoje – ant kalvos. Iš čia atsiveria visa miesto apylinkė. Vos prieš dvidešimt metų šioje pilyje buvo laikomi kaliniai, o dabar buvęs Salonikų kalėjimas tapo turistų traukos centru. Salonikų akropolis tapo kultūrinės traukos bei įvairių renginių vieta, kurioje vyksta ne tik pažintinės ekskursijos, bet ir įvairūs renginiai. Taip pat verta nueiti į netoliese esantį Vlatadono vienuolyną, kuris garsėja savo grožiu ir istorija.

akropolisthessalonikiteilderstadtmauervonderinnenseited

Rotunda

Pačiame Salonikų centre stovi Rotunda – išskirtinis senovinis apskritimo formos statinys. Manoma, kad ji buvo pastatytas 4 amžiaus pradžioje ir buvo skirta Romos imperijos valdovui Galerijui. Rotunda kartu su šalia esančia Gelerijaus arka turėjo būti mauzoliejus arba panteonas. Šiuo metu statinys puikiai išsilaikė, nes 24 metrų diametro Rotundos plytų sienų storis siekia net 6 metrus. Todėl net ir žemės drebėjimai nesunaikino istorinio statinio. Šiuo metu Rotunda yra svarbus Salonikų miesto muziejus, kuriame eksponuojamos išlikusios mozaikos, freskos, statulos ir kiti šiose apylinkėse rasti archeologiniai radiniai.

3854997631_1a331a1d1c_o

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x