Oslas

Oslas ne tik Norvegijos sostinė, bet ir vienas iš brangiausių pasaulio miestų. Jis žymus ir tuo, kad yra seniausia Skandinavijos sostinė. Pasivaikščiojimas Oslo gatvelėmis sukurs ramaus miesto įvaizdį, kuriame išvysite parkus, senuosius pastatus ir įvairias skulptūras.

Oslocarrent_oslo

Vikingų laivų muziejus

Norvegija glaudžiai susijusi su vikingais ir jų istorija. Osle įkurtame Vikingų laivų muziejuje eksponuojami įvairūs to laikotarpio eksponatai tarp kurių patys garsiausi – Oseberg laivas, Gokstad laivas ir Tune laivas. Jie yra geriausiai išlikę vikingų laikų laivai, kurie buvo skirti mirusiųjų plukdymui į „kitą pasaulį“. Vikingų laivų muziejus yra Oslo kultūros paveldo muziejus.

 viking

Vigelando parkas

Vigelando parkas yra unikalus skulptūrų parkas. 1921 m. jį įkūrė vienas žymiausių ir keisčiausių Norvegijos menininkų – Gustavas Vigelandas. Parko teritorijoje skulptūros vaizduoja visus žmogaus gyvenimo virsmus: gimimą, meilę, kančią, mirtį. Šiuo metu čia yra daugiau kaip 200 skulptūrų. Tai puiki vieta ne tik susipažinti su meno vertybėmis, bet ir ramiai pasivaikščioti.

Vigeland Sculpture ParkVigeland-Sculpture-Park-The-Main-Gate-Oslo-Norway-001

Ledo baras

Osle esantis Ledo baras yra trečias tokio tipo baras visame pasaulyje. Jis lankytojus priima ištisus metus. Ledo bare beveik viskas yra pagaminta iš ledo, kuris atvežamas iš Laplandijoje esančios švariausios ir didžiausios Torno upės. Dauguma gėrimų ir užkandžių yra pateikiami lediniuose stikliukuose, stiklinėse arba lėkštėse. Ledo bare galima paragauti Norvegiškų arba Šiaurės Europos regionų geriausių patiekalų ir gėrimų.

norway-oslo-attractions-icebar_dsc02080

Norvegijos parlamento rūmai

Oslo centre pastatyti Norvegijos parlamento rūmai yra vienas iš gražiausių tokios paskirties pastatų visame Europos žemyne. Eklektiško stiliaus pastate posėdžiauja Norvegijos parlamentarai. Ekskursijos metu galite apžiūrėti vidaus interjerą ir pajusti istorinio pastato didingumą.

oslo parlament

Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai Norvegijos sostinės puošmena. Šiame istoriniame pastate gyveno daugelis Norvegijos monarchų šeimų. Ekskursijos organizuojamos ir rūmų viduje, tad visi norintys pamatyti kaip gyveno kilmingieji, gali užeiti į vidų. Karališkuosius rūmus supa kruopščiai prižiūrimas parkas, kuriame mielai lankosi miesto gyventojai.

Det_Kongelige_Slott_by_night

Bygdoy pusiasalis

Viena iš žymiausių Oslo lankytinų vietų – Bygdoy pusiasalis sužavės gamtos mylėtojus. Iš čia atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai, kurie yra vieni seniausių Norvegijos kultūrinių kraštovaizdžių. Pusiasalyje galima apsilankyti čia įkurtuose muziejuose: Kon – Tiki muziejus, Norvegijos kultūros istorijos muziejus, Vikingų laivų muziejus, Norvegijos jūrų muziejus.

osla

Akershus pilis

Miesto centre, netoli nuo Oslo fiordo, stovi Viduramžių Akershus pilis, kuri buvo skirta Oslo gynybai. Be to, ji buvo naudojama ir kaip kalėjimas. Jūsų laukia įdomi pažintis su Norvegijos sostinės istorija. Čia rasite Norvegijos rezistencijos muziejų ir Norvegijos kariuomenės muziejų. Rytinėje pilies pusėje yra Norvegijos Užsienio reikalų ministerijos ir Krašto apsaugos bei gynybos ministerijos būstinės.

AkershusFestning

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x