Pompėja

Pompėja – istorinis miestas esantis netoli Vezuvijaus ugnikalnio. 79 metais, ugnikalnio išsiveržimo metu, miestas buvo sunaikintas. Tai viena iš populiariausių visos Italijos turistinių vietų. Po 8 metrų pelenų sluoksniu atrastas billigparajumperno miestas pasakoja senovės istoriją ir kaip gyveno senovės Romos žmonės. Pasivaikščiojimas po griuvėsius suteiks išskirtinę progą pamatyti svarbius istorinius faktus savo akimis.

Pompeii-1Pompeii-Street

Pompėjos amfiteatras

Pompėjos amfiteatras vienas iš lankomiausių šios vietos objektų. Kadaise čia vyko gladiatorių kovos. 80 metais pastatytas Pompėjos amfiteatras skiriasi nuo kitų amfiteatrų tuo, kad neturi požeminių rūsių, todėl gladiatoriai į areną išeidavo pro
billigparajumperno.com specialų koridorių. Išorė išskiriama į dvi dalis: žemutinėje dalyje matomos šviesios spalvos akmens arkos, o likusi dalis iš tamsaus.

pompeii_art_amphitheaterpompeii-amphitheatre

Lupanaras

Senovės Pompėjoje esantis Lupanaras yra tarsi šiuolaikinis Raudonųjų žibintų kvartalas. Turistai labai domisi šia vieta. Lupanaro viduje yra išlikusių sienų piešinių, kuriuose vaizduojamos erotinės scenos, kambariai su vieta čiužiniui ir salės. Visame mieste ant sienų buvo nupiešti ženklai rodantys jūreiviams ir prekeiviams, kur galima rasti šį Lupanarą.

Pompeya_lupanarLupanar)

Akvedukas

Akvedukas Pompėjoje buvo pastatytas taip, kad didžioji jo dalis ėjo po žeme. Juo buvo tiekiamas vanduo iš Serino šaltinio. Vanduo sutekėdavo į šalia Vezuvijaus vartų esantį rezervuarą. Ši vieta Pompėjoje buvo aukščiausias taškas. Rezervuaras buvo 6 metrų skersmens ir buvo uždengtas kupolu. Vanduo buvo skirstomas gyventojams, fontanui ir pirtims. Dėka archeologų visi atvykę į Pompėją gali pamatyti senovės vandens sistemos fragmentus.

24598_603x354

Gipso statulų paroda

Pompėjoje eksponuojama Gipso statulų paroda. Tai Vezuvijaus vulkano išsiveržimo metu susidariusių žmonių ir gyvūnų figūros, kurios susiformavo padengus miestą pelenais ir lavos sluoksniu. Statulas padarė naudojant specialų gipsą, kuriuo užpildomi tušti tarpai ir išsaugomos mažiausios detalės. Kolekcija nuolat papildoma. Gipso statulų paroda yra labai lankomas objektas, nes tai ne tik kūriniai, bet ir visa istorija.

Casts-of-a-family-who-died-together-in-an-alcove-in-PompeiiPompeii_Travis_1

Pompėjos forumas

Pompėjos forumas kadaise buvo svarbus ekonomikos, politikos ir religijos centras. Svarbiausias objektas forume – Municipalitetas. Jis yra šiaurinėje dalyje. Juose būdavo salė puošta marmuru ir statulomis. O šiaurės dalies centre stovėjo Augusto fortūnos šventykla. Pagrindinės Pompėjos forumo gatvės pabaigoje yra Kaligulos arka. Kasdien šioje istorinėje vietoje apsilanko daugybė turistų.

Forum_in_Pompeii_2pompeiiforum

Gladiatorių kareivinės

Gladiatorių kareivinės dar vienas lankytinas Pompėjos objektas. 1 šimtmetyje šioje vietoje buvo ruošiami gladiatoriai. Čia esančioje 2420 kvadratinių metrų aikštėje kasdien treniruodavosi būsimieji gladiatoriai. Dviejų aukštų kareivinėse pirmajame aukšte buvo nedideli kambarėliai, o iš antrojo juos stebėdavo sargybiniai. Taip pat Gladiatorių kareivinėse buvo karceris. Jame buvo sudarytos tokios sąlygos, kad žmogus negalėtų išsitiesti. Lubos buvo žemos, o langai su grotomis. Taip pat buvo virtuvė ir valgomasis.

888px-Pompeii_gladiator_barracks_2pompeiigladiatorbarracks

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x