Praha

Ant penkių kalvų, abiejuose per miestą tekančios Vltavos upės krantuose, įsikūręs Didžiausias Čekijos miestas ir sostinė Praha garsėja savo istorija, architektūra ir miesto centru. Nuo 1992 metų jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Vaikštant jaukiomis ir vingiuotomis miesto gatvelėmis galima apžiūrėti daugybę įdomių vietų.

prahaPrague

Senamiesčio aikštė

Apsuptoje bažnyčių, rūmų ir namų Senamiesčio aikštėje stovi įvairių laikotarpių ir stilių pastatai, pradedant gotikiniu, ir baigiant renesansiniu stiliumi. Svarbiausias lankytinas objektas – laikrodis, kuriam jau daugiau kaip 600 metų. Jame rodomas ne tik laikas, bet ir zodiako ženklai. Įdomus reginys laukia visų, kurie stebės, kai kiekvieną valandą laikrodis atgyja: giltinė, esanti dešinėje, suskambina varpeliu, pasirodo visų apaštalų figūros, užgieda gaidys ir laikrodis pradeda mušti valandas. Senamiesčio aikštėje esančiame laikrodžio bokšte galite užlipti į apžvalgos aikštelę nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas.

 prahos senam.aikste

Parako bokštas

Gotikos stiliaus Parako bokštas – vartai į viduramžių Prahos karališkąjį kelią, kuris veda per senamiestį, pro Karolio tiltą iki Prahos pilies. 65 metrų aukščio statinys žavi savo didingumu. 17 amžiuje jame buvo parako saugykla.

parako

Prahos pilis

Prahos pilis, pastatyta 9 amžiuje, yra pats didžiausias senovinis pilies kompleksas pasaulyje, kuris įrašytas į Gineso rekordų knygą. Jos teritorija užima net 70 tūkst. kvadratinių metrų. Prahos pilies kompleksas apima 19 amžiuje statytą Kryžiaus koplyčią, Šv. Vito katedrą, tris kiemelius, rūmus ir vienuolyną.

Prague-Castle-wallpapers

Karolio tiltas

Mažąjį miestą ir Senamiestį jungiantis Karolio vardu pavadintas pėsčiųjų tiltas yra vienas įdomiausių statinių visoje Prahoje, kuris yra miesto simbolis. Karolio tiltą puošia trys bokštai, o ant tilto stovi 30 šventųjų ir karalių statulų. Dauguma iš jų atspindi baroko stilių. Tikima, kad ant tilto esanti bronzinė šv. Jono Nepomuko statula išpildo prašymus. Nepamirškite sugalvoti norą ir prie jos priglausti delną.

karolio tiltas

Šv. Vito katedra

Šv. Vito katedra – didžiausia ir svarbiausia Čekijoje. Jos statybos darbai truko apie 600 metų ir tik 1929 m. ji buvo pašventinta. Šv. Vito katedra yra viena iš geriausių Rytų Europos gotikinės architektūros pavyzdžių, tačiau architektūros žinovai, kai kuriose fasado detalėse įžvelgia ir neogotikinių elementų. Turistus labiausiai stebina į viršų besistiebiantys bokštai, iš kurių vienas siekia 96 metrų aukščio. Čia galima pakilti į apžvalgos aikštelę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Karališkasis sodas

Prahoje 16 amžiuje įkurtas Karališkasis sodas sužavės gamtos mylėtojus. Teritorijoje stovi daugybė baroko ir renesanso stiliaus statinių elementų, tokių kaip dekoratyvinės gėlių lysvės, statulos ir kiti elementai. Karališkasis sodas visuomenei atviras tik nuo 2002 metų. Vaikščiojant po sodo teritoriją galėsite aplankyti Liūtų kiemelį, Vasaros karališkąją rezidenciją ir Kamuolio žaidimų salę. Ilgai ir kruopščiai kurtas Karališkojo sodo stilius šiuo metu atspindi savitą angliško stiliaus sodą.

karaliskasis sodas

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x