Romos architektūra

Amžinasis miestas Roma užburia savo istorija ir architektūra. Daugelio amžių įvykiai paliko neišdildomus pėdsakus, kurie matomi kiekviename miesto kampelyje. Pažintis su Romos architektūra bus nepamirštama visiems, kurie nori sužinoti didžiausias jos paslaptis, o jų čia tikrai labai daug galima rasti. Taip pat, tai yra puiki galimybė pamatyti didžiausius architektūros stebuklus.

23

Romos forumas

Tarp Kapitolijaus ir Palatino kalvos bei Koliziejaus stovi Romos forumas. Tai įspūdingas ir vertingas architektūros ansamblis, kuris buvo pastatytas 2 a. pr. m. e. Čia buvo statomos bažnyčios, šventyklos, arkos. Kiekvienas Romos politikos veikėjas laikė didžiule garbe forume palikti savo pėdsaką, todėl buvo statomi įvairūs architektūros paminklai. Lankytojai gali pamatyti Tito arką, kurią senatas pastatė 81 m. Taip pat čia stovi Konstantino ir Maksencijaus bazilika. Viena iš įdomiausių vietų – Saturno šventykla.

Forum_Romanum_April_05OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veneros šventykla

Colosseo aikštėje stovinti Veneros šventykla laikoma svarbiausiu senovės Romos imperijos architektūros statiniu. Nors ji per daugelį amžių prarado savo pirmapradę išvaizdą, tačiau lankytojai iš to kas liko gali susidaryti didingos imperijos ir jos architektūros vaizdą. Veneros šventykla buvo pastatyta 135 m. pr. m. e. Šiuo metu galima pamatyti išlikusias 22 kolonas iš 150. Taip pat likę sienų ir grindų fragmentai, kurie mena senuosius laikus, kuomet buvo garbinama deivė Venera. Didinga šventovė labai lankoma turistų, kurie čia atranda senovės civilizacijos paslaptis.

Tempel der Venus und der Roma und Turm von Santa Francesca Romanatemple_1759916c

Didysis cirkas

Dydysis cirkas suklestėjo Romos imperijos kritimo laikotarpiu. Tuo metu žmonėms norėjosi žiaurių pramogų ir reikėjo nukreipti dėmesį nuo politinių įvykių, todėl ši vieta buvo itin tinkama gladiatorių kovoms. Taip pat cirkas turėjo didelį hipodromą, kuriame buvo rengiamos didžios kovos su vežimais. Žiūrovų susirinkdavo tiek, kad visi norintys netilpdavo. Turistų traukos centras šiuo metu labai populiarus. Juk Didysis cirkas buvo įspūdingo dydžio statinys. 600 metrų tribūnos talpino iki 250 tūkstančių žiūrovų. Viduramžiais statinys po truputį nyko ir dabar galime pamatyti tai kas iš jo liko.

Circus_Maximus_-_panorama_view

San Pietro in Vincoli bažnyčia

San Pietro in Vincoli bažnyčia stovi to paties pavadinimo aikštėje. Įstabus architektūros paminklas, kuris buvo pastatytas 439 metais. Jo statybas inicijavo popiežius Sikstas III. Nors bažnyčia daugelį kartų buvo perstatomas ir papildoma naujais interjero elementais, tačiau šiuo metu ji viena iš lankomiausių Romoje. San Pietro in Vincoli bažnyčia žinoma pasaulyje visiems meno gerbėjams.

San Pietro in Vincoli bažnyčia

Apollo Sosianus šventykla

Romoje stovinti Apollo Sosianus šventykla jau daugelį amžių puošia miestą. Tikslios statybos pradžios datos mokslininkams nepavyksta nustatyti, tačiau žinoma, kad 34 m. pr. m. e. ji buvo rekonstruojama. Statant greta esantį Marcelo teatrą buvo sugriauti laiptai vedantys į šventyklą. Kolonos praeito amžiaus laikotarpiu buvo perkeltos į kitą vietą, nes teatro statyboms reikėjo daugiau erdvės. Šiuo metu Apollo Sosianus šventykla yra labai populiari.

Apollo Sosianus šventykla

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x