Namiūras

Belgijos pietuose prie Sambro ir Maso upių santakos yra įkurtas Namiūras. Tai nedidelis miestas, kurio lankytinas vietas galima apžiūrėti einant pėsčiomis. Čia yra daugybė pėsčiųjų gatvių, o eismas automobiliais ribotas. Tad Namiūras patiks pasivaikščiojimų mėgėjams. Per daugelį amžių mieste iškilo istoriniai ir architektūriniai paminklai, formavosi savita kultūra ir papročiai.

3OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Namiūro pilis

Namiūro pilis – neatsiejamas architektūros paminklas nuo Belgijos istorijos. Olandų renesansas pastebimas šio statinio architektūroje. Ant kalvos iškilusi pilis labai populiari tarp turistų. Aplink ją yra nuostabaus grožio parkas, kuriame galima ramiai pasivaikščioti gėrintis gražiaisiais augalais. Šiuo metu Namiūro pilyje yra viešbutis ir restoranas, tad kiekvienas norintis pajusti didingą atmosferą, gali čia apsistoti ar ateiti skaniai pavalgyti. Belgų virtuvės patiekalai nepaliks abejingų. Vasaros laikotarpiu galima pasėdėti gražioje terasoje.

Namiūro pilis

Marijos Luizos parkas

Rytinėje Namiūro dalyje yra Marijos Luizos parkas. Jis buvo įkurtas 19 amžiuje buvusių gynybinių pylimų vietoje ir pavadintas Belgijos karalienės garbei. Beveik 3 hektarų žemės ploto teritorijoje auga įvairiausi augalai. Marijos Luizos parkas sukurtas angliškuoju stiliumi, kurio elementai matomi kiekviename kampelyje. Jo centre yra gražus vandens telkinys, teka upeliai ir žydi gražūs gėlynai. Žemutinėje parko dalyje yra išlikę buvusių gynybinių statinių runos, kurias galima apžiūrėti kiekvienam norinčiam. Šiltuoju metų laiku Marijos Luizos parkas yra labai populiari pasivaikščiojimų vieta.

Marie-Louise ParkMarie-Louise Parknamur-3

Sambre upės krantinė

Sambre upės krantinė yra viena iš gražiausių vietų pasivaikščiojimams Namiūre. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į senuosius šio miesto pastatus. Krantinė padengta plytelėmis, kurios puikiai dera su tiltais. Poilsiautojų saugumui krantinės teritorija aptverta tvora. Visoje jos teritorijoje auga gražūs medžiai ir gėlės bei stovi suoleliai jaukiems pasisėdėjimams. Ypatingai čia gražu rudenį, kuomet spalvoti lapai padengia grindinį. Sambre upės krantinė puiki vieta norintiems pailsėti nuo miesto šurmulio.

Quay of the Sambre River in Namur1

Karališkasis Namiūro teatras

Vienas iš paskutiniųjų italų architektūros stiliaus teatrų Europoje stovi Namiūro mieste. Tai garsusis Karališkasis Namiūro teatras. Jis šiuo metu laikomas vienu iš svarbiausių šio miesto lankytinų objektų. Prieš čia stovėjusio ir sudegusio teatro vietoje, 19 amžiuje, iškilo dabartinis pastatas. Aplink esantys pastatai puikiai išryškina šio statinio grožį. Nors teatras ir yra nedidelis, tačiau labai gražus. Viduje baroko stilius suteikia prabangos įspūdį. Čia vyksta puikūs pasirodymai. Nors apžiūrėti vidų galima ir neperkant bilietų į pasirodymus, svarbu tik ateiti, kai nevyksta repeticijos ar renginiai.

Royal Theatre of NamurRoyal Theatre of Namur, Belgium

Namiūro citadelė

Namiūro citadelė – pats svarbiausias ir lankomiausias miesto objektas. Jis atlaikė daugybę nuožmių kovų ir išliko stovėti. 3 amžiuje romėnai pastatė šioje vietoje stebėjimo bokštą. Vėliau plėtėsi statybos ir kito stebėjimo bokšto funkcijos. Taip susiformavo gynybinė tvirtovė. 1860 metais ji tapo anglijos karių dislokacijos vieta. Šiuo metu Namiūro citadelė yra svarbus miesto architektūros ir istorijos statinys, kurio kasmet atvyksta pamatyti tūkstančiai lankytojų.

Namiūro citadelė

Šv. Loup bažnyčia

Namiūro centre stovinti Šv. Loup bažnyčia čia stovi nuo 17 amžiaus. Šiaurės olandų baroko stilius ir jo elementai pakeri savo grožiu. Trijų nefų bažnyčios viduje viskas spinduliuoja prabanga. Garsiojo Rubenso paveikslai, raudonojo ir juodojo marmuro dirbiniai, raižytas medis ir daugelis kitų vertingų elementų suteikia įspūdingą vaizdą.

280px-02-Namur-010707_(1)_JPGNamurEgliseSaintLoupB

Jamba tiltas

Per Maso upę nutiestas Jamba tiltas sujungia du miesto rajonus. Pirmą kartą jis buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1183 metais. Šiuo metu tilto ilgis siekia 160 metrų. Keturios važiuojamosios trasos ir dvi pėsčiųjų. Ypatingai gražiai Jamba tiltas atrodo sutemus, kuomet apšvietimas ir upės vanduo sukuria romantišką atmosferą. Štai todėl čia vakarais tiek daug pasivaikščioti atėjusių žmonių, kurie mėgaujasi ramia atmosfera.

namur_bridge

„Brasserie Le Royal“ baras

„Brasserie Le Royal“ baras įsikūręs Namiūro centre Teatro aikštėje. Tai labai populiarus alaus baras ne tik tarp miesto gyventojų, bet ir tarp turistų. Švelnios rožinės spalvos naudojamos puošti šią vietą traukte traukia užeiti. Trikampio formos name, kuris turi keturis aukštus net 2 aukštai priklauso barui, o lauke dar yra nedidelė, bet labai jauki terasa. Alaus mėgėjai čia atranda daugybę šio gėrimo rūšių. Išalkus galima užsisakyti gurmaniškų prancūzų virtuvės patiekalų, kurių skonis tikrai nenuvils.

brasserie

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x