Namai, kuriuos verta pamatyti Barselonoje

Barselona – antrasis pagal gyventojų skaičių miestas Ispanijoje. Pasakiško grožio miestas svetingai pasitinka visus, kurie atvyksta į jį. Išskirtinio dėmesio verta architektūra. Katalonijos sostinėje stovi vieni iš gražiausių viso Europos žemyno namų. Išskirtinė architektūra ir stilius sužavi turistus.

barcelona1barc

Mila La Pedrera namas

Mila La Pedrera namas – įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai garsiojo architekto Antonio Gaudi projektas. Namas buvo skirtas Mila šeimai. Iš išorės jis primena kalną su daugybe urvų. Net ir pavadinimas „La Pedrera“ reiškia „Akmens urvas“. Tai išskirtinis statinys, kuriame vyrauja urvų, jūros ir vandens pasaulio motyvai. Visi norintys ne tik iš išorės pasigrožėti architektūra, gali užeiti į namo viduje veikiantį muziejų, kuris paskirtas Antonio Gaudi kūrybai.

pedrera-01Mila-Barcelona-Spain-5

Archdeacono namas

Barselonoje stovi senovinis 12 amžiaus Archdeacono namas. Jį rasite žaviame gotikos kvartale, kuris yra vienas iš gražiausių šiame mieste. Archdeacono namas – modernizmo ir gotikos stiliaus derinys. Jo viduje galima pamatyti gražų kiemelį su gotikiniu fontanu. Čia kasdien apsilanko tūkstančiai lankytojų, norėdami iš arti pamatyti vieną iš gražiausių ir įdomiausių Barselonos namų, kuriuose būtina pamatyti atvykus į čia.

Archdeacon-House-in-Barcelonaarchdeacons-house

Leo Morera namas

Leo Morera namas stebina savo architektūra. Iš Consel de Sent gatvės galima pamatyti unikalias kraštines rotondas. Čia taip pat pamatysite minias smalsių turistų, tad geriau ateikite anksti ryte. Namas buvo rekonstruotas. Buvusio turtingo fabriko savininko namas įgavo kitą stilių. Nuo 1906 metų Leo Morera namas žavi aplinkinius. Jame dirbo patys geriausi menininkai ir architektai. Šiuo metu negalima pamatyti prabangaus interjero, tačiau užtenka ir išorės grožio.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bruno Cuadros namas

Vienas iš architektūros šedevrų – Bruno Cuadros namas. Jis buvo pastatytas 1890 metais. Drakonai, skėčiai, vėduoklės traukia praeivių žvilgsnius. Namas dar vietinių gyventojų yra vadinamas Skėčių namu, nes ne tik pastatas jais puoštas, bet ir jo viduje galima rasti Skėčių parduotuvę. Už šį architektūros perlą turime būti dėkingi garsiam ispanų architektui J. Vilasec, kuris sujungė modernizmo stilių su egzotiškais elementais. Kasdien šalia Bruno Cuadros namo susirenka minios smalsių stebėtojų, kurie bando suskaičiuoti visus šiuos elementus.

Bruno CuadrosBruno Cuadro

Amatller namas

1875 metais pastatytas Amatller namas atspindi neogotikos ir modernizmo stilius. Jo architektūrą ir stilių kūrė daugelis garsių to laikotarpio menininkų. Šiuo metu Amatller namas paskelbtas Nacionaliniu architektūros paminklu, tad nenuostabu, kad jis vienas iš lankomiausių Barselonos mieste.

800PX-~1

Battlo namas

Battlo namas – dar vienas A. Gaudi, talentingojo ispanų architekto, darbas. Jis laikomas vienas iš žinomiausių Barselonos mieste. Šis pastatas puikiai perteikia architekto stilių – modernizmą. Banguotas fasadas padengtas glazūra ir papuoštas spalvotomis mozaikomis. Ypatingai čia gražu saulėtą dieną. Verta paminėti, kad Battlo namas ypatingas dar ir tuo, kad kiekvienas jame mato skirtingus vaizdus. Vieni mato drakoną, kiti kaukes, dar kiti kaulus.

Batllo-Barcelonabatlo casa

Įvertinkite
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
0
Mums svarbi jūsų nuomonė šia tema, pakomentuokite.x