Roterdamas

Pietų Olandijos provincijoje Nyderlandų Karalystėje įsikūręs Roterdamas yra didžiausias Europos ir vienas iš didžiausių pasaulyje jūrų uostas. Jame puikiai išvystyta prekyba ir turizmas. Daugybė muziejų, šiuolaikinė architektūra, vietiniai barai traukia turistus į antrąjį pagal dydį šalies miestą. Čia galima turiningai praleisti laiką.

rotterdam_unstudio07DIGITAL CAMERA

Erasmus tiltas

Roterdame per Naująją Maso upę nutiestas Erasmus tiltas yra vienas iš svarbiausių Roterdamo miesto simbolių, kurį labiausiai lanko į miestą atvykę turistai. Jis buvo oficialiai atidarytas 1996 metais. Tai labai svarbi Šiaurės ir Pietų Roterdamo sričių jungtis. Erasmus tiltas yra vienas iš žymiausių Nyderlanų Karalystės tiltų, kuris naudojamas ne vien tik pagal paskirtį. Čia rengiami įvairūs renginiai: lenktynės, koncertai ir pasirodymai.

erasmusErasmusBridge

Boijmans Van Beuningen muziejus

Boijmans Van Beuningen muziejus garsėja savo vertinga meno kūrinių kolekcija, kurią sudaro per 120 tūkstančių eksponatų. Muziejaus viduje tarp gausybės eksponatų galima išvysti Klodo Monė, Polio Sezano, Edvardo Munko kūrinių. Žymiausias ir daugiausia dėmesio sulaukia garsusis paveikslas „Babelio bokštas“. Taip pat vaikščiodami muziejaus koridoriais rasite Makso Ernsto ir Salvadoro Dali paveikslus.

Museum-Boijmans-van-Beuningen-134122914449

Euromast bokštas

Euromast bokštas – Roterdamo aukščiausias statinys, kurio auštis siekia 185 metrus. Todėl nenuostabu, kad jis matomas beveik iš bet kurios miesto vietos. Juo galima ne tik grožėtis iš išorės, bet ir apsilankyti viduje. 100 metrų aukštyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje grožėsitės panoraminiais miesto vaizdais 360 ° kampu. Pamatysite Roterdamo uostą, įspūdingus tiltus, architektūros statinius ir Willemsbrugo ir Erasmusbrugo miestus. Taip pat čia esančiame restorane galima skaniai pavalgyti. Čia siūloma ir romantiška nakvynė viešbutyje su balkonu, o norintys patirti ekstremalių nuotykių galės nučiuožti su virve žemyn iš 100 metrų aukščio.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAeuromast_76441

Blijdorp zoologijos sodas

Blijdorp zoologijos sodas yra vienas iš seniausių zoologijos sodų Nyderlanduose. Tai viena iš populiariausių lankytinų vietų, kurioje galima susipažinti su visų pasaulio žemynų gyvūnais. Lankytojai pamatys ne tik egzotinius gyvūnus, bet ir vešlius sodus, ir poilsio vietas. Taip pat nepraleiskite progos apsilankyti čia įkurtame okeanariume, kuriame Jūsų laukia įspūdingas pasivaikščiojimas tarp žuvų pasaulio. Labiausiai lankytojus žavi Ryklių tunelis, kuriuo einant kiekvienas jaučiasi taip, tarsi žengtu jūros dugnu tarp plėšriųjų žuvų.

nieuw20verblijfblijdorp-zoo-rotterdam-11

Kubo formos namai

Roterdamas garsėja šiuolaikine architektūra. Labiausiai turistų mėgstamas objektas netoli senojo uosto esantys Kubo formos namai. Tai yra išskirtinis, beveik ore kabančių kubinių namų kompleksas, kuris sudarytas iš 38 namukų. Žvelgiant iš išorės atrodo, kad neįmanoma juose gyventi. Iš tiesų įžengus į vidų apima keistas jausmas, nes vidus pasviręs ir neįprastas mūsų tradiciniams namams. Juose įrengti butai ir vienas parodomasis kubas namas – muziejus. Pro pasvirusius langus galima pamatyti Roterdamo namų stogus ir Piet Blom.

411__x_netherlands-rotterdam-kijk-kubuskijk-kubus-show-cube

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x