Podgorica

Podgorica – Juodkalnijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Jame vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas su karštomis ir sausomis vasaromis. Sniego joje beveik nebūna. Dėka puikios geografinės padėties ir klimato Juodkalnijos sostinė puikiai tinka turistų poilsiui. Mieste daug svarbių lankytinų objektų, kuriuos lankant susipažinsite su jo architektūra, istorija ir kultūra.

podgoricaPodgorica_millenium_0

Respublikos aikštė

Respublikos aikštė yra pagrindinė miesto aikštė. Tai mėgstama vietinių gyventojų susitikimų, pasimatymų ir pasivaikščiojimų vieta. Joje stovi Vyriausybės rūmai ir gražus fontanas. Verta žinoti, kad Respublikos aikštė yra didžiausia visoje Juodkalnijoje. Apsidairius aplink galima išvysti kolonas ir medžius, kurie puošia aikštę. Ji ribojasi su Laisvės gatve, kurioje nuolat minios žmonių. Čia yra daugybė parduotuvių, butikų, kavinių ir barų. Taip pat Respublikos aikštė svarbi įvairių ne tik miesto, bet ir valstybinių renginių vieta.

Republike Podgorica_Trg_

Lesandro fortas

Lesandro fortas buvo pastatytas 18 amžiuje ir iki šiol primena apie kovą tarp Juodkalnijos ir Turkijos. Taip pat jis buvo labai svarbus tuomet, kai teko slėptis nuo Petro II Negosho puolimų. Šiame forte valdytojas mėgo ir poilsiauti. Jis netgi čia sukūrė kelis savo literatūros kūrinius. Nors šiuo metu Lesandro fortas yra apleistas, tačiau jis puikiai išsaugojo savo pirmapradę išvaizdą ir tuo džiugina istorijos ir architektūros gerbėjus. Be to, pakilus į jo viršų galima mėgautis nuostabia panorama į Skadarsko ežerą.

lesandro

Ivanano Milutinoviko parkas

Ivanano Milutinoviko parkas puiki vieta pasivaikščiojimams ir poilsiui gamtos apsuptyje. Tai labai gražus parkas, kuris pavadintas garsaus jugoslavų revoliucionieriaus ir politikos veikėjo Ivano Milutinoviko vardu. Pasivaikščiojimas Ivanano Milutinoviko parke neprailgs. Čia auga daugybė gražių medžių, krūmų ir įvairiaspalvių gėlių. Parko teritorijoje tekanti nedidelė upė sukuria nepakartojamą kraštovaizdį. Jos pakrantėje galima pasėdėti ar surengti iškylą.

parkas

Senojo kalėjimo runos

Skadaro ežere galima pamatyti Senojo kalėjimo runas. Tai išlikusi iš akmens pastatyta kalėjimo dalis. Skadaro ežeras yra 44 metrų gylio ir yra laikomas didžiausiu ežeru visuose Balkanuose. Jo viduryje yra nedidelė sala, kurioje viduramžiais buvo pastatytas ir įkurtas kalėjimas. Įdomus faktas tas, kad vienu metu jame galėjo bausmę atlikti tik du kaliniai, kuriuos prižiūrėjo vienas prižiūrėtojas. Taip pat čia buvo laikomi tik tie kaliniai, kurie nemokėjo plaukti. Tik vieną kartą kaliniams pavyko pabėgti, kuomet jie išlupo senas medines duris ir plaukdami ant jų pasiekė krantą.

runosskadar-lake

Medun miestas

Senasis Medun miestas yra nutolęs nuo Juodkalnijos sostinės apie 13 kilometrų. Jis yra ant kalvos. Manoma, kad miestas įkurtas 3 amžiuje ir buvo naudojamas gynybai nuo priešų. Čia stovi įdomūs išlikę objektai, tokie kaip senoji cerkvė, kuri pastatyta ant dar senesnio pastato pamatų. Taip pat išlikusios vertingos runos, kurios traukia turistus.

medunmedun-podgorica-montenegro

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x