Prešovas

Prešovas yra rytų Slovakijos miestas. Nuo šalies sostinės jis nutolęs apie 400 kilometrų. Šis miestas yra unikalus savo lankytinomis vietomis, kurių čia tikrai gausu. Kaip ir daugelis kitų Slovakijos miestų, taip ir Prešovas pasižymi išskirtiniu stiliumi, kurį suformavo trys skirtingos ir savitos kultūros: slovėnų, vengrų ir vokiečių. Tai pagrindinė priežastis, kuo ši vieta ypatinga.

800px-Presov_Slovakia_2010

 21727179

Miesto rotušė

Prešovo Miesto rotušė yra senovinis pastatas, kuris buvo pastatytas 16 amžiuje. Tuomet tai buvo vietinio menininko P. Malerio namai, o 1504 metais jis buvo rekonstruotas ir tapo kariuomenės nuosavybe. Tik praėjus laikui pastatas buvo perduotas miesto valdžiai ir tapo miesto rotušės pastatu. Didžiąją dalį dabar mieste stovinčio miesto rotušės pastato užima Karafi kalėjimas. Ši dalis yra uždaryta, todėl besidomintys ja galės pasigrožėti tik išoriniu fasadu. O kitoje pastato dalyje yra įkurtas Vyno muziejus. Čia lankytojai gali susipažinti su vyno gamybos tradicijomis ir istorija. Pati rotušė yra labai populiari tarp turistų, juk čia dalis Prešovo senamiesčio istorijos.

Untitled

Popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra

Vienas iš populiariausių Slovakijos skulptūrų – Popiežiaus Jono Pauliaus II, kuris yra pastatytas Prešove. Jis čia stovi nuo to laiko, kai čia lankėsi popiežius. Jis rūpinosi šio miesto bažnyčių statybomis, o tikintieji iki šiol lanko jo atminimui skirtą skulptūrą. Ji sukurta iš bronzos ir pastatyta ant marmuro pakopos. Visa skulptūra siekia apie 2 metrus aukščio. Ji populiari tarp turistų, todėl čia jų nuolat galima sutikti labai daug. Be to, verta apsilankyti čia, nes Popiežiaus Jono Pauliaus II skulptūra yra įtraukta į turistų lankytinų objektų sąrašą.

6968000-STATUE_OF_ST_JOHN_PAUL_II-Presov6967999-STATUE_OF_ST_JOHN_PAUL_II-Presov

Pagrindinė Prešovo gatvė

Pagrindinė Prešovo gatvė laikoma miesto istoriniu centru, todėl čia būtina apsilankyti visiems, kurie atvyko į jį. Einant ja galima pamatyti senovinius pastatus ir pasigrožėti jų įspūdinga architektūra, kuri iki šiol išliko. Visos pagrindinės lankytinos vietos šiame mieste veda į šią senovinę ir istoriškai svarbią gatvę. Daugelis turistų nuo čia pradeda savo pažintį su Prešovu. Čia yra gausybė kavinių, barų ir restoranų, tad pasivaikščiojimas neprailgs. Pati gatvė atrodo gyva, dėka žaliuojančių augalų. Dėl to ji laikoma gražiausia miesto gatve.

57192774Untitled

Šv. Jono katedra

Viename iš gražiausių Slovakijos miestų, Prešove, stovi graži ir svarbi Šv. Jono katedra. Tai viena iš nedaugelio graikų – katalikų bažnyčių, todėl ji itin reikšminga ne tik miesto tikintiesiems ar turistams, bet ir religija besidomintiems mokslininkams. Tai išskirtinė vieta ir tai supranta visi čia apsilankę, nes įžengus į vidų tvyro išskirtinė atmosfera. Be to, verta paminėti ir ypatingą katedros architektūrą. Šv. Jono katedra yra ankstyvo baroko stiliaus statinys. Jo ypatybė, kuri padeda išsiskirti iš kitų tikintiesiems skirtų vietų – bokštas, kuris yra keturkampio formos. Žvilgsnius traukia ir aukšti arkos formos langai, kurie suteikia didingumo šiam pastatui. Kai kurie iš jų yra papuošti labai vertingais vitražais, kurie atrodo išties įspūdingai ir puošia visą statinį.

Trnava_john_the_baptist_02

Tatran stadionas

Futbolo gerbėjai atvykę į Prešovą būtinai ateina apžiūrėti Tatran stadiono. Tai nedidelė futbolo arena, kuri yra „Tartano“ futbolo klubo stadionas. Šiuo metu visus lankytojus ir sportininkus pasitinka naujai rekonstruotas stadionas. Jo infrastruktūra atitinka visus aukščiausius Europos futbolo asociacijos keliamus reikalavimus. Atkurtas ir išplėstas stadionas tapo modernus. Tam buvo skirta daugiau kaip 23 milijonai eurų, todėl visiems sporto gerbėjams derėtų jame apsilankyti. Čia galima ne tik stebėti rungtynes ar kitus organizuojamus renginius, bet ir dalyvauti ekskursijoje bei susipažinti su stadiono istorija.

hracia_plocha4zstadion

Saris alaus darykla

Saris alaus darykla yra ne tik didžiausia Prešovo mieste, bet ir visoje šalyje. Jos pavadinimas kilo dėka netoli miesto esančio miestelio, kuris vadinamas Velki Saris. Darykla įkurta Prešovo apylinkėse ir turi didžiulį populiarumą visoje šalyje. Tai istorinė vieta alaus gerbėjams, nes radus rašytinių šaltinių paaiškėjo, kad nuo 16 amžiaus šiose apylinkėse buvo gaminamas alus. Daugiamatės tradicijos peraugo į daryklą, kuri įkurta 1964 metais. Po trejų metų ji tapo didžiausia savo šalyje, o šiuo metu galima paminėti, kad ji žymima tarptautiniu pavadinimu „SABMiller“. Darykloje galima rasti šviesaus ir tamsaus alaus. Čia organizuojamos ekskursijos.

800px-Pivovar_Sarispost_display_cropped_cbf882a2b0bbac3699d7e7f324ec6e7a

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x