Paryžius

Paryžius – meilės miestas, kuriame susipina istorija ir jausmai. Tai vienas iš labiausiai lankomų viso pasaulio miestų. Architektūriniai paminklaiM2050-246 ir statiniai, žaliuojantys parkai, žinomiausi muziejai ir pramogos. Taip daugelis turistų apibūdina lankomiausias Prancūzijos sostinės vietas.

Paris-2013

Eifelio bokštas

Vienas iš labiausiai lankomų ParyžiausM2050-653 vietų – Eifelio bokštas, kuris garsus visame pasaulyje. Tai visos šalies simbolis. Jis buvo pastatytas 1889 metais ant Senos upės kranto. Už šio unikalaus objekto sukūrimą turime būti dėkingi Gustavui Eifeliui. Pakilus į Eifelio bokšto apžvalgos aikšteles atsiveria nepakartojama Paryžiaus miesto panorama.

imagesCAPSEAON

Eliziejaus laukai

Eliziejaus laukai yra prestižinė ir viena iš gražiausių vietų pasaulyje. Šioje gatvėje – alėjoje juntama tikroji Paryžiaus dvasia. Ne veltui ši vieta viena iš lankomiausių. Eliziejaus laukai yra penkta brangiausia gatvė pasaulyje, nes čia esančių patalpų nuomos kainos yra labai brangios. Todėl visi norintys prabangių pirkinių atvyksta į Eliziejaus laukuose esančias parduotuves.

The-Champs-Elys-es-in-Par-006

Triumfo arka

Eliziejaus laukų vakariniame pakraštyje praeivių žvilgsnius traukia didingas architektūrinis paminklas – Triumfo arka. Triumfo arkos aukštis siekia 49,5 m, plotis 45 m, o skersmuo 22 m. Visame pasaulyje ji pagal dydį yra antroje vietoje.

triumfo arka

Luvro muziejus

Luvro muziejus – garsiausias muziejus visame pasaulyje. Tai Prancūzijos meno simbolis, kuris yra neatsiejama miesto dalis. Ypatingo dėmesio sulaukia prie įėjimo pastatyta stiklinė piramidė. Muziejaus kolekcijoje saugomi vertingiausi eksponatai. Dauguma iš jų siekia viduramžių laikotarpį. Verta paminėti, kad Luvro muziejuje saugomi tokie žymūs eksponatai, kaip Leonardo da Vinčio Mona Liza, Milo Venera, Mikelandželo Mirštantis vergas ir Simotrakės Nikė.

luvro muz

mona liza

Monmartras

Paslaptimi ir bohemiškumu alsuoja Monmartro rajonas. Tai žinomas rajonas Paryžiuje, kuris garsėja kaip meno centras. Jame sutiksite daugybę šiuolaikinių menininkų, o kadaise čia buvo garsūs tapytojai: Dali, Van Gogas, Monet ir Picasso. Čia nepamirškite pasigrožėti puikia panorama nuo Monmartro kalvos ant kurios stovi Sacre – Coeur bazilika.

Disneilendas

Vos už 32 kilometrų į Rytus nuo Paryžiaus centro yra įkurtas garsusis Disneilendas. Čia atgimsta visiems gerai žinomi Volto Disnėjaus kurti animaciniai herojai. Disneilende tiek suaugusieji, tiek ir mažiausieji lankytojai patirs nepamirštamų ir nuotykių kupinų akimirkų.

disneyland-paris

Paryžiaus Dievo Motinos katedra

Paryžiaus Dievo Motinos katedra, kuri dažna vadinama Notre Dame katedra Paryžiuje yra vienas iš svarbiausių gotikos architektūros statinių. Ji yra seniausias statinys šiaurės Prancūzijoje. Pagal V. Hugo romaną „Paryžiaus katedra“ yra sukurta daugybė filmų, spektaklių ir pasakojimų.

katedra

Šventoji koplyčia

Šventoji koplyčia dar vadinama La Sainte – Chapelle yra viena iš lankomiausių koplyčių Paryžiuje. Tai yra nedidelė bažnyčia su dviem koplyčiomis viduje. Traukos objektas viršutinėje koplyčioje esantis didžiulis langas, kuris sudarytas iš daugiau nei 80 vitražų, pasakojančių Apokalipsės istoriją.

sainte-chapelle_theredlist

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x