Reikjevikas

Islandijos sostinė Reikjavikas yra šiauriausia viso pasaulio šalių sostinė. Tai labai gražus ir jaukus miestas, kuriame galima ramiai pasivaikščioti skandinaviško tipo senamiesčio gatvelėmis ir skverais. Nuostabi gamta ir puikus maistas traukia viso pasaulio turistus į šią nedidelę šalį. Nepraleiskite progos apsilankyti šviežios žuvies restorane, kurių čia labai daug. Sakoma, kad šalies kultūrą galima pažinti pradedant nuo jos virtuvės.

REYKJA~1Reykjavik-Iceland-Europe

Reikjaviko muziejus

Reikjaviko muziejus supažindina lankytojus su seniausia šalyje išlikusia Vikingų griuvėsių ekspozicija. Senojoje gyvenvietėje stovi autentiški pastatai, iš kurių yra sudarytas šis miestelis. Jūsų laukia pasakojimai apie Islandų liaudies kultūrą ir tradicijas. Reikjaviko muziejus yra suskirstytas į dvi skirtingas muziejaus dalis: modernios gyvenviečių parodos ir Arbaer muziejaus po atviru dangumi.

museum reykjavik

Solfar skulptūra

Ant Reikjaviko pakrantės stovi Solfar skulptūra reiškianti „saulės keliautojas“. Tai laivo skulptūra, kuri saulei tekant ir leidžiantis yra viena iš lankomiausių šio miesto vietų. Tai šviesos ir vilties simbolis, sukurtas siekiant paminėti Reikjaviko miesto 200-ąsias metines.

solfar

Hallgrimuro bažnyčia

Hallgrimuro bažnyčia stovinti Reikjaviko miesto centre yra vienas iš labiausiai žinomų miesto simbolių. Šis nuostabus architektūrinis statinys matomas iš visų miesto vietų. Hallgrimuro bažnyčia yra viena iš trijų bažnyčių šalyje, kuri vis dar muša valandas. Sakoma, kad ją galima pamatyti net iš 20 km atstumo.  Islandijoje ji garsėja kaip aukščiausia bažnyčia ir šešta pagal dydį iš visų pastatų šioje šalyje. Verta užlipti ant jos esančios apžvalgos aikštelės ir pasigrožėti Reikjaviko panorama.

Hallgrimskirkja

Thrihnukagigur ugnikalnis

Atvykę į Islandiją būtinai turite atvykti į neįprastą turistams vietą – Thrihnukagigur ugnikalnį. Jis yra apie 30 kilometrų nutolęs nuo Reikjaviko. Thrihnukagigur ugnikalnis žymus tuo, kad yra vienintelis pasaulyje užgesęs ugnikalnis skirtas ekskursijoms. Jos metu galima nusileisti į kraterio vidų ir tyrinėti ugnikalnio vidų. Tai nepamirštami įspūdžiai, kuriuos galite patirti tik Islandijoje.

ugnikalnis

Harpa konferencijų ir koncertų centras

Didingas Reikjaviko architektūrinis statinys – Harpa konferencijų ir koncertų centras nuo 2011 m. puošia rytinį miesto uostą. Jame galima pamatyti ne tik vietines, bet ir pasaulio muzikos, ir kultūros žvaigždes. Turistams siūloma ne tik pasigrožėti stiklinio fasado pastato grožiu nuo pakrantės, bet ir ateiti į viduje rengiamas ekskursijas.

Harpa_Reykjavik_Concert_Hall_and_Conference_Centre

Laugardalur parkas

Reikjavike įkurtas Laugardalur parkas yra vienas didžiausių traukos centrų visiems, kurie mėgsta aktyvų poilsį. Tai nuostabi vieta ir norintiems ramybės. Laugardalur parke yra terminis baseinas po atviru dangumi, kuriame galima plaukioti visais metų laikais. Apsilankę čia nepamirškite užsukti ir į gražų botanikos sodą. Į jį galima patekti nemokamai ir pamatyti nedidelius miškus, įvairių rūšių paukščius ir vandens tvenkinius. Po pasivaikščiojimo užeikite į čia veikiančią kavinę, kurioje paragausite gardžių islandiškų patiekalų.

laugardalur_pk

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x