Ochridas

Ochridas vadinamas gražiausiu Makedonijos miestu. Jis yra pietvakariuose prie to paties pavadinimo ežero. Šie svarbūs objektai nuo praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio buvo įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Gražios vietos ir daug lankytinų objektų vilioja turistus iš įvairių pasaulio kampelių. Pažintis su Ochridu bus nepamirštama.

OhridOhrid_by_night

Ochrido pakrantė

Ochrido pakrantė yra viena iš lankomiausių šio gražaus miesto vietų, kurią būtina ateiti ir pamatyti. Iš čia atsiveria pasakiškas vaizdas į Ochrido ežerą. Iš čia galima leistis į smagius pasiplaukiojimus kateriu. Pamatysite gražiausius atsiveriančius vaizdus iš vandens į miestą. Taip pat iš čia galima nueiti prie garsiojo norų tilto, ant kurio pavaizduoti visi zodiako ženklai. Tam, kad noras išsipildytų, reikia prisiliesti prie jums tinkančio zodiako ženklo sugalvoti norą ir mesti monetą į vandenį. Verta paminėti ir istorinę Ochrido pakrantės vertę. Jai priklauso senoji miesto dalis, iš kurios dažniausiai pradedamos ekskursijos.

Ohrid20Macedoni0Walkway

Ochrido ežeras

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Ochrido ežeras yra pats giliausias ir seniausias Balkanų ežeras. Nenuostabu, kad jo pamatyti kasmet atvyksta daugybė keliautojų, kurie domisi gamtos stebuklais. Jis užima apie 2600 kvadratinius kilometrus ir yra ant Albanijos bei Makedonijos sienos. Giliausioje vietoje skaičiuojama net 288 metrai gylio. Tai išties daug. Turtinga flora ir fauna taip pat nelieka nepastebėta. Atvykus į Ochridą visuomet aplankomas ir jo pasididžiavimas – ežeras.

Stitched Panorama

Šv. Sofijos bažnyčia

Kiekviename mieste galima rasti daug gražių vietų skirtų religijas išpažįstantiems tikintiesiems. Viena iš jų – Šv. Sofijos bažnyčia esanti Ochride. Ji – viena iš svarbiausių šio miesto viduramžių laikotarpio bažnyčių. Daugelį metų joje buvo arkivyskupija. Tiksli šios bažnyčios statybų data nėra žinoma iki šiol. Šiuo metu visi norintys susipažinti su Šv. Sofijos bažnyčios architektūra ir istorija gali tai padaryti. Statinys yra atrestauruotas ir maloniai priima visus norinčius.

800px-Sv__Sofija_OhridskaIGLESI~1

Robev šeimos namas

Ochrido mieste stovi Robev šeimos namas, kuris buvo garsios Makedonijos šeimos nuosavybė. Jis buvo pastatytas 19 amžiuje ir ilgus metus priklausė vienai šeimai. Šiuo metu tai puikiai atrodantis masyvus keturių aukštų klasikinės architektūros pastatas. Jame yra įkurtas Nacionalinis muziejus, kuriame kasmet apsilanko tūkstančiai lankytojų. Dažnai ši vieta pristatoma, kaip tinkama kultūriniam Balkanų gyvenimui pažinti vieta. Istorijos ir meno kūriniai leis iš arčiau suprasti, koks svarbus šios šalies įnašas kitoms šalims. Tarp Nacionalinio muziejaus eksponatų galima pamatyti auksines mirties kaukes ir monetų kolekciją, kurioje yra per 9 tūkstančius eksponatų.

???????????????????????????????????????????????

Šv. Dievo motinos Perivlepty bažnyčia

Šv. Dievo motinos Perivlepty bažnyčia šiame mieste stovi nuo 13 amžiaus. Viduje Ochrido svečiai gali pamatyti vertingas renesanso stiliaus detales. Čia daug kas paskirta pagerbti didžiuosius bažnyčios sergėtojus ir puoselėtojus. Verta paminėti, kad Šv. Dievo motinos Perivlepty bažnyčia saugo ypatingą Dievo motinos ikoną, kuri yra tiksli kopija Konstantinopolio bažnyčioje esančios ikonos.

_MG_5557

Ochrido amfiteatras

Didžiulis Ochrido amfiteatras yra antikinis teatras po atviru dangumi. Tai svarbus architektūros paminklas, nes tai vienintelis Makedonijos helenizmo teatras. Kiti išlikusieji yra Romos imperijos laikotarpio statiniai. Štai kodėl jis toks svarbus istorikams ir mokslininkams. Ochrido amfiteatras taip pat yra vienintelis išlikęs paminklas, kuris primena makedoniečiams apie senuosius laikus, kuomet jie šią vietą vadino ne Ochridu, o Lichindsu. Verta paminėti, kad šis statinys yra įtrauktas į visus turistams skirtus lankytinų objektų sąrašus, todėl nevalia jo nepamatyti.

261

Muziejus ant Orchido ežero „Įlanka ant kaulų“

Viena iš įdomiausių šio miesto lankytinų vietų – Muziejus ant Orchido ežero. Tai unikalus archeologinis kompleksas, kuris randamas rytinėje ežero dalyje nutolus apie 13 kilometrų į šiaurę nuo Orchido miesto. 2007 metais šioje dalyje ežero buvo rasti senovės kaimo likučiai. Radiniai buvo itin vertingi. Čia rasti amatininkų dirbiniai, keramikos bei meno kūriniai. Taip pat tarp radinių buvo aptikta daug žmonių kaulų. Dėl to muziejui suteiktas toks pavadinimas. 2008 metais buvo pastatytas muziejus ant Orchido ežero „Įlanka ant kaulų“. Virš vandens buvo tiesiog įkurtas archeologinis kaimas. Šiuo metu tai viena iš labiausiai lankomų vietų ne tik šiame mieste, bet ir visoje šalyje.

 UntitledUntitled1

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Raimeda
Raimeda
6 years ago

Laba,nuostabiai grazu,noreciau cia pabuvot,domina,viskas ,kas susija su sia kelionia po Makedija

buves
buves
6 years ago

Nuostabus, jaukus miestas, saziningi ir malonus zmones. Butinai nuvykite!

2
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x