Ostendė

Ostendė – Belgijos miestas įkurtas šiaurės vakarų šalies dalyje. Tai kurortas, kuris populiarus dėka gražių paplūdimių. Norintys čia praleisti atostogas ir džiaugtis puikiu oru, turėtų kelionę planuoti nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio pabaigos. Ostendėje yra ir didžiausias šalies jūrų uostas bei daug įvairių lankytinų objektų.

23

Ostendės terminiai rūmai

Ostendės terminiai rūmai – viena iš lankomiausių šio miesto objektų. Ant jūros kranto stovintis architektūros paminklas iš tiesų žavi savo stiliumi. Kurortas nuo 19 amžiaus buvo žinomas daugelyje šalių, kaip modernus miestas. Čia buvo gydomi ne tik ligoniai, bet ir profilaktiškai stiprinama sveikata visiems norintiems. Ostendė garsėjo terminiu vandeniu. Belgai tęsdami gydymo tradicijas yra įkūrę Thermae Palace.

OstendeThermalPalace_o

Šv. Petro ir Šv. Pauliaus bažnyčia

Pagrindinė miesto Šv. Petro ir Šv. Pauliaus bažnyčia yra nuostabus gotikos stiliaus architektūros paminklas. Turistai dažnai ją lygina su garsiausiomis Europos bažnyčiomis tokiomis, kaip, pavyzdžiui, Paryžiaus Dievo Motinos katedra. 1896 metais įvykus gaisrui čia stovėjusi bažnyčia buvo sunaikinta, o jos vietoje iškilo tai, ką dabar matome. Šv. Petro ir Šv. Pauliaus bažnyčia buvo atidaryta 1905 metais. Dėmesio verti vitražai, kuriuose vaizduojami Belgijos karaliai ir karalienės bei Šv. Petras ir Šv. Paulius. Įdomus faktas, kad bažnyčia pastatyta ne į vakarus, kaip priimta krikščionių tikėjime, bet į rytus. Tokia kryptis buvo parinkta ne atsitiktinai, nes buvo nuspręsta, kad į uostą atvykusius keliautojus nustebintų didinga ir graži bažnyčia, kuri tarsi kviečia į ją užeiti.

Church of Saint Peter and Saint Paul in Ostend???????????????????????????????

Ispanų namas

Ispanų namas yra seniausias Ostendės namas. Štai todėl jis toks populiarus ir greta jo kiekvieną dieną galima išvysti besiburiuojančius turistus su fotoaparatais. Trijų aukštų pilko akmens pastatas buvo pastatytas 1741 metais. Per šį laikotarpį jis buvo šiek tiek pakeistas, tačiau jo autentiškumas išliko. Čia buvo ir kepykla, ir žaislų parduotuvė, ir konditerijos skyrelis. 1981 metais jis buvo apleistas ir miesto valdžia jį įsigijo. Nuo to laiko Ispanų namas įgijo istorinio paminklo statusą. Šio amžiaus pradžioje jis buvo nugriautas ir iš naujo atstatytas pagal senuosius brėžinius.

dyn007_original_547_803_pjpeg_2580943_ddb3893623a0be9082c6ca5e247d1dd1

Dingusių žvejų paminklas

Dingusių žvejų paminklas stovi pakrantėje. Pasivaikščiojimų metu jis tampa lankytinu objektu. Paminklas buvo pastatytas vietoje senojo švyturio, kuris stovėjo nuo 18 amžiaus šioje vietoje. Dingusių žvejų paminklas skirtas visiems, kurie išplaukė, bet taip ir nesugrįžo. 1953 metais jis buvo iškilimgai pristatytas visuomenei.

zeeliedenmonument001

De Plate istorijos muziejus

Ostendė ne tik pramogų kurortas, bet ir miestas, kuris turi savo istoriją. Įdomūs eksponatai supažindina lankytojus su įdomiais faktais. De Plate istorijos muziejus atviras visiems, kurie nori pažinti ir sužinoti daugiau apie šį miestą. 17 amžiuje čia gyveno tik apie 10 000 gyventojų, o praėjus dviem šimtmečiams jis tapo žymiu kurortu.

de-plate14

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x