Šafhauzeno kantono lankomiausios vietos

Šafhauzenas – šiaurės Šveicarijos kantonas. Jo centras yra to paties pavadinimo miestas. Šis kantonas yra šiauriausias iš visų šalies kantonų, kuris garsėja nuostabia gamta. Jis iš trijų pusių ribojasi su Vokietija. Keliautojai čia mielai poilsiauja. Gražios gamtos apsuptyje stovi didingi architektūros ir istorijos paminklai, kurie gausiai lankomi turistų. Čia yra daug gražių miestų, miestelių ir kaimų.

23

Šteinas prie Reino

Šteinas prie Reino – pats gražiausias Šveicarijos miestelis. Spalvingi nameliai žavi žaisminga architektūra. Pats miestas nedidelis, bet labai jaukus. Pati lankomiausia vieta – senamiestis. Jo ilgis siekia tik 500 metrų, o į plotį užima dar mažiau. Kalėdiniu laikotarpiu čia dar įspūdingiau. Kuomet spalvingi nameliai apšviečiami girliandomis, tai sukuria ypatingai šventišką atmosferą. Pasivaikščiojimas Šteine prie Reino nepaliks abejingų, juk visame mieste yra daugybė gražių ir įdomių vietų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAstein-am-rhein-1

Munot tvirtovė

Istorinė Munot tvirtovė yra viena iš svarbiausių Šafhauzeno lankytinų vietų. Ji yra pačiame šio miesto centre. Tvirtovė buvo pastatyta 16 amžiuje tam, kad gintų miestą nuo priešų. Architektūriniu požiūriu ji yra tarsi šiuolaikinės ir senovinės tvirtovės derinys. Verta paminėti, kad Munot tvirtovė yra vienintelė visoje šalyje taip gerai išsilaikiusi tvirtovė. Tai puiki vieta pažinčiai su architektūra ir istorija.

Munot FestungMunot Festung.jpg1

Reino krioklys

Šalia Šafhauzeno miesto yra Reino krioklys. Jis vandeningiausias krioklys visame Europos žemyne ir lankomiausias objektas šalyje. Jo aukštis siekia 23 metrus, o plotis 150 metrų. Reino krioklys pradėjo formuotis prieš 500 tūkstančius metų. Tam, kad galima būtų ne tik grožėtis, bet ir pajusti krioklio tėkmės galingumą, lankytojams buvo įrengtos specialios apžvalgos aikštelės. Jo centre, ant uolos, yra puiki apžvalgos aikštelė, iš kurios galima mėgautis kvapą gniaužiančiais vaizdais. Ypatingai čia gražu vasarą, kuomet vandens yra tiek daug, kad per sekundę prateka apie 600 litrai vandens.

reino krioklysRheinfall_bei_Schaffhausen_02

Šv. Georgijaus vienuolynas

Šafhauzeno kantone stovintis Šv. Georgijaus vienuolynas buvo pastatytas 10 amžiuje. Čia buvo auginami ir auklėjami pasiturinčių šeimų vaikai. Vėliau, keičiantis savininkas, keitėsi ir vienuolyno tvarka bei interjero stilius. Nuo 1926 metų čia yra įkurtas muziejus. Visi norintys pažinti senąją architektūrą gali apsilankyti vienuolyne. Viduje esančiose salėse daugybė skulptūrų, senovinių baldų, o interjeras atspindi prabangą. Medžio raižiniai, meno kūriniai, altorius ir senovinės gražiosios freskos pakeri lankytojus.

Benedictine Convent of St George

Laufen pilis

Laufen pilis įkurta Reino upės krante virš garsiojo Reino krioklio. Vieta išties įspūdinga, todėl čia nuolat galima sutikti daugybę lankytojų. Verta dėmesio ir pilies apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabus gamtos vaizdas. Kadaise pilis atliko gynybinę funkciją, nes saugojo tiltą per Reino upę ir priėjimą prie krioklio. Laufen pilies istorija prasidėjo 12 amžiuje ir iki šiol puikiai išsilaikė, todėl visi norintys galės leistis į daug žadančią ekskursiją po pilies teritoriją.

Laufen_2010-06-24_19-46-50_ShiftNLaufen-Uhwiesen_-_Schloss_Laufen_-_Rheinfall_-_Neuhausen_am_Rheinfall_2010-06-24_18-45-26

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x