Palermas

Italijos Sicilijos dalyje esantis Palermas įkurtas ant Viduržemio jūros kranto. Tai provincijos sostinė, kuri yra labiausiai lankoma sritis. Beveik 3 tūkstančių metų istorija, išlikusi architektūra ir kultūros paveldas vilioja visko mačiusius turistus. Miestas labai dažnai vadinimas tiesiog muziejumi po atviru dangumi.

cala rossaPolo_in_Palermo

Pretoria aikštė

Miesto centre, šalia Palermo savivaldybės pastato – Rotušės, įkurta pėsčiųjų rojumi vadinama Pretoria aikštė. Tai nuostabios architektūros kūrinys, kurio dėmesio centre stovi Pretoria fontanas. Jis yra svarbus Palermo lankytinas objektas, kurį puošia daugiau nei penkiasdešimt dievų, deivių ir gyvūnų skulptūrų. Tai klasikinis Florencijos renesanso stilius.  Pretoria aikštė apsupta įspūdingų istorinių ir architektūrinių statinių: Šv. Katerinos ir Šv. Jozefo bažnyčių.

pretoriapretoria1

Palatino koplyčia

Palatino koplyčia yra geriausias arabų – normanų meno pavyzdys Palerme. Apie 1130 metus pastatyta koplyčia yra išpuošta ypatingomis normanų ir bizantiečių mozaikomis. Stulbinančio grožio interjere galima pamatyti 12 amžiaus mozaikas, kuriose vaizduojami šventieji ir įvairios biblinės scenos. Kartu su Normanų rūmais Palatino koplyčia yra pati svarbiausia lankytina vieta Palerme. Didelio susidomėjimo sulaukia karališkas sostas su mozaikomis. Jis stovi šalia įėjimo į navą. Palatino koplyčia Jus nustebins prabangiu interjeru.

palatina palermo-cappella-palatin

Palazzo Abatellis rūmai

Palazzo Abatellis rūmai buvo pastatyti 1490 metais. Tai Katalonijos gotikos stiliumi pastatytas statinys, kuriame šiuo metu įsikūrusi Regioninė galerija. Joje saugoma garsi kolekcija apimanti 13 – 18 amžiaus eksponatus. Garsiausias galerijos eksponatas – Trionfo della Morte, kuris sukurtas 1449 metais. Jame vaizduojamas ant žirgo jojantis skeletas, kuris reiškia mirtį. Šis kūrinys labai vertinamas viso pasaulio menininkų. Palazzo Abatellis rūmai saugo daug vertingų ir įspūdingų meno kūrinių, kuriuos galite pamatyti apsilankę Palermo mieste.

sic-pa-abatellissala_della_fontana_main_image_object

Palermo katedra

Palermo katedra yra įspūdinga 12 amžiaus katedra Palerme. Ji garsėja architektūrinių stilių mišiniu. Čia apsilankę galite pamatyti Karališkąjį panteoną – Sicilijos karalių kapavietes. Palermo katedra turi savo iždą, kuriame saugomi prabangūs Dievo tarnų apdarai, trofėjai, šventi indai, altoriaus staltiesės ir Sicilijos 17 amžiaus dramblio kaulo graviūros. Didžiausio dėmesio sulaukia 12 amžiaus Konstancijos karūna, kuri buvo paimta iš jos kapavietės.

Panoramica_Cattedrale_di_Palermotext43

Zisa pilis

Vakarinėje Palermo dalyje stovi Zisa pilis, kuri buvo pradėta statyti 12 amžiuje. Ji buvo Normanų karalių vasaros rezidencija ir medžioklės komplekso dalis. Šiuo metu galima joje susipažinti su nuostabia architektūra ir istorija. Čia eksponuojama Islamo meno kolekcija ir artefaktai iš Viduržemio jūros. Zisa pilies dėmesio centre centrinė salė.  Kadaise joje buvo fontanas, purškęs vandenį. O šiuo metu čia galima apžiūrėti įspūdingai atrodantį Fontano kambarį, kuris yra gausiai dekoruotas mozaikomis.

Zisa-bjs-1SalaCroci_img075

Mondello kurortas

Mondello kurortas yra nedidelis, tačiau labai gražus kurortas netoli Palermo miesto. Jame galima ne tik mėgautis jūra, saule ir smėliu. Čia yra įrengtas stebėjimo bokštas, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas. Visų čia apsilankiusių laukia ne tik poilsis, bet ir pramogos kavinėse, baruose ir restoranuose.

mondello1mondello

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x