Oksfordas

Šalia Červelio ir Temzės upių santakos, pietinėje Anglijoje, esantis Oksfordo miestas yra Oksfordšyro grafystės centras. Daugeliui jis asocijuojasi su garsiuoju Oksfordo universitetu. Tačiau ne tik jis garsina miestą ir traukia turistus. Per daugelį amžių mieste kito ne tik architektūra, bet ir kultūra bei tradicijos. Visa tai atsispindi šiuolaikiniame mieste. Pasivaikščiojimas Oksfordo gatvelėmis ilgam išliks Jūsų atmintyje. Tai labai gražus miestas.

Oxford_Botanic_Garden_in_Autumn_2004Oxsford

Oksfordo universitetas

Vienas iš seniausių ir žinomiausių pasaulio universitetų stovi Oksforde. Oksfordo universiteto tiksli įkūrimo data nežinoma, tačiau manoma, kad 11 amžiuje. Pasak vienos legendos, 1209 metais šiame mieste kilo riaušės tarp paprastų miesto gyventojų ir mokslininkų. Dalis akademikų pabėgo į Kembridžą ir ten įkūrė universitetą. Nuo senų laikų Kembridžo ir Oksfordo universitetai konkuruoja tarpusavyje. Visa Oksfordo universiteto architektūra primena istorinius faktus, juk per tiek amžių jų buvo labai daug.

oxford universityoxford masterat

Kristaus katedra

Kristaus katedra yra pati mažiausia Anglijoje. Šis nuostabus ir išskirtinis architektūrinis statinys buvo pastatytas 12 amžiuje. Viduje saugoma daug paminklų ir memorialų. Taip pat verta dėmesio esanti galerija, kuri nors ir nedidelė, bet traukia lankytojus savo vertingais kūriniais: raižyba, herbai, paminklai, paveikslai. Verta paminėti, kad išėjus iš galerijos patenkama į didelę salę, kurioje buvo filmuojamos kelios Hario Poterio filmo scenos. Taip pat lankytojams rekomenduojama apsilankyti šalia Kristaus katedros esančioje parduotuvė. Įžengus į vidų Jus pakerės lubos dekoruotos šventųjų ir angelų medalionais, ir raižyba ant kupolų.

Christ Church CathedralChrist Church Cathedral1

Carfax bokštas

Carfax bokšto istorija prasidėjo 15 amžiuje, kuomet ji įėjo į Šv. Martino bažnyčios kompleksą. 1820 metais, siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, jį nugriovė ir jo vietoje pastatė naują. Vėliau valdžios įsakymu buvo nugriauta bažnyčia, o Carfax bokštas paliktas stovėti, nes buvo tiesiamas naujas kelias. Šiuo metu pro jį driekiasi 4 keliai. Carfax bokštas siekia 23 metrus, o viršuje esantis laikrodis ir 6 varpai kas 15 minučių skamba. Lankytojai gali 99 laiptais pakilti į bokšto apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria puikus vaizdas į miestą.

carfax-tower-oxfordOxford from Carfax Tower

Bodleian biblioteka

Bodleian biblioteka yra seniausia Europoje, o Jungtinėje Karalystėje – pati didžiausia. Ji užima penkis pastatus Brod gatvėje. Taip pat įvairiose Oksfordo vietose yra jos filialai ir skyriai. Kiekvienas norintis bibliotekoje skaityti knygas, turi raštu prisiekti, kad nesugadins ir neišsineš knygos už bibliotekos ribų. Turistai Bodleian bibliotekoje gali užsakyti ekskursiją.

Library BodleianLibrary Bodleian1

Oksfordo istorijos muziejus

Oksfordo istorijos muziejus pasakoja savo lankytojams miesto ir Oksfordo universiteto istoriją nuo jų įkūrimo iki mūsų dienų. Miesto centre esančio muziejaus ekspozicijoje eksponuojami vertingi artefaktai, brangenybės, meno kūriniai. O tie, kurie mėgsta įdomias parodas Oksfordo istorijos muziejus visuomet siūlo įvairias parodas, kurių metu galima pamatyti netikėčiausių eksponatų.

Oksfordo istorijos muziejusOxford-Museum-of-Natural-History-Igunadon-skeleton

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x