Petrovacas

Petrovacas – kurortinis Juodkalnijos miestas. Jis ypač vertinamas dėl gryno oro teigiamo poveikio sveikatai. Visi norintys ne tik pailsėti, bet ir stiprinti sveikatą gali puikiai suderinti šiuos poreikius. Miestas apsuptas alyvmedžių ir pušų giraičių, todėl grynas oras garantuoja puikų poilsį. Architektūra, istorija ir puikus maistas, taip pristatomas Petrovacas turistams.

OLYMPUS DIGITAL CAMERApetrovac-georgy-daneliya

Castello tvirtovė

Castello tvirtovė iškilo 16 amžiuje. Venecijietiško stiliaus statinys kviečia visus susipažinti su senovės tapyba, sienų dekoravimu, mozaikomis ir architektūra. Tvirtovėje įkurtas muziejus, kuriame eksponuojama ypatinga romėnų mozaika. Taip pat čia galima pamatyti daug eksponatų, kurių amžius siekia 3 a. pr. m. e. Iš Castello tvirtovės viršuje esančios terasos atsiveria nuostabi panorama į jūrą ir miestą. Turistų sezono metu tvirtovėje atidaromas to paties pavadinimo restoranas ir naktinis klubas.

castello petrovac

Gradiste vienuolynas

Atskirtas nuo visuomenės Gradiste vienuolynas stovi ant kalno. Užlipus ant jo atsiveria puikus vaizdas. Iš čia galima grožėtis nuostabia gamta. Vienuolynas garsus unikaliomis freskomis, kurios yra puikus pavyzdys vėlyvųjų viduramžių laikotarpio. Lankytojus žavi ne tik nuostabi gamta ir ramybė, bet ir Gradiste vienuolyno eksterjeras bei interjeras, kuris pakeri unikalumu ir grožiu.

untitled

Petrovaco uolos

Unikalios Petrovaco uolos yra vienoa iš lankomiausių vietų. Čia mėgsta ateiti tiek vietiniai gyventojai, tiek ir turistai. Jos susiformavo sluoksniais, o tai jas išskiria iš kitų uolų. Vaizdas į uolas atsiveria iš pėsčiųjų tako, kuris yra 3 kilometrų ilgio ir sujungia du miestus: Petrovacą su Rezevici. Priartėjus prie tunelio, kuris yra 150 metrų aukštyje atsiveria dar nuostabesnis – uolos su jūra ir jos skaidriu vandeniu pakeri gamtos mylėtojus.

petrovac_uolospetrovaco uolos

Sant Week ir Katich salos

Sant Week ir Katich salos yra Juodkalnijos gamtos paminklas, kuris patiks ramybės ir vienatvės išsiilgusiems lankytojams. Jas rasite nutolusias nuo Petrovaco pakrantės linijos vos apie vieną kilometrą. Šalia esančios salos išsiskiria tuo, kad viena iš jų beveik uždengia pastarąją. Tai matoma iš pakrantės. Visi norintys, jas pamatyti iš arti gali išsinuomoti ar užsakyti ekskursijas, kurios organizuojamos valtimis, katamaranais ar kateriais. Ant Sant Week salos viršūnės stūkso nedidelė bažnyčia, kuri pasak vietinių gyventojų, yra pastatyta pagerbti čia sudužusio didelio laivo jūreivius.

Isle Of Sant-Week And Katich

Rezevici vienuolynas

Rezevici vienuolynas yra senasis Juodkalnijos vienuolynas, kuris stovi vos už kelių kilometrų nuo kurortinio Petrovaco miesto. Jis stovi šalia Voštanica kalno labai gražioje vietoje. Nors tiksli pastatymo data nėra žinoma, tačiau pirmą kartą vienuolynas buvo paminėtas 15 amžiuje. Vienuolyno kompleksas daugelį metų yra paskelbtas istorijos paminklu ir priklauso Juodkalnijos istorijos ir kultūros paveldo sąrašui. Taip pat verta žinoti, kad jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

rezevici petrovac-monastery-Rezevici_monastery_by_Grofica

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x