Ryga

Ryga tai miestas turintis turtingą kultūrą ir istoriją. Latvijos sostinė įsikūrus labai vaizdingoje vietoje – prie Dauguvos upės žiočių ir Baltijos jūros Rygos įlankos pakrantėje. Istoriniai ir architektūriniai pastatai, gausybė kultūrinių renginių ir organizuojamų švenčių, nuostabūs parkai ir jaukios gatvelės kasmet pasitinka šimtus tūkstančių turistų. Nepakartojamas Rygos senamiestis, dėl jame stovinčių Art Noveau architektūros pastatų, yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Tai didžiausia kolekcija Europos žemyne.

riga2

riga

Rygos zoologijos sodas

Vienas iš žinomiausių Baltijos valstybėse Rygos zoologijos sodas „Mežaparks“ įsikūręs Kišezers ežero pakrantėje. 20 hektarų žemės ploto sode galima pamatyti daugybę gyvūnų, tarp kurių net 40 rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Po įdomios pažinties su zoologijos sodo gyventojais būtinai nueikite pasigrožėti Kišezers ežeru. Pakrantėje esančiose kavinėse galite ramiai pasėdėti ir stebėti nuostabią gamtą.

Zoo1

zoo

Trys broliai

Rygos senamiestyje stovintys Trys broliai yra architektūrinis ansamblis, turintis didžiulę reikšmę istorijai ir architektūrai. Jie yra seniausi pastatai visoje Latvijoje, kurie atvaizduoja kaip viduramžiais atrodė gyvenamieji pastatai. Atkreipkite dėmesį į baltąjį namą, jis buvo pastatytas XV amžiuje. Tai vienas iš lankomiausių turistų objektų.

Three20brothrs_2

Rygos rotušės aikštė

Rygos rotušės aikštė įkurta miesto senamiestyje. Graži ir jauki vieta visiems norinties pradėti įdomią pažintį su Latvijos sostinės senamiesčiu. Atėjus į ją pamatysite Juodagalvių namus, kurie yra XIV a. architektūros paminklas, sąžiningo teisėjo garbei pastatytą Rolando paminklą ir Okupacijos muziejų. Tai pagrindinė miesto gyventojų susitikimų vieta, kurioje labai dažnai organizuojamos įvairios šventės ir renginiai.

ROTUSES

Automobilių muziejus

Automobilių muziejus esantis Rygoje patenka į geriausių pasaulio automobilių muziejų trisdešimtuką. Tarp gausios ir vertingos kolekcijos galima pamatyti Brežnevo ir Stalino vaškines figūras, ir žymių politikų automobilius. Ekspozicijoje yra ir XIX amžiaus transporto priemonių.

auto museum riga

Rygos katedra

Rygos katedra yra vienas iš žymiausių ir gražiausių miesto pastatų. Verta paminėti, kad ji yra didžiausia viduramžių laikotarpio katedra Baltijos šalyse, kurios istorija prasideda 1211 metais. Rygos katedra puošiantis 90 metrų aukščio bokštas atrodo įspūdingai.

rigas doms

Vermanes parkas

Seniausias viešasis parkas Rygoje – Vermanes parkas, stebina savo grožiu ir istorija ne tik miesto gyventojus, bet ir svečius. Kruopščiai sutvarkytas ir prižiūrimas gamtos kampelis tampa prieglobsčiu visiems, kurie nori atsikvėpti nuo miesto šurmulio. Vermanes parko teritorijoje rengiami įvairūs koncertai ir pasirodymai. Vaikams čia yra įrengtos specialios žaidimų aikštelės.

Vermanes-Park-002

parkas

Laimos laikrodis

Laimos laikrodis, kuris yra populiariausia pasimatymų vieta visame mieste, stovi Rygos senamiestyje. Jis Rotušės aikštę puošia nuo 1924 metų ir nuo to laikotarpio atliko ne tik laikrodžio funkciją, bet ir buvo naudojamas įvairiems skelbimams kabinti. Pavadintas garsiojo Laimos saldainių fabriko vardu laikrodis ir mūsų dienomis yra originali senamiesčio puošmena.

Laima20clock

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x