Neapolis

Pietinėje Italijos įlankoje Kampanijos regiono sostinė Neapolis yra šalia Vezuvijaus ugnikalnio. Tirėnų jūros skalaujamas miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šiuolaikiškame Neapolyje susijungia senieji istoriniai ir naujieji pastatai, kurie sukuria ypatingą atmosferą. Mėgstantys valgyti picas turėtų žinoti, kad šis miestas yra picos gimtinė.

napolipanoramaa1napoli

Vezuvijus

Apie 32 kilometrus nuo Neapolio į rytus yra lankomiausias Vezuvijaus ugnikalnis. Jis vis dar aktyvus, o paskutinį kartą buvo išsiveržęs 1944 metais.  Ugnikalnis laikomas vienu pavojingiausių Europoje, o turistai atvykę į Italiją ar Neapolį pirmiausia vyksta pamatyti šio gamtos stebuklo.

12070041vesuvio

Pompėja

Istorinis miestas Pompėja stūksojo šalia Vezuvijaus ugnikalnio, netoli Neapolio miesto. Apie 79 metus išsiveržus ugnikalniui buvo sunaikintas garsusis Pompėjos miestas, kuris šiuo metu yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos metu galima apžiūrėti istorinio miesto likučius ir išgirsti jo istoriją. Patariama patogiai apsirengti ir rinktis tinkamą avalynę, nes ekskursija po Pompėją trunka kelias valandas.

001_pompei_theredlistpompei1

Neapolio požemiai

Viena iš įdomiausių vietų Neapolio mieste – Neapolio požemiai. Istorinė požeminė vietovė yra senovės miestas, kuriam yra daugiau kaip 5 tūkstančiai metų. Turistams čia siūlomos įdomios ekskursijos po požemius, kurių metu sužinosite apie senovės neapoliečių gyvenimą, pamatysite požeminį romėnų teatrą, kuriame vienu metu galėjo būti apie 6 tūkstančiai žiūrovų. Taip pat laukia pasivaikščiojimas paslaptingose katakombose. Būtinai pasiimkite šiltesnių drabužių, nes Jūsų laukia 4 valandų ekskursija šaltuose požemiuose.

imgp0341_zps8acabb7b-5065615a0fce9

Spaccanapoli gatvė

Spaccanapoli gatvė – pagrindinė gatvė, kuri tęsiasi senajame Neapolio miesto centre. Tai puiki pažintis su graikų – romėnų paveldu. Taip pat ji yra didžiausio Europos miesto centro, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, dalis. Verta žinoti, kad istorinis centras užima 1,700 hektarų plotą, todėl ir yra laikomas didžiausiu Europos istoriniu centru. Einant Spaccanapoli gatve pamatysite daug lankytinų objektų. Taip pat nepraleiskite progos apsilankyti čia esančioje picerijoje, kurioje galite paragauti tikros itališkos picos.

NapoliSpaccanapolispaccanapoli

San Severo koplyčia

Neapolio miesto istoriniame centre stovi San Severo koplyčia ir joje įkurtas muziejus. Tai 17 amžiaus legendinė Neapolio šventa vieta. Joje pamatysite įspūdingą interjerą. Verti dėmesio ir meno kūriniai tarp kurių žinomiausias visame pasaulyje – Kristaus kūnas, uždengtas šydu. Ši skulptūra pagaminta iš marmuro, o į ją žiūrint atrodo, kad Kristaus kūnas iš tiesų uždengtas plonu šydu. Ji yra vienas įspūdingiausių meno kūrinių pasaulyje, kurį kasmet atvyksta pamatyti daugybė turistų.

campania2sansevero-cappella

Karališkieji rūmai

Karališkieji rūmai stovi Neapolio centre, Plebiscito aikštėje, kuri yra didžiausia aikštė mieste. Anksčiau tai buvo valdovų rūmai. Šiuo metu juose įsikūręs rūmų muziejus, kuriame eksponuojami unikalūs baldais ir meno kūriniai. Karališkųjų rūmų fasado nišose yra išdėstytos dinastijų valdovų statulos, kurios vaizduoja valdovus, valdžiusius Neapolio Karalystę nuo jos įkūrimo 12 amžiuje.

palazzoreale-napoli1272041511033

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x