Portas

Šiaurės vakarų Portugalijoje prie Atlanto vandenyno esantis Porto miestas yra Šiaurės regiono ir Porto apygardos centras. Tai antrasis pagal dydį šalies miestas. Istoriniai ir architektūriniai statiniai, kasmetiniai kino, džiazo ir roko festivaliai, atostogoms tinkamas klimatas sutraukia daugybę turistų iš įvairių pasaulio šalių. Portas yra padalintas į dvi dalis: senamiestį ir naujamiestį. Juos skiria Duero upė.

IMG_5302_3_4_tonemappedporto-wine-1

Porto senamiestis

Porto senamiestis – gražių gatvelių labirintas, kuriame stovi viduramžių laikų geltoni ir raudoni namai. Žaismingų spalvų statiniai mena daugelį istorinių įvykių. Apsilankę senamiestyje pamatysite svarbiausius šio rajono statinius Porto katedrą ir baroko stiliaus Vyskupo rūmus. Taip pat senamiestyje gausu jaukių kavinių ir restoranų, kurie itin mėgstami turistų. Porto senamiestis yra puiki vieta pradėti pažintį su šiuo nuostabiu Portugalijos miestu.

street-old-town-porto-portugal-23667432Visit-Portugal-panorama-old-Porto-river-Duoro-Vintage-Port-Transporting-Boats-Old-Town-Town-of-Gaia-and-Famous-Bridge-Ponte-Dom-Luis-1600x998

Krištolo rūmų parkas

Krištolo rūmų parkas yra viena iš svarbiausių lankytinų Porto vietų. Pagrindiniame parko paviljone nuolat vyksta muzikos koncertai, o bet kuriuo metų laiku galite ateiti pasivaikščioti nuostabiomis parko alėjomis. Visą gamtos grožį išryškina šią vietą supantis krištolo tyrumo ežero vanduo. Jūsų laukia puikus pasivaikščiojimas gėrintis palmėmis, laukinėmis gėlėmis ir kitais gražiais augalais. Einant pagrindine Krištolo rūmų parko alėja galima pasirinkti kelis skirtingus kelius, kurie nuves į tematinius sodus: Kvapų sodą, Rožių sodą ir Jausmų sodą.

jardins-do-palacio-de-cristal-_-parque-do-palacio-de-cristal_154088Palacio de cristal - lago

Porto katedra

Porto katedra kadaise buvo miesto centras aplink kurį kūrėsi visas Porto miestas. Katedra stovi ant kalno, kuris matomas beveik iš bet kurio miesto kampelio. Tai labai populiari vieta, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama. Porto katedra buvo pastatyta 12–13 amžiuje iš prieš tai ten buvusios tvirtovės plytų. Ne tik iš išorės verta pasigrožėti šiuo statiniu, būtinai užeikite į vidų, kur nustebsite pamatę nuostabų altorių. Jis pagamintas iš 800 kilogramų sidabro.

porto-cathedral-porto-portugal+1152_12793744771-tpweb01w-19466Cathedral of Porto

Laisvės aikštė

Laisvės aikštė – pagrindinė Porto aikštė. Tai viena iš gražiausių visos šalies aikščių, kurią iš visų pusių supa istoriniai 19–20 amžiaus statiniai. Manoma, kad Laisvės aikštė buvo pastatyta 18 amžiuje ir iki šiol išlaiko savo populiarumą, o 1916 metais buvo pradėti atnaujinimo darbai. Šiuo metu čia pamatysite ne tik istorinius statinius, bet ir bankus, viešbučius, restoranus ir daugybę įstaigų.

Laisvės aikštė

Luiso I tiltas

Nors Porte yra daug gražių tiltų, tačiau verta išskirti Luiso I tiltą. Per Duero upę nutiestas tiltas priklauso UNESCO pasaulio paveldo sąrašui ir priklauso istoriniam miesto centrui. Luiso I tiltas yra inžinieriaus T. Seirigo darbas, kuris buvo garsiojo G. Eifelio mokinys. Tilto ilgis siekia 172 metrus. Jo konstrukcijoje buvo panaudotos sudėtingos geometrinės formos. Pasigrožėti šiuo kūriniu verta ne tik dienos metu, bet ir sutemus, kuomet jo apšvietimas ir upės vanduo sukuria nuostabų vaizdą.

luis bridge

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x